Junioři se s baráží rozloučili výhrou

Radek Bařina • 03.04.2014

Zápas hraný z povinnosti svedl proti sobě v posledním kole baráže o juniorskou extraligu celky Vsetína a PZ Kladno. Souboj smutných ovládl dle předpokladů favorizovaný Vsetín, který už v polovině zápasu vedl 9:2 a nakonec svému soupeři uštědřil desetibrankový příděl. V utkání, hraném v pohodovém tempu, byli nejvíce vidět střelec čtyř branek Dalimil Zvonek, třígólový Adam Hořanský a autor čtyř přesných gólových asistencí Ivo Svozílek. Vsetínští se tak se sezónou rozloučili důstojně, vítězstvím 10:4.

ELJ - B6 čt 3.4.17:30
PZ Kladno
10:4(6:2, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Kuchařík (Svozílek), 13. Hořanský (Svozílek), 14. Zvonek, 20. Hořanský (Svozílek), 20. Zvonek (Pokorný), 20. Klečka (Stodůlka), 26. Hořanský (Svozílek), 29. Zvonek (Hruška), 32. Zvonek (Pokorný), 57. Červínek (Klečka, Hohl) – 11. Raclavský, 11. Cukr (Hoffman), 44. Cukr (Keller), 50. Srpek (Dolgoš). Rozhodčí: Fiedler - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 9:2, 9:4, 10:4.
VHK ROBE Vsetín: Bača – Hryciow, Žabčík, Žák, Hajda, Hohl, Hruška, Svozílek, Pokorný, daněk, Kuchařík, Zvonek, Červínek, Hořanský, Klečka, Stodůlka.
PZ Kladno: Melančin – Čejka, Dolgoš, Jirák, Raclavský, Hoffmann, Hulcr, Seidl, Král, Cukr, Cigánik, Srpek, Bednár, Fikáček, Kehar, Keller.

Poslední barážové utkání mezi Vsetínem a PZ Kladno přineslo překvapení hned v úvodu. Začalo totiž o více než patnáct minut dřív, místním divákům tak bylo po příchodu na Lapač připraveno nemilé překvapení. Jinak byl od úvodu k vidění bezstarostný hokej a na obou týmech bylo znát, že do utkání nastoupily spíše jen z povinnosti. Jako první se předvedli domácí. V 6. minutě neudržel hostující brankář Melančin Svozílkovu střelu a dojíždějící Lukáš Kuchařík pohodlně doklepl puk do sítě.

Po úvodní brance plynula hra v pohodovém tempu vesele dál, až přišla 11, minuta a v ní dva hostující zásahy během 13 sekund. Nejprve se z dorážky prosadil Kryštof Raclavský a po něm dokonal obrat Dominik Cukr, kterému stačilo usměrnit krásnou Hoffmanovu přihrávku mimo dosah gólmana Bači.

Vedení však hostům vydrželo pouhé dvě minuty. Pak se totiž k puku dostal Adam Hořanský, který přesnou střelou nedal brankáři PZ šanci. Za další minutu už Valaši vedli. Dalimil Zvonek se dostal k puku na mezikruží a prudkou střelou švihem na lapačku vrátil VHK vedení.

Když už se zdálo, že hosté udrží do přestávky těsnou ztrátu, přišla 20. minuta a v ní valašská smršť. Nejprve se hostující obranou protáhl Adam Hořanský, obešel i brankáře a poté uklidil puk do brány. Osmnáct sekund po něm našel Pokorný najíždějícího Dalimila Zvonka a ten procedil puk za Melančinova záda popáté. Tragickou minutu Kladna pak završil Denis Klečka, který přesnou střelou pod víko stanovil skóre první třetiny na 6:2 pro VHK.

Druhá třetina „utkání smutku“ nepřinesla žádnou změnu. Domácí v pohodovém tempu kontrolovali hru, ve 22. minutě přežili hostující přesilovku a pak třemi trefami v rozmezí šesti minut upravili skóre do exhibiční podoby. Nejprve to byl Adam Hořanský, kdo zužitkoval další přesnou Svozílkovu přihrávku. V plné rychlosti se protáhl kolem obránce, následně obešel i brankáře a pohodlným zakončením završil hattrick. O chvíli později dosáhl stejné mety i Dalimil Zvonek. Ten využil toho, že se hosté ve všech hráčích vrhli na puk před bránou a po následném šikovném přistrčení Hrušky neměl problém zavěsit pod víko.

Devátou trefu v síti PZ přinesla minuta 32. Trefil se znovu nenasytný Dalimil Zvonek, který ihned po buly uklidil touš mimo Melančinův dosah. Valaši pak ještě více zvolnili a ke slovu se několikrát přihlásili i hosté. V největší šanci ale Bednára vychytal Bača, do kabin proto odcházely mančafty za stavu 9:2.

Do třetí periody vstoupili lépe hostující hráči. Ve 44. minutě dostal puk na útočnou modrou Dominik Cukr a svůj následný průnik zakončil přesně mezi Bačovy betony. Vsetín mohl odpovědět o dvě minuty později, jubilejní desátou trefu ale překazil Hruškovi Melančin, který tygřím skokem zastavil puk letící do odkryté brány.

Že je třetí třetina z kladenské strany herně nejpovedenější, potvrdila 50. minuta. V přečíslení tři na dva dostal přihrávku Martin Srpek a i on dokázal úspěšně zahrát Bačovi na housle. Valaši poté zvýšili obrátky, zlepšená hra hostů jim ale dlouho nedovolovala dosáhnout kýžené desáté branky. V čase 56:29 se ovšem Vsetínští přeci jen dočkali. Domácí nápor mohli hosté přerušit vyhozením puku do bezpečí, to jim ale nevyšlo. Zachycený kotouč poslal Klečka Tomáši Červínkovi, který si sjel od modré na mezikruží a pak prudkou střelou k tyči uzavřel skóre posledního zápasu sezóny. Vítězstvím 10:4 potvrdili Valaši svou druhou pozici v tabulce baráže, Kladno skončilo se dvěma body poslední.