Junioři v předehrávce nestačili na Šumperk

Hana Skupinová • 23.02.2023

Ve čtvrtek se v rámci předehrávky vydali vsetínští junioři na led Šumperka, který se nachází na pátém místě tabulky. Přestože v posledním zápase proti Drakům vyhráli Valaši se čtyřgólovým náskokem, tentokrát se Vsetínu zvítězit nepodařilo. V první třetině měl hostující Vsetín jasnou střeleckou převahu, ale i přesto v 6. minutě prohrával a úvodních dvacet minut hry nakonec skončilo nerozhodně 1:1. V druhé třetině se Šumperk opět dostal do vedení, které ve třetí periodě ještě navýšil. Vsetínští se pokoušeli dorovnat, ale jen snížili náskok Mladých Draků na konečný výsledek 2:3. Rozhodovalo se hlavně v přesilovkách, oba týmy využily dvě početní výhody. Následující duel čeká Valachy v neděli na ledě Kladna, které bojuje o záchranu druhé nejvyšší soutěže.

Liga juniorů - 37.kolo čt 23.2.18:00
HK MD Šumperk
3:2(1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Křivohlávek (Slováček, Šotkovský), 32. Šotkovský (Slováček, Minařík), 41. Slabý (Ševčík) – 17. Ramert (Heinrich, Velikovský), 51. Koláček (Hamřík, Mošnička). Rozhodčí: Vepřovský — Hájková, Kolář. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 20:46 (4:16, 7:13, 9:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HK MD Šumperk: Ježek – Netolický Marek (A), Cekr, Křivohlávek, Minařík (C), Slabý, Haas, Kučera, Netolický Ondřej, Ševčík, Bařica, Tomeš, Slováček, Szabó, Najman, Miškovský.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Zedek, Fojtík, Kráčalík, Hamřík, Velikovský – Juráň, Janíček, Matějíček, Hrdý, Koláček, Stodůlka, Melenovský, Ramert, Urge, Frolo, Rigo, Heinrich.