Junioři podlehli Panterům na nájezdy

Petr Vychopeň • 02.12.2006

V s e t í n - Rychlé souhry, tvrdé soboje a pěkné góly. To všechno bylo k vidění na Lapači v rámci 26. kola juniorské extraligy. Z kraje první třetiny Vsetínští dvakrát nastřelili konstrukci soupeřovy svatyně a to nabudilo oba týmy k zvýšení tempa. O úvodní branku se v 8. minutě postaral domácí Knebl, ale o necelou minut později bylo díky trefě Floriána vyrovnáno. Ve druhé části poslal Vsetín do vedení kapitán Navrátil, ale znovu jsme byli svědky rychlé odpovědi - tentokrát z hole Sztefeka. V třetí třetině, ani v prodloužení jsme se branky nedočkali a tím pádem došlo na samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Giesel a zajistil tak Havířovu zisk dvou bodů.

- 26.kolo so 2.12.12:00
2:3sn(1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Knebl (Stříteský), 30. Navrátil (Farda) - 9. Florián (Říčka), 32. Sztefek (Protasenja), 65. Giesel. Rozhodčí: Buksa. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 160.
VHK ROBE Vsetín: Verlič - Fabián, Stříteský, Kapr, Farda, Pokora, Haschka - Knebl, Podešva, Varga, Plachtovič, Navrátil, Mičulka, Šupák, Švaňhal, Vrdlovec
AZ Havířov: O. Raszka - Kudláček, Koma, Kalečík, Zimmer, J. Raszka, Heggey - Maruna, Říčka, Dušek, Sztefek, Majerek, Hrubý, Florián, Giesel, Protasenja
Celá první třetina se hrála v rychlém tempu a bylo k vidění hodně osobních soubojů. Hned v čase 01:45 byl vyloučen Kudláček a Vsetín dostal možnost přesilové hry. Ke Kudláčkovi se o minutu pozděj přidal i Maruna a tak mohli domácí zkusit štěstí v dvojnásobné výhodě. Vsetínští si vytvořili velký tlak, ale ke gólu to nevedlo. Největší šanci měl Knebl. Nejprve netrefil z úhlu odkrytou klec hostů a o chvíli později nastřelil tyč. Neuplynula ani minuta a konstrukce Havířovské brány se chvěla podruhé. Tentokrát po střele Fardy. Přesilovka domácích skončila a hra se na chvíli uklidnila. V 7. minutě se za hosty nechali vyloučit opět dva hráči a zelenožlutí si mohli opravit pověst ze začátku utkání. Tentokrát už Pantheři odolat Vsetínu nedokázali a v čase 07:26 se otevřelo skóre. Šťastným střelcem se stal Knebl. V pokračování Vsetínské přesilovky si domácí nepohlídali Floriána, kterému adresoval přihrávku Říčka. Na modré čáře přebral Florián puk, rozjel se na Veliče a na druhý pokus dorazil puk do brány. Do konce třetiny už se hrálo opatrněji a ubylo vyložených šancí. Jednu z dobrých příležitosti měl vsetínský Vrdlovec, ale jeho střelu zlikvidoval Raszka svým betonem. NA druhé straně se podobně jako při první brance rozjel na Verliče Havířovský Florián, ale tentokrát se radoval domácí brankař.

Prostřední třetina sice nebyla tak napínavá jako ta první, ale šanci bylo hodně. Hned ze začátku si hru v početní výhodě vyzkoušeli hosté. Pantheři rozhíbali vsetínskou obranu a pěknou kombinaci zakončil Sztefek. Před bránou vznikl menší závar, ale všechno skončilo tak, že puk vytřepával Verlič ze své výstroje. Poté následovalo pár minut bez větších šancí, což se změnilo v 30. minutě. Na trestnou lavici se odebral hostujíci Dušek a po střele Fardy, kterou tečoval Navrátil, se Vsetín mohl radovat. Stejně jako při první brance Vsetína hosté opět přidali na tempu a to se jim o necelé dvě minuty později vyplatilo. Volného Sztefeka našel Protasenja a tato rychlá kombinace skončila gólem. Vrátit vedení domácím mohl v 36. minutě Podešva, ale Raszka si zkušeně pohlídal místo u své tyčky.

Třetí část začala vyloučením na obou stranách a následnou šancí, kterou si vytvořil Hrubý. Jeho pokus skončil těsně mimo branku. V 43. minutě měli hosté velké štěstí. Při výpadu vsetínského Fabiána se puk znovu otřel o tyčku. Následně byl nešetrně poslán k ledu Havířovský Majerek a jak se později ukázalo jedná se o zranění levého ramene. Hra se přiostřila a oba soupeři sahali po zisku tří bodů. Při jedné z akcí hostů se před bránou Verliče došlo k srážce, po které zůstal ležet Giesel. Rozhodčí hru nepřeršil a pokračovalo se ve hře. Vsetínští se vrhli do protiútoku a z mezikruží zakončoval Vrdlovec. Raszka jeho střelu vyrazil a v ten moment se ozvala píšťalka rozhodčího. Hra se přerušila a otřesený Giesel byl s pomocí spoluhráčů doprovázen na střídačku. V závěru třetiny jsme se ještě dočkali přesilovky pro hosty. V čase 57:32 byl za hákování vyloučen domácí fabián a hosté měli možnost v samotném závěru rozhodnout ve svůj prospěch. Obrana domácích zapracovala na jedničku a tak se utkání přehouplo do prodloužení.

V nastavovácí části měl největší šanci Kalečík, na kterého obrana domácích zapomněla. Kalečík se rozjel na Verliče a pvystřelil do horní části branky. Strážce vsetínské svatyně se ale vytáhl skvělým zákrokem a hra pokrašovala. K vidění byla ještě jedna vážnější možnost, kterou měl Stříteský. Jeho projektil se odrazil na betonu Raszky. V prodloužení jsme se rozluštění sobotního utkání nedočkali a tak došlo na nájezdy.

Dohromady jsme spatřili celkem šest nájezdů. Za Vsetín jel Podešva, Navrátil a Knebl. Ani jeden z této trojice Raszku nepřekonal. Za Havířov se proti Verličovi rozjel nejprve Hegge, následoval ho Sztefek a jako poslední jel Giesel. Poslední jmenovaný se jako jediný dokázal prosadit a tímto zařídil pro Panthery dva body