Junioři ve vyhroceném utkání těsně podlehli Šumperku

Hana Skupinová • 29.10.2023

Junioři naposledy Šumperku podlehli 1:2 v nájezdech a z vítězství se bohužel neradovali ani tentokrát. V první periodě se v 9. minutě prosadil Šumperk a zbytek třetiny byl bezbrankový. Druhou část utkání otevřeli druhým gólem domácí, ale čtyři minuty nato se Vsetín zvládl prosadit, a Valaši tak znovu ztráceli jen jednu branku. Třetí perioda byla rozhodující, jelikož v prvních deseti minutách dvakrát skórovali Vsetínští, a tak si najednou získali jednogólový náskok. Šumperk ale zvládl vyrovnat a pět minut před koncem přidal ještě jednu branku, která rozhodla o jejich vítězství. Na tabuli tak svítil výsledek 4:3 a Vsetín si bude muset na svou výhru nad Šumperkem ještě počkat. Další zápas čeká Valachy v sobotu 4. listopadu proti Kladnu.

Liga juniorů - 13. ne 29.10.12:00
HK MD Šumperk
4:3(1:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 08:06 Slabý (Szabó, Haas; 5/4), 24:14 Souček (Tomeš, Izák; 5/5), 52:34 Plhal (5/5), 55:34 Najman (Szabó, Netolický; 5/4) – 28:30 Hrdý (Cakl, Urge; 5/5), 46:52 Hamřík (Hrdý, Stodůlka; 5/4), 49:39 Heinrich (Urge, Juráň; 5/4). Rozhodčí: Hranoš – Vengřín, Cygal. Diváci: 55. Vyloučení: 7:9, navíc Jeřábek - Koláček 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

HK MD Šumperk: Putin – Němec, Plhal, Souček, Jarmara, Slabý, Cekr – Izák, Najman, Lichner, Netolický, Škrabal, Haas, Jeřábek, Seidenglanz, Hejátko, Mácha, Tomeš, Szabó.
VHK ROBE Vsetín: – Šedlbauer, Mošnička, Hamřík, Kotala, Herman, Zedek, Machů – Hrdý, Urge, Smetana, Juráň, Kovář, Cakl, Pozděna, Ostrčil, Koláček, Stodůlka, Heinrich.