Junioři v odvetě s Havířovem těsně padli

Helena Hegeďová • 24.08.2018

Lapač dnes viděl odvetu přípravného zápasu mezi Vsetínem a Havířovem. V minulém duelu zvítězili na havířovském ledě hosté, a to rozdílem jedné branky. Stejně tomu bylo i ve druhém vzájemném utkání. Po první třetinu byli hráči AZetu lepší, což se zrcadlilo i na jejich jednobrankovém vedení. V dalším průběhu se hra srovnala, ale jak již bylo naznačeno, nakonec se radovali Slezané. Týmy si po základní hrací době vyzkoušely i prodloužení a nájezdy. V nastaveném čase se trefil vsetínský Klímek, autorem jediného úspěšného nájezdu byl havířovský Bochnak

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 24.8.15:00
1:2(0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 49. Frydrych (Ondračka) – 5. Juhász (Adámek, Topolanský), 53. Mastič (Juhász, Thiel). Rozhodčí: Kovařčík – Hradil, Poláček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jenáček, Ondračka, Lašák, Zeman, Kožený, Pernický, Mikulenčák – Klímek, Frimel, Frydrych – Vašenka, Jindra, Lukačka – Šánek, Zetocha, Krupa – Pospíšil, Vrána, Veselý.
AZ Havířov: Štipčák – Uhlíř, Koubek, Grygar, Pavelek, Topolanský, Thiel, Máca, Dabrowski – Revaj, Janeček, Žídek – Hilšer, Dufek, Bochnak – Adámek, Mastič, Juhász – Stodůlka, Byčkov, Tomeček.

Vsetínský gólman Málek měl již od úvodních sekund plné ruce a nohy práce. Hosté byli směrem dopředu aktivnější, a tak Štipčák v protější bráně moc starostí neměl, protože když už se Valaši do útočné zóny vypravili, jejich akce nebo střely zastavila obrana. Obraz hry se promítl také do skóre, v páté minutě prosadil Lukáš Juhász. Následné vyloučení v řadách AZetu nabídlo domácímu týmu přesilovku, ve které se mohl po Frydrychově přihrávce prosadit Klímek. Také Havířov si vyzkoušel hru v početní výhodě. V této fázi hry ale Vsetínští nedovolili svému soupeři ani jednu střelu na branku.

Ve druhém dějství zápasu se začala hra vyrovnávat a převaha hostujícího celku už nebyla taková, jako v úvodní třetině. Stále však byly havířovské akce nebezpečnější a jejich obrana pevnější. Po hluché pasáži uprostřed zápasu, kdy se hrálo spíše ve středním pásmu a ani jedno z mužstev se nedostalo k výraznějšímu ohrožení branky, se ale Vsetín hnal za vyrovnáním. Hodně tomu napomohla i přesilová hra 4 na 3, ve které byli opět vidět Frydrych s Klímkem. Hostům se však nová role v zápase nelíbila, a tak se po návratu Uhlíře vrátilo vše do starých kolejí. Nejvíce Málkovi zatopili Juhász a Žídek, avšak ani jeden z této dvojice se ve druhé třetině nedokázal prosadit.

Třetí třetina byla divácky nejatraktivnější a nebylo to jen proto, že v ní padlo nejvíce branek. Tempo bylo již od začátku této dvacetiminutovky vysoké, obě strany si vyzkoušely kombinaci i rychlé protiútoky. Ve 49. minutě zavezl kotouč k Štipčákově bráně Pernický. V této pasáži měl havířovský gólman se vsetínskou ofenzivou spoustu starostí a na střelu, kterou po nahrávce zpoza branky od Tomáše Ondračky vyslal Lukáš Frydrych, už nestačil. Frydrych stál sám a nikým nebráněn před bránou a z první poslal puk pod nechráněnou horní tyčku. Začalo se tedy nanovo.

Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, hra nahoru dolů však Vsetínu úplně nesedla a středem kluziště uprchl Maxim Mastič. Brankář Málek v utkání vychytal mnoho brejků, na tento kotouč ale nedosáhl. Slezané byli opět ve vedení. Jak ve skóre, tak herně, jelikož dokázali držet Valachy v pásmu. Situace se v jejich neprospěch obrátila opět až v oslabení 3 na 4. Domácí ale v početní výhodě jen kombinovali a málem z dalšího úniku i inkasovali. Půl minuty před koncem základní hrací doby měl ještě obrovskou šanci Lašák, který projel okolo pravé tyčky Štipčákovy brány, přičemž tečoval Frydrychovu střelu.

V základní hrací době vyhrál Havířov 2:1, následovalo však ještě pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Při druhém vsetínském útoku v nastaveném čase putoval kotouč po trase Frydrych – Ondračka až k Danielu Klímkovi, který poslal puk na bližší horní roh. V této části hry měli šanci na skórování i hostující Revaj, Adámek, Janeček nebo Hilšer. Na druhé straně pak mohli fanoušci vidět povedené střely Lukačky a Jenáčka. Došlo i na samostatné nájezdy. První dva exekutoři, Juhász s Klímkem, se neprosadili mezi betony. Ve druhé sérii nepřehodil Hilšer pravý beton a Jindra přestřelil bránu. Třetí, a poslední série, už rozuzlení přinesla. Ernest Bochnak vymíchal gólmana a poslal mu puk mezi betony. Ondračkovi na druhé straně se podobný kousek nepovedl, a tak vítězství v dovednostní soutěži slavili hosté.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme špatný začátek utkaní, kdy jsme působili nekoncentrovaným dojmem. Soupeř byl v první třetině daleko živější a i hokejově lepší. Od druhé třetiny se náš výkon začal zvedat a gradoval. Bohužel, po vyrovnání na 1:1 už jsme to měli hrát na plichtu nebo možná nějakou branku i přidat. My jsme tam místo toho udělali hloupou chybu, hráč nám ujel středem hřiště a rozhodl o zápase. Nedostatkem našeho dnešního výkonu byly přesilové hry. Na druhou stranu musím říct, že jsme je ještě netrénovali. Takoví zkušení hráči, jako tam celé ty dvě minuty 4 na 3 hráli, by si s tím ale měli poradit daleko líp a dát alespoň jednu branku. Vyzkoušeli jsme si prodloužení a nájezdy, což jsou disciplíny, které se nám daří. Vím, že klukům se to dařilo i loni, což je povzbudivé, ale o body se hodně bojuje v základní hrací době. Tam potřebujeme naši hru zlepšit.