Junioři přehráli Chrudim, zvítězili dvoubrankovým rozdílem

Helena Hegeďová • 06.02.2023

Junioři byli v domácím utkání proti Chrudimi od začátku lepším týmem, z čehož vytěžili jednobrankové vedení. Ve druhé třetině svůj náskok ještě navýšili, ale pak se karta obrátila. Chrudim přidala, což přineslo také snížení. Vsetínští tak i přes dobrý výkon neměli nic jisté a vítěztsví si definitivně pojistili až gólem deset sekund před koncem základní hrací doby.

Liga juniorů - 34.kolo ne 5.2.15:00
HC Chrudim
3:1(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Janíček (Hrdý, Šedlbauer), 21. Heinrich (Melenovský, Velikovský), 60. Jurek – 32. Bárta (Matýs, Macas). Rozhodčí: Blaha — Kučera, Hendrych. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 49:25 (16:7, 12:14, 21:4). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Tesař – Velikovský, Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Machů, Fojtík, Šedlbauer – Ürge, Ramert, Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Hrdý, Matějíček, Janíček, Rigo.
HC Chrudim: Červinka – Štrup, Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Vašek, Bárta, Straka, Vaníček, Hemský – Procházka, Zdeněk, Macas, Matýs, Jirout, Novák, Dostál, Jáša.

První třetina juniorského utkání mezi Vsetínem a Chrudimí toho zpočátku mnoho nenabídla. Oba celky spíše bránily ak vidění bylo minimum střel. Nic se nezměnilo ani ve vsetínské přesilovce. Chrudim své oslabení dobře zvládla a soupeře pustila jen k jednomu ohrožení branky. Vše se změnilo až ve 13. minutě, kdy se po rychlé souhře prosadil z mezikruží Martin Janíček. Jeho střele pomohl také odraz od brankové konstrukce, nicméně dostal domácí do jednobrankového vedení. Od té doby byl Vsetín lepším týmem.

Vsetínští vletěli také do druhé třetiny a David Heinrich přidal druhou branku svého celku. Chrudim ovšem k tomu, aby se soupeři opět herně vyrovnala, nepotřebovala vstřelenou branku... stačilo jedno ubráněné oslabení a Východočeši byli jako vyměnění. Po většinu druhé třetiny byli lepším týmem právě oni, což vedlo také ke kontaktní brance z hokejky Dana Bárty.

Ve třetí třetině překazila hostům šanci na vyrovnání hlavně jejich vyloučení, a i když oslabení, včetně dvouminutové hry ve třech proti pěti, bez větších problémů ubránili, zastavilo je to v ofenzivě. Vsetínští si svou jistou hrou drželi jednobrankové vedení, které ještě deset sekund před koncem navýšil Štěpán Jurek.