Junioři si poradili s Olomoucí. Rozhodla třetí třetina

Helena Hegeďová • 30.08.2018

Druhý domácí zápas se juniorům vyvedl skvěle. Olomouc sice ve druhé třetině dokázala smazat jejich vydobytý brankový náskok a dostat se do vedení, třetí třetinu už ale Vsetín opanoval. V posledním dějství vstřelili Valaši čtyři góly, čímž nejenže smazali jednobrankové manko z předchozí třetiny, ale mohli slavit vítězství 7:4.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 30.8.15:00
HC Olomouc
7:4(2:1, 1:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Krupa (Goras), 9. Klímek (Lukačka), 34. Jenáček J. (Vašenka), 42. Zetocha (Petriska), 42. Pospíšil (Houser), 43. Lukačka (Klímek), 54. Klímek – 10. Štědrý, 28. Dvořák (Štědrý), 29. Ministr (Bahounek, Mácha), 38. Mácha (Ministr). Vyloučení: 1:1 + Dvořák (OLO) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Houser, Jenáček Š., Kožený, Zeman, Sviták, Pernický, Jenáček J. – Klímek, Frimel, Petriska, Lukačka, Pospíšil, Vašenka, Šánek, Zetocha, Krupa, Goras.
HC Olomouc: Hasala – Vosátko, Bahounek, Harabiš, Plhal, Vinter, Klesla, Hladiš – Rosecký, Kořenek, Štefka, Tichý, Ministr, Mácha, Tomajko, Štědrý, Dvořák.

První minuty přípravného zápasu mezi Vsetínem a Olomoucí vycházely lépe hostům. To však jen do té doby, než se puku chopil Tomáš Krupa s Tomášem Gorasem. Krupa sehnal pro svou formaci kotouč za brankou soupeře a ihned se jej pokusil procpat mezi gólmana a levou tyčku. Hasala o něm sice zprvu nevěděl, následně ale vytáhl své reflexy a puk zastavil. Krupa puk sebral a nabídl jej přihrávkou Gorasovi. Ten kotouč před brankou přidržel, čímž povytáhl olomouckého brankáře z jeho pracoviště. Krupa své místo u levé tyčky neopustil, a proto byl připraven ke střele, když mu Goras poslal před prázdnou bránu přesnou nahrávku. Touto trefou poslal Valachy to vedení.

Netrvalo dlouho a Daniel Klímek po přečíslení a kombinaci s Marcem Lukačkou vsetínský náskok navýšil. Kohouti se očividně hnali za snížením, a to se jim také podařilo. V 10. minutě se jako první z hostujícího celku prosadil Jan Štědrý a na hře Olomouce bylo vidět, že pouhé snížení jí nestačí. Na ledě byly hodně vidět akce hostujícího Štefky, za domácí se pak nejvíce ukázal Krupa s Gorasem a Šánkem. Pozadu nezůstávali ani zástupci vsetínských zadních řad, Jakub a Šimon Jenáčkovi.

Chvíle Olomouce měla ale teprve přijít. Hanáci se začali ve druhé třetině zlepšovat, z čehož vypramenily dva slepené góly ve 28. a 29. minutě. Nejprve se z rychlého protiútoku prosadil Tomáš Dvořák, a to nad rameno vsetínského brankáře. O minutu později se mezikružím uvolnil Daniel Ministr a sám zakončil k levé tyči. Valaši o své vedení během minuty přišli, Olomouc byla lepším týmem. To se projevilo také na vyloučení, a to když ve 32. minutě přišel první faul zápasu. Postaral se o něj domácí obránce Zeman a zamířil na dvě minuty na trestnou lavici.

Tohle počínání jej ale v konečném důsledku nemuselo mrzet. Nejprve se do úniku dostal Šimon Jenáček. Toho ještě Hasala vychytal, na druhý vsetínský brejk, v podání Jakuba Jenáčka, už ale nestačil. Vsetínský obránce namířil kotouč mezi betony a nemýlil se. Stav utkání tak byl opět srovnán. Domácím se nedařily přihrávky a hosté se zastavovali u vsetínského gólmana. Až na Joshuu Jamese Máchu. Ten se před Chrásteckým ocitl sám a prosadil se přízemní střelou na betony. Hosté znovu vedli a náskok mohl být ještě vyšší, Kořenek však trestné střílení neproměnil.

Třetí třetina začala velmi nenápadně, již její 2. minuta ale ukázala, jak utkání nakonec dopadne. Petriska si po levém křídle nabruslil sám před gólmana a pokusem na vzdálenější tyč nastřelil Hasalův levý beton. Od výstroje se puk odrazil k Adamu Zetochovi, a ten z druhé vlny skóroval. O 23 sekund později přidal pátý vsetínský gól Tadeáš Pospíšil, jenž tečoval nahození Marka Housera z levého kruhu. Neuběhlo ani půl minuty a Vsetín mohl opět slavit. Tentokrát se opakovala vydařená kombinace Daniela Klímka s Marcem Lukačkou, gól si nyní střelou pod horní tyč připsal druhý jmenovaný.

Vsetín se i nadále držel v pásmu, Olomouc spíše vyhazovala a dobruslovala kotouče. A v 54. minutě přišel ještě jeden gólový zásah. Sedmá branka Valachů se zrodila na hokejce Daniela Klímka, který nejprve zachytil puk na levém kruhu a trefil Hasalovy betony. Objel branku, počkal, až se k němu puk znovu dostane a v tomto případě už se trefou nad levý beton nemýlil. Domácí mohli využít ještě dvouminutovou přesilovku po vyloučení Dvořáka. V té se ale, stejně jako po zbytek zápasu, nic nestalo a fanoušky zvedly ze sedadel pouze potyčky, které se začaly na ledě v posledních minutách objevovat.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Po předešlých utkáních jsme měli výborný začátek. Myslím si, že v první třetině jsme byli lepší než soupeř. Bohužel pro nás se ve druhé třetině obraz hry změnil. Tím horším týmem jsme byli my, což se odrazilo i na skóre. Po domluvě, nebo chcete-li vysvětlení si věcí, mezi druhou a třetí třetinou mě potěšilo, že přišlo na led úplně jiné mužstvo a rychlými brankami rozhodlo utkání. Určitě jsme rádi, že jsme tak silného soupeře porazili.