Junioři si vybojovali vítězství v Chrudimi

Hana Skupinová • 06.10.2023

Páteční zápas juniorů se odehrál na ledě v Chrudimi a přinesl nečekaný souboj. První třetinu otevřela v osmé minutě Chrudim, ale Valaši neváhali a zanedlouho vyrovnali. Druhá perioda tak začínala za stavu 1:1 a scénář z první třetiny se opakoval. Jako první skórovali opět domácí, ale Vsetín i na tohle našel odpověď, a tak finální část utkání začínala opět plichtou. Tady už se jako první prosadil Vsetín, ale domácí tým se otřepal a po necelé minutě na tabuli svítil nerozhodný výsledek 3:3. Už to vypadalo, že se bude muset pokračovat v nastavení, ale tři minuty před koncem Vsetín skóroval, a tak se vrací domů s výhrou 4:3. Další zápas čeká juniory v neděli proti Slavii.

Liga juniorů - 7. pá 6.10.20:00
HC Chrudim
3:4(1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 08:35 Kantor (5/5), 24:05 Pazdera (Macas; 5/5), 53:26 Novák (Pazdera, Macas; 5/5) – 13:59 Herman (Pozděna, L. Stodůlka; 5/5), 31:58 Heinrich (Koláček; 5/5), 52:42 Hrdý (Kovář, Cakl; 5/5), 57:12 Mošnička (L. Stodůlka, Urge; 5/5). Rozhodčí: Kratochvíl – Kalina, Kopecký. Diváci: 58. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 3:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Chrudim: Batih – Straka, Sopoušek, Dvořák, Kubišta , Šmerda, Pazdera – Macas, Chvojka, Matýs, Hemský, Zdeněk, Novák, Černý, Bolehovský, Kantor.
VHK ROBE Vsetín: Pytel – Šedlbauer, Mošnička, Machů, Zeťák, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Pozděna, Smetana, Juráň, Cakl, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich, Kovář.