Junioři přestříleli Frýdek-Místek 4:2

David Žůrek • 16.10.2011

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale domácí se velmi rychle přizpůsobili a dokázali vsítit první branku utkání. Hosté sice dokázali srovnat skóre, ale domácí opět strhli vedení na svou stranu díky druhé brance Martina Štrbíka. Ve druhé třetině padlo po gólu na každé straně, a v poslední třetině definitivně strhli zápas pro sebe domácí. I přes powerplay hostů, kdy hráli v šesti proti čtyřem, dokázali vsetínští udržet tři body na Valašsku.

Liga juniorů, skupina Východ - 10.kolo ne 16.10.17:30
HC Frýdek-Místek
4:2(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Štrbík, 16. Štrbík (Daněk, Kývala), 37. Studený (Gromus), 47. Koutník (Báchor) - 13. Mičulka (Suchý), 40. Mičulka. Rozhodčí: Langer - Havlík, Marek. Vyloučení: 12:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:2,4:2.
VHK ROBE Vsetín: Krkoška (Michálek) - Studený, Daněk, Kubo, Medvedev, Šunkov, Vítek, Koutník, Gromus, Kývala, Štrbík, Báchor, Kashaev, Tobola, Klimek, Valentík
HC Frýdek-Místek: Vydržel (Baldík) - Kocurek, Blahuta, Dubčák, Vacula, Bartek, Mičulka, Golasovský, Fiala, Mach, Suchý, Hamhalter, Maczurek, Kurajský, Herman, Dohnal, Veselský

Od počátku první třetiny hosté z Frýdku-Místku přehrávali domácí celek na každém kousku ledu. Ve třetí minutě se ovšem taktovky ujali domácí a začali diktovat tempo hry. Což vyvrcholilo v čase 3:01 kdy se na hranici vlastní třetiny chopil kotouče Martin Štrbík, prokličkoval okolo třech frýdeckých hráčů a suverénně zavěsil pod víko.

Domácí tento gól nastartoval a snažili se k němu rychle přidat další branku, ale veškeré pokusy končily na hostujícím Vydrželovi. Na začátku osmé minuty šli domácí do třech, ale hosté z této přesilové netěžili a byli to spíše domácí, kdo ohrožoval soupeřovu bránu.

Následovala hra plná nepřesností, což vyvrcholilo chybnou Krkoškovou rozehrávkou zhruba v polovině 13. minuty, ze které frýdečtí z hole Tomáše Mičulky vsítili gól do prázdné brány. Na tuto branku ale dokázali v 16. minutě domácí odpovědět. Martin Kývala, Tomáš Daněk a Martin Štrbík si krásnou kombinací položili Vydržela na led a poslední jmenovaný šikovně přehodil Vydrželův beton.

Do konce třetiny se snažili ještě hosté skóre upravit, ale jejich pokusy končili buď mimo bránu, nebo se zastavili na fantasticky chytajícím Krkoškovi.

Do druhé třetiny opět nastoupili aktivněji hosté, ale jejich prvotní nápor domácí opět ustáli a opět začali diktovat tempo hry. Frýdečtí nevěděli jak by soupeře zpomalili, což vyústilo v několik zbytečných faulů. Domácím se ale přesilové hry příliš nedařily. To se zlomilo až v 37. minutě kdy Gromusovu tvrdou ránu od modré šikovně tečoval Petr Studený za Vydrželova záda.

Hosty tento gól nastartoval k vyšší aktivitě, což vedlo ve 40. minutě k faulu na Tomáše Mičulku, za který rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se zhostil sám Tomáš Mičulka a proměnil jej v branku, čímž dal frýdeckým ještě šanci se zápasem něco udělat.

Třetí třetina byla ve znamení vylučování domácích hráčů. Přestože hosté hráli celkem 6 přesilových her, nedokázali překonat skvěle hrající obranu vsetínských a výborně chytajícího Krkošku. Naopak to byli opět vsetínští, kteří se radovali z gólu. Po krásné přihrávce od Stanislava Báchory zamířil přesně mezi tři tyče Martin Koutník a v čase 46:40 bylo skóre 4:2.

Hosté sice ještě několikrát zahrozili ale do konce utkání se skóre neměnilo. Hostům dokonce nepomohlo ani závěrečné powerplay, ve kterém hráli v šesti proti čtyrem.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): „Zápas to byl hezký, nahoru dolů, bruslilo se, docela tvrdý. My jsme si ho prohráli vlastníma chybama a v podstatě jsme na dva góly domácím nahráli a to jsou ty rozdílové, které dneska rozhodli o tom, že body mají domácí. Hráli jsme spoustu přesilovek, kupodivu na zápas venku, a byli jsme v nich bezzubí. Jak se nedá v přesilové hře gól, tak se těžko vyhrává.“

Miroslav Kubo (VHK Vsetín): „Protrápili jsme se až ke konci utkání, naštěstí pro nás s dobrým koncem. Pro nás to bylo velmi těžké utkání i proto, že jsme měli dva útočníky v obraně. Opět jsme byli hodně nedisciplinovaní, 10 vyloučení za zápas je opravdu hodně.“