Junioři tentokrát na Litvínov nestačili

Jan Tajzler • 24.01.2014

Po dvou výraznějších vítězství v domácím prostředí se junioři VHK Vsetín vydali na sever Čech. Jejich první zastávkou byl Zimní stadion Ivana Hlinky, kde vyzvali domácí tým Litvínova. Vsetínští drželi s favorizovaným soupeřem krok až do času 37:13, to se domácím povedlo strhnout vedení na svou stranu a dokonce prostřední části přidali další branku. Valaši se v závěru pokusili dotáhnout díky power play, ale místo toho inkasovali rozhodující úder. Jedinou branku Vsetína zaznamenal Dalimil Zvonek. Severočeský trip zakončí Vsetín v sobotu na ledě lídra NOEN Extraligy juniorů a to v Chomutově.

ELJ - 31.kolo pá 24.1.13:00
HC Litvínov
4:1(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Mical, 38. Řehoř (Stříbrný), 40. Štěpka (Šefl), 60. Štěpka (Fučík) - 17. Zvonek (Žabčík, Hruška). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Litvínov: Soukup – Fučík, Strejček, Cvrk, Kokeš, Wiedemann, Šefl, Řehoř, Zdeněk, Weitz, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Čeřovský, Válek, Štěpka.
VHK ROBE Vsetín: Bača – Žabčík, Hryciow, Hruška, Červínek, Zuzaník, Ščotka, Hajda, Klečka, Kuchařík, Furch, Surý, Kývala, Jirušek, Neuwirth, Pancza, Zvonek, Tobola, Stodůlka.

Úvod utkání se lépe podařil domácím, kteří se hned ve 3. minutě dostali do vedení. Martin Mical sebral v mezikruží kotouč jednomu ze vsetínských hráčů a překonal hostujícího gólmana Baču. Hosté se ale nenechali zaskočit a taky několikrát prověřili Soukupa. Ten však byl pokaždé na místě.

Ve 14. minutě přišly dvě obrovské šance na obou stranách. Nejdříve se Surý ocitl před odkrytou bránou, ale na poslední chvíli se stihl přesunout skvělý Soukup. Poté se Bača blýskl několika parádními zákroky proti minimálně pěti dorážkám Litvínova.

V sedmnácté minutě byl vyloučen domácí Fučík a hostujícímu týmu trvalo jen 6 sekund, aby stačili využít této početní výhody. Dalimil Zvonek tečoval střelu Žabčíka za záda Soukupa a vyrovnal stav utkání. V poslední minutě ještě ve vlastním oslabení ujel sám na Soukupa Zvonek, jeho bekhendovou kličku ale litvínovský gólman zlikvidoval na jedničku.

V první polovině druhého dějství byli lepším týmem domácí, kdy Vsetín v podstatě nepustili k puku. Nejdříve ve 23. minutě prověřili hostujícího gólmana Strejček s Cvrkem. Ani jednomu ale pokus nevyšel. Minutu na to Weitz zpoza branky našel volného napřaženého Fučíka, který však nahrávku nezachytil.

Ve 35. minutě se ve velké šanci ocitli dva hostující hráči. Surý s Neuwirthem se řítili na branku, litvínovský obránce Kokeš byl ale na místě a zabránil nahrávce na volného hráče, který mohl klidně zakončovat do odkryté branky.

Tři minuty na to se Litvínov dostal do vedení již podruhé poté, co Ivan Řehoř uklidil odražený kotouč do hostující svatyně. V poslední minutě druhé třetiny se ještě černožlutí vzdálili svému soupeři na rozdíl dvou branek zásluhou Dominika Štěpky.

Úvod třetí dvacetiminutovky byl klidnější. Až ve 46. minutě vybídl Čeřovský Kokeše k teči, kotouč se ale přes bránící hráče nedostal tam, kam měl. Ve 49. minutě se hostům naskytla příležitost na snížení náskoku Litvínova. Klečka nahrával bekhendem Kuchaříkovi, ten však trefil jen Soukupa, který se stačil přesunout na druhou stranu branky.

V 51. minutě Soukup opět vytasil jeden ze svých parádních zákroků poté, co přečetl bekhendový blafák Neuwirtha a vymrštil svou lapačku včas. Pak ale přišel tlak hostujícího týmu a domácí gólman měl co dělat. Tlak Vsetína vyvrcholil ve vyloučení Fučíka. Hosté ale nedokázali využít ani přesilové hry.

Závěr si už Litvínov pohlídal. V polovině 59. minuty vsetínský gólman Bača odjel na střídačku a hosté to zkoušeli v šesti. Půl minuty před koncem utkání Dominik Štěpka nastřelil tyč opuštěné klece, na druhý pokus se mu ale povedlo potvrdit vítězství Litvínova a 25 sekund před závěrečnou sirénou se trefil do prázdné vsetínské branky.

Radek Mrázek (trenér Litvínova): „Soupeř dneska podal hodně bojovný výkon, z naší strany tam hokejovosti moc nebylo. Byla to chvílemi hrozná holomajzna hraná na náhodu. Nakonec jsme utrpěli vítězství 4:1, ale s výkonem spokojeni být nemůžeme.“

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Přijeli jsme dnes v neúplné sestavě, v podstatě bez dvou našich nejlepších útočníků. Každý chyběl v jedné lajně, a tím utrpěla naše ofenzivní síla. Ale samozřejmě i v této sestavě jsme se snažili odehrát dobrý zápas, hrát dobře z obrany. Myslím si, že se nám to v podstatě dařilo až na pár výjimek. Dařilo se 57 minut, ale bohužel jsme udělali tři chyby a Litvínov toho třikrát využil. Na to, s čím hrajeme, tak bojujeme. Hrajeme i dobře takticky a s urputnou obranou a ve finále si vytvoříme i šance z protiútoku. Za stavu 3:1 jsme tam byli dvakrát úplně sami před bránou, ale bohužel nemáme asi tak zručné hráče jako Litvínov nebo některé týmy, kteří by to okamžitě potrestali. Litvínov je jedno z nejlepších mužstev, měl velkou motivaci nám oplatit prohru, kterou u nás utrpěl. Připravili se na to velmi dobře, mají tam výborné kluky a líbilo se mi, jak hráli. My se určitě taky nemáme za co stydět, bohužel aspoň na ten bod jsme nedosáhli. My se teď musíme pokusit, dá se říct, o takřka nemožné, ale je to hokej, vyhrát na ledě prvního Chomutova nebo jakýmkoliv způsobem bodovat, protože se stále nevzdáváme v boji o dvanáctou příčku. Kdyby se nám to nepodařilo, tak se samozřejmě každý bod do skupiny o záchranu počítá.“