Vstupenky online

Junioři udolali Porubu po samostatných nájezdech a prodloužili sérii neporazitelnosti

Filip Bazala • 28.09.2014

V bitvě dvou doposud neporažených týmů zajížděli junioři Vsetína na led Poruby. Valachy poslal do vedení v první třetině Stanislav a i druhá branka zápasu šla do sítě Ostravanů. Poruba však nakonec dokázala Vsetín brankově dohnat a nerozhodný stav 3:3 po šedesáti minutách tak musely rozhřešit samostatné nájezdy. V těch byli Vsetínští úspěšnější, když vítěznou branku vstřelil Bouda.

LJ - 6.kolo ne 28.9.13:30
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
3:4sn(0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Gola R. (Smrčka), 37. Soukal (Pobuta, Schwarz), 56. Hranoš (Bartoň) – 11. Stanislav (Bumbál, Svozílek), 22. Surý (Slováček, Bouda), 33. Grygar (Kuchařík, Zuzaník), 60. Bouda. Rozhodčí: Šutara – Moravec, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Gola P., Pobuta, Gola R., Baca Štěpán, Kurnik, Schwarz, Charvát, Hranoš, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Soukal, Kropka.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Řezníček, Španko, Surý, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Vaněk.

Úvod první třetiny zcela ovládla Poruba, která se krátce po prvním vhazování usídlila před vsetínským gólmanem, a držela se tam poměrně dlouho. Ve čtvrté minutě se poté domácím naskytla příležitost v podobě přesilové hry, ale ačkoliv se snažili, branku nedali. Také další porubská přesilovka byla bezvgólová. Hra obou týmů byla značně vyrovnaná, ovšem na střely spíše sporadická, jako by se navzájem pouze testovaly.

Vše se změnilo v jedenácté minutě. Hra sice nenabírala na otáčkách a byla stále volnější, ale svou příležitost v podobě přesilové hry dokázal Vsetín náležitě využít. Filip Stanislav po nahrávkách svých spoluhráčů dokázal z bezprostřední blízkosti Šrámka prostřelit. Po zbytek třetiny již žádný gól nepadl.

Uběhly pouze dvě minuty druhé části a Vsetín skóroval. Hosté se usídlili před Šrámkem a trpělivě vyčkávali na svou příležitost. Po mírném šachování s porubskými hráči vypálil Tomáš Surý na klec a puk prolétl za brankářova záda. Netrvalo dlouho a Poruba stav snížila. Smrčka dokázal ukořistit pro domácí puk a vyjel s ním ze svého pásma až ke vsetínské brance, kterou objel. Z rohu kluziště poslal střelu přímo na vsetínského gólmana a odražený kotouč následně tečovat Robin Gola.

Vsetínští nechtěli zřejmě dopustit, aby došlo k dorovnání, neboť se nepřetržitě snažili udržet si útočné pásmo. A pokud byl puk vyvezen před jejich gólmana Stojara, okamžitě hru přesunuli zpět do soupeřova pásma. Tato taktika se hostům vyplatila, neboť si vynutili i faul, po kterém byla přesilová hra využita. Ondřej Grygar nebyl zastaven ani odstaven Mládkem a Bacou, a tak, když se k němu dostal kotouč, okamžitě pálil.

Domácí zatli své drápy hodně hluboko, neboť nehodlali tento duel prohrát, a jejich hra začínala být svižnější. Snaha o snížení stavu se opět vyplatila a porubská dravost přelstila oslabený vsetínský tým. Po Pobutově střele na klec dorazil kotouč, po několika nezdařených dorážkách do betonů, Dalibor Soukal.

Utkání se blížilo ke svému konci a třetí část se nesla ve velice napjatém duchu. Vsetín sice vedl, ale pouze o jednu branku, což se také projevilo v herním systému jak domácích, tak i hostů. Obě mužstva totiž přitlačila na pilu a docházelo i k více potyčkám u mantinelů a v brankovištích. Sudí tak měli dostatek práce, neboť se co chvíli přerušovala hra, ať už kvůli vyhazování kotouče mimo ledovou plochu, nebo šarvátkám u mantinelů či kvůli zakázaným uvolněním.

Hrálo se stále nahoru a dolů, střídaly se strany a gólmani strážili prostor před sebou a to ostatní zabezpečovala převážně obrana a útok se ustavičně snažil skórovat. Dlouho ovšem trvalo, než padl jakýkoliv gól. Po několika neúspěšných akcích se přece jen podařilo Porubě stav dorovnat. Michal Hranoš tak dal svému týmu naději, že ještě mohou o výhru bojovat.

Vzhledem k tomu, že utkání skončilo nerozhodně, musely o vítězi rozhodnout nájezdy. První tři nájezdy na obou stranách nebyly úspěšné. Při dalším rozhodl svou střelou Jakub Bouda a Poruba tak získala z tohoto utkání pouze bod.