Junioři propadli ve vlastní přesilovce, Plzeň má mečbol

Helena Hegeďová • 23.03.2019

Vsetínští do zápasu vkročili s nadšením, které také přetavili na první branku zápasu, o kterou se postaral Šimon Jenáček. Domácí dokázali navýšit a vedení Vsetína mohlo být ještě větší, jelikož Valaši měli více ze hry a drželi svého soupeře pod tlakem. Z toho se ale Plzeň vymanila a ještě do konce druhé třetiny bylo srovnáno. Třetí dějství pak přineslo zvrat, ve kterém dokázali indiáni otočit skóre ve vlastním oslabení a nakonec tak slavili vítězství, díky kterému berou mečbol do zítřejšího utkání.

DHL Extraliga juniorů - ČF3 so 23.3.15:30
HC Škoda Plzeň
3:4(1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Jenáček Š. (Jindra, Lukačka), 21. Jindra (Jenáček Š., Ondračka), 45. Jenáček J. (Klímek, Ondračka) – 29. Eret, 36. Matiášek (Šiller, Princl), 52. Eret (Roubal, Houdek), 53. Malát (Procházka, Šilhán). Rozhodčí: Koziol – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:15. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 521. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel.
HC Škoda Plzeň: Kolář – Houdek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Eret, Ženíšek, Princl.

Utkání otevřelo vsetínské ofenzivní snažení, které si na chvíli půjčili i Matiášek s Eretem, kteří ohrozili gólmana domácího celku. První větší šanci si vypracovali Vsetínští až v deváté minutě, kdy se Klímek snažil procpat puk okolo pravé tyčky. Úspěch slavil o pár sekund později Šimon Jenáček, který trefil odkrytý horní volný roh Kolářovy branky.

Hosté se do hry dostali přesilovou hrou po vyloučení Koženého. Na druhé straně se v početní výhodě ukázal domácí Jindra, který naznačil, že v utkání bude hodně vidět. Následnou akci pro něj připravil Klímek ve vlastním oslabení. Domácí kapitán se dostal do brejku, ale místo střely vyčkal právě na najíždějícího Jindru. Jeho pokus vykryl Šiller. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:0.

No a v první minutě druhé třetiny už se Lukáš Jindra prosadil. Opět u toho byl i Klímek, který mu v přečíslení dva na jednoho nabízel svých střeleckých služeb. Jindra to vzal na sebe a trefil se do vzdálenějšího horního rohu. Valaši tak byli na začátku prostředního dějství na koni a vidět to bylo i na dalších akcích, které si dokázali domácí vytvořit. Lukačka poslal puk před branku, kde se v poslední možné chvíli objevil Jindra.Ten z ničeho nic usměrnil puk tečí mezi Kolářovy betony.

Vsetínští tlačili a třetí branka byla opravdu na spadnutí, když Petr Eret ujel po pravém křídle a našel skulinku mezi levou rukou a tělem brankáře. Domácí byli stále aktivnější, což umocnili i v přesilovce. Jedenáct sekund po návratu vyloučeného Houdka na led ale hosté vyrovnali. Jan Matiášek dokončil kombinaci střelou do prázdné brány. Během pár sekund mohli indiáni otočit, když Eret trefil tyčku.

Třetí třetinu navíc začínali hosté v početní výhodě. Domácí přečkali úvodní nátlak a poté se jim dařilo úspěšně vyhazovat. Pak se taky probojovali do útoku, kde dvakrát zakončoval Jindra. Druhá střela zpoza branky proklouzla až za Kolářova záda, jenže bylo odpískáno úmyslné posunutí branky a gól nebyl uznán. Domácí se zlobili, ale přišlo zadostiučinění.

Domácí se náhle ocitli v přesilovce 5 na 3 a dvojnásobnou početní výhodu proměnil Jakub Jenáček. A vsetínská přesilovka hrála hlavní roli i v dalších brankách. Petr Eret i Sebastián Malát unikli vsetínské pětici v momentě, kdy si trest za nedovolené bránění Sachrova odpykával jejich spoluhráč Princl. Domácí se v závěru pokoušeli o tlak. Hráli i v šesti, ale po vyloučení Jindry se musel domácí brankář do branky vrátit. Další gól už nepadl a Plzeň má do zítřejšího utkání mečbol.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Nevím, kde začít. Vedli jsme 2:0, pak jsme vedli o gól... ale na druhou stranu musím vzpomenout jednu věc, a to je situace, do které jsme se dostali. Musím před klukama smeknout, protože to ani jinak nejde. Když vám někdo před nebo během play-off řekne, že nemůžete hrát soutěž, a pak vidíte, jak tady ti kluci bojují. Dneska hokej ani moc rozebírat nechci. Je pravda, že jsme dostali dva góly v naší přesilovce, ale já teď opravdu musím jenom smeknout a poděkovat jim. Poděkování patří také divákům a chtěl bych znovu apelovat, aby zítra přišli a kluky opět podpořili, protože to opravdu hodně potřebujeme. Po tom, co nám udělal svaz, to není jednoduché ani pro kluky, pro nikoho z nás, pro vedení. Myslím si, že když budeme mít trošku štěstí, tak by se nám to zítra mohlo podařit. Škoda dnešního zápasu, ale myslím si, že jsme opět odehráli dobré utkání. Play-off je ale o srdíčku a série končí až hvizdem posledního zápasu, takže se zítra porveme o to, abychom sérii protáhli do Plzně.

František Černý (HC Škoda Plzeň): Jsme samozřejmě rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Dali jsme dva góly ve vlastním oslabení, ale myslím si, že jsme po celý zápas hráli dobře. Kluci bojovali a když jsme dostali na 3:2 při přesilovce 5 na 3, tak jsme se semkli a ukázali svou bojovnost. Myslím si, že v závěru už jsme zaslouženě ovládli hru a i to vítězství je právě díky bojovnosti a nadšení zasloužené.