Junioři si z Chrudimi odváží tříbodové vítězství

Hana Skupinová • 16.12.2022

Vsetínští junioři se s Chrudimí utkali naposledy v říjnu, kdy prohráli 4:5. Nyní se zeleno-žlutí nachází v tabulce na 4. místě, a to přesně nad Chrudimí. Proti soupeři z východu Čech Valaši ještě letos ani jednou nebodovali, ale v utkání 23. kola ukázali, že na něj mají. I přes poměrně vyrovnaný začátek, ve kterém jsme mohli vidět pěkné šance, byli Vsacané v utkání daleko aktivnější a vícekrát se jim podařilo proměnit šanci v gól. Vsetínská juniorka tak zvítězila 6:3 a připsala si druhé vítězství v řadě.

Liga juniorů - 23.kolo pá 16.12.18:00
HC Chrudim
3:6(2:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Matýs (Kotalík), 9. Macas (Dostál), 54. Matýs (Macas, Pazdera) – 4. Frolo (Heinrich, Jurek), 14. Frolo (Hamřík, Melenovský), 20. Pilát (Janíček, Matějíček), 38. Koláček (Melenovský, Jurek), 52. Pilát (Melenovský, Matějíček), 58. Hamřík (Melenovský, Mošnička). Rozhodčí: Raška — Hájková, Jiruška. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 32. Střely na branku: 20:45 (4:20, 9:14, 7:11). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Chrudim: Kadlc — Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Vašek, Straka — Štrup, Štěpánek, Procházka, Bolehovský, Macas, Jirout, Novák, Dostál, Kotalík, Matýs.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček — Herman, Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Fojtík, Šedlbauer — Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Koláček, Hrdý, Matějíček, Janíček, Rigo, Frolo, Pilát.

První třetina byla herně hodně vyrovnaná, ale lépe se dařilo Vsetínu, jenž měl střeleckou převahu. Valaši měli hned z úvodu velkou šanci, kterou se jim ale nepodařilo proměnit, jenže už ve třetí minutě se jako první prosadil Jakub Frolo, kterému přihrával David Heinrich. Dvě minuty nato Chrudim vyrovnala, když Viktor Kotalík nahrál Danieli Matýsovi, který puk poslal za vsetínského brankáře. Chrudimi se podařilo získat gólový náskok, když se trefil Matyáš Macas, kterému přihrával Dominik Dostál. Valachům se ovšem ztráta nelíbila, Jakub Frolo opět dostal puk do brány, a tak vyrovnal. Poslední gól třetiny patřil Tomáši Pilátovi, který vsetínský dres oblékl v utkání proti Chrudimi poprvé. A tak stav byl 3:2 pro Vsetín.

Druhá část utkání byla opět vyrovnaná, ale více štěstí stálo na straně Vsetína. Mohli jsme vidět pěkné šance na obou stranách, ale jednu z nich proměnil Vsetín až v 38. minutě. Po nepodařené střele, která skončila v lapačce chrudimského brankáře, se před bránu vydal Marek Melenovský a skvěle přihrál Adamu Koláčkovi, kterému se již podařilo dostat puk do odkryté části branky. Po zbylé tři minuty této třetiny jsme bylo znovu k vidění několik šancí, a také nepříjemnou potyčku, po které chrudimský hráč zůstal ležet na zemi. Naštěstí se po chvíli zvedl a dobruslil ke střídačce. Skóre bylo 4:2 pro Vsetín.

Poslední část tohoto utkání měli navrch Vsetínští. Přestože ze začátku měla více šancí Chrudim, nepodařilo se jí ani jednu z nich proměnit. V 51. minutě to ale zvládl Vsetín, když Marek Melenovský asistoval Tomáši Pilátovi, který si připsal jíž druhý gól v tomto zápase. O dvě minuty se Chrudimi podařilo náskok Vsetínských jen stáhnout. Jakub Novák nahrál Danieli Matýsovi, který si také připsal již druhý gól v tomto utkání. Poslední gól si opět připsal Vsetín, střela Jana Hamříka se dostala do brány chrudimského brankáře, a tak je konečný stav utkání 6:3 pro Vsetín.