permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Junioři v defenzivní bitvě zdolali Olomouc, Uhrin má druhou nulu

Helena Hegeďová • 22.09.2024

Tři zápasy, devět bodů. Junioři prožívají skvělý start do sezony a zatím drží stoprocentní úspěšnost. A také si už druhý tým vylámal zuby na vsetínské defenzivě a gólmanu Janu Uhrinovi, který po Zlíně vychytal nulu také v Olomouci. Základy úspěchu na ledě bývalého extraligového celku položili Valaši ve druhé třetině, kdy po chybě soupeře otevřeli skóre. Druhá branka pak padla až sekundu před koncem základní hrací doby.

Liga juniorů - 4.kolo ne 22.9.16:00
HC Olomouc
0:2(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21:41 Heinrich (5/5), 59:59 Koláček (Zedek, Vančura; 5/5). Rozhodčí: Borecký – Horák, Voznička. Diváci: 89. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Střely na branku: 0:2. Průběh utkání: 0:2.

HC Olomouc: Pytel – Bohatý, Kreutz, Přidal, Hubáček, Vrána, Matyáš, A. Drábek – Kurial, Miškovský, Miklas, Neoral, Konesz, Kubát, Došlík, Ungr, Mičkal, Martiňák, K. Drábek, Navrátil.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Vaněk, Sadílek, Fojtík, Zedek, Herman, Stodůlka, Šedlbauer – Hrdý, Stibůrek, Heinrich, Koláček, Zezulka, Juráň, Ignatenko, Urge, Ostrčil, Vaculík, Plško, Vančura.

Na startu utkání měli vsetínští junioři problém s tím dostat se do tempa a Olomouc si úvodní minuty hlídala ve svém útočném pásmu. Valaši dostali šanci až v přesilových hrách, ale ani v tomto případě se jim nedařilo. To ve druhém dějství to byla od hostující týmu jiná písnička. Velmi obrazu hry pomohlo také to, že Olomoučtí chybovali v blízkosti svého brankoviště, David Heinrich převzal puk a v individuální akci zakončil přesně k levé tyči. Vsetínští měli najednou více ze hry a jejich prezentaci zdobila také přesná defenziva v čele s gólmanem Uhrinem.

Vedení Vsetína mohl krátce po první brance navýšit Ürge, ale z bezprostřední blízkosti trefil tyč. Vsacané ovšem zažili i pernější chvilky, jelikož celkem sedmkrát hráli v oslabení. Menší tresty se oběma celkům nevyhýbaly ani v závěrečné dvacetiminutovce, ale skóre zůstávalo pořád stejné, i když dobře vypadajících šancí bylo na obou stranách kluziště hned několik. Kohouti v posledních okamžicích sáhli po hře bez gólmana, ale finální brejk Zedka s Vančurou působil spíše komicky, když druhému jmenovanému střela nesedla a kotouč skončil v rohu za brankou.

Této dvojici nevyšel ani druhý pokus o gól do prázdné brány, a tak z druhé vlny skóroval až Adam Koláček, který v poslední sekundě potvrdil vsetínské vítězství. Gólman Jan Uhrin si v třetím zápase sezony připsal už druhou nulu a celkově inkasoval pouze jednu branku v utkání v Havířově.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Od poloviny zápasu jsme hráli dobře dozadu, ale myslím si, že ve druhé třetině jsme měli dát více gólů, aby bylo rozhodnuto a neměli jsem takové nervy. V závěru to bylo ještě o dvou olomouckých přesilovkách, ale my jsme to vyblokovali. Znovu nám hodně pomohl Honza Uhrin v bráně.