Junioři se zaskvěli v Mladé Boleslavi

Tomáš Nejedlo, Petr Vychopeň • 21.11.2008

B o l e s l a v - Vsetínští junioři si poradili s těžkým soustem a v rámci 20. kola juniorské extraligy zdolali třetí Boleslav. Hosté z Valašska začali utkání doslova famózně, přičemž ve třetí minutě už vedli o dvě branky - první zařídil Červenka, druhou přidal Surovec. Ve 28. minutě sice snížil vedení soupeře Vernek z řad Boleslavských, zelenožluté to ovšem z rovnováhy nevyvedlo. Třetí trefu hostujícího celku dal v 36. minutě Jurík, minutu po něm skóroval i Szabó a dvanáct minut před koncem třetí třetiny ještě Martyčák. V závěru utkání sice snížil manko svého týmu Protivný, na tříbodovém zisku Vsetínských to však nic nemění. Navázat na výhru 5:2 mohou svěřenci kouče Halouzky už v sobotu na ledě Pardubic.

- 21.kolo pá 21.11.17:00
BK Mladá Boleslav
2:5(0:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Vernek (Mikuláštík), 58. Protivný (Jiránek) - 2. M.Červenka (Kopún), 3. Surovec, 36. Jurík (Šimurda), 37. Szabó (Pořický, Martyčák), 48. Martyčák (Pořický). Rozhodčí: Pešina - Bejček, Kopal. Vyloučení: 9:14. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 48:33.
BK Mladá Boleslav: Pucholt (3. Hrubý) - Čížek, Hanousek, Lacika, Mikuláštík, Soukup, Šimon, Vrba, Belay, Janček, Jiránek, Kotrba, Krejčík, Lenc, Loskot, Milotinský, Protivný, Velechovský, Vernek, Vild
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Musil) - Štindl, Šimurda, Sadil, Lukeš, Fabián, Vávra, Valigura, Szabo, Surovčík, Surovec, Pořický, Martyčák, Kubo, Kopún, Jurík, Červenka

Mladoboleslavští junioři se opět po delší době představili na domácím ledě a jejich soupeř ze samého suterénu tabulky měl být zdánlivě snadným oříškem. Opak byl ale pravdou! Těžko říct, co hosty naburcovalo k tak bojovnému výkonu a o výhře rozhodlo především vsetínské srdíčko. Možná Valachům pomohla přítomnost bývalého dlouholetého hráče Vsetína a nyní funkcionáře klubu Alexeje Jaškina na střídačce. Svěřenci kouče Halouzky předvedli parádní výkon, který korunovali chytrými brankami. V obranné fázi Vsetínu hodně pomáhaly i postřehy druhého trenéra a vedoucího mužstva v jedné osobě Pavla Augusty. Nutno podotknout, že Augusta zkušenosti svým svěřencům předává z doby své kariéry, kdy v dresech Pardubic či Vsetína jako bek brázdil extraligové mantinely.

Úvod zápasu začal pro domácí celek jako z velmi špatného snu. Již v čase 1:30 totiž svítilo za Pucholtem červené světlo. To totiž Martin Červenka využil zaváhání domácího gólmana, který vyjel pro puk za branku, ale přihrávku adresoval pouze na hůl Červenky, který dopravil touš do prázdné klece - 0:1. Ve třetí minutě bylo s domácími ještě hůř. Přitom to mohlo být úplně obráceně. Domácím se totiž naskytla šance hrát výhodnou přesilovku 4 na 3, ale fatální chybu v rozehrávce boleslavských beků vystihl Martin Surovec a vychutnal si v nájezdu Pucholta - 0:2. To bylo moc i na trenéry boleslavského celku a do branky se místo Pucholta postavil Hrubý. Do konce první třetiny již Boleslav recept na překonání vsetínské obrany nenašla.

V úvodu druhé třetiny panoval scénář té předchozí. Boleslavským vázla rozehrávka, naopak hráči z Valašska hráli v uvolněné atmosféře. V 28. minutě se však domácím podařilo snížit. Hromadu překonal Jan Vernek, který využil nabídku Tomáše Mikuláštíka - 1:2. Ve 36. minutě však Vsetín vedl opět o dvě branky. V přesilové hře se přesně do černého trefil kapitán Valachů a syn bývalého hráče extraligového Zlína či Opavy Juraje Juríka, Juraj Jurík mladší - 1:3. Přesně o minutu později to s domácími vypadalo na ručník. Kombinaci celého útoku zakončil střelou do horní poloviny branky Michal Szabó a hosté vedli rozdílem tří branek - 1:4.

Ve třetí části zápasu se očekával domácí tlak za snížením a zdramatizováním zápasu. To se však nestalo. Naopak. Vsetín využil sebemenší chyby ke zvýšení skóre. V 48. minutě procedil Jakub Martynčák puk mezi Hrubého betony a definitivně rozhodl zápas - 1:5. V 58. minutě sice ještě snížil po pěkné akci Michal Protivný na 2:5 z domácího pohledu, to ale bylo ze strany svěřenců trenérů Bukače a Vidnera vše. Na zvrat již Boleslavským čas nezbyl a vsetínský VHK tak zcela zaslouženě zvítězil.