Junioři vedli nad Plzní 3:0, pak přišel kolaps

Václav Trávníček • 29.01.2014

Ještě v polovině utkání to vypadalo, že si vsetínská juniorka po úterní výhře na samostatné nájezdy proti Kladnu připíše další triumf, tentokrát snad tříbodový. Valaši vedli nad Plzní už 3:0, jenže slibný náskok trestuhodně promrhali. Od pětatřicáté minuty začali branky střílet už jen Západočeši, kteří i díky hattricku Miroslava Indráka otočili stav na 3:5 a odvezli si z Lapače vítězství s příběhem. Šance Vsetína na první dvanáctku se po středečním kolapsu pohybují už jen v teoretické rovině.

ELJ - 34.kolo st 29.1.17:00
HC Škoda Plzeň
3:5(1:0, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Kývala (Tobola, Zuzaník), 24. Zvonek (Neuwirth, Pokorný), 29. Neuwirth (Pokorný, Zvonek) – 35. Indrák (Schleiss), 40. Indrák (Michel, Mašek), 51. Kepka (Kopta), 52. Slavík (Tulačka), 56. Indrák (Kristl). Rozhodčí: Hradil – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 596. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 3:0, 3:5.
VHK ROBE Vsetín: Bača – Žabčík, Hryciow, Hruška, Červínek, Zuzaník, Vašíček, Ščotka, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Forch, Surý, Kývala, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Pancza, Zvonek, Tobola.
HC Škoda Plzeň: Pacl – Marcel, Kubík, Hanus, Holý, Houfek, Slavík – Zimmermann, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Indrák, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Kepka.
Zápas začal vyrovnaně na obou stranách. Mírnou převahu si postupem času začali vypracovávat Valaši. První obrovskou šanci měl Martin Kývala, který se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale svůj blafák v branku neproměnil. Ve dvanácté minutě už však stejný hráč měl větší štěstí. Domácí hráli přesilovou hru, ihned po buly pálil Zuzaník, Pacl puk ještě vyrazil, ale následnou dorážku Martina Kývaly už nemohl chytit a domácí zaslouženě vedli. Na konci první třetiny mohl srovnat Rajal, jenž se řítil sám na Baču, ale ani jeho blafák se neujal a Bača si připsal další zákrok. Pět vteřin před koncem byl před brankou Plzně volný Tobola, ale i přes dostatek času si na Pacla nepřišel.

V úvodu druhé části měl šanci Neuwirth, kterému v akci dva na jednoho předložil puk před osamoceného Pacla v bráně Zvonek, ale Neuwirth zamířil nad. Ve čtyřiadvacáté minutě už se však Vsetín radoval. Dalimil Zvonek se dostal do samostatného úniku poté, co jej přesně našel Neuwirth a domácí kapitán nadvakrát procedil puk pod betony gólmana Indiánů. V polovině zápasu už to vypadalo na rozhodnutý stav. Plzeň hrála pasivně a Vsetín byl jasně lepším mužstvem, což ztvrdil třetí brankou, kdy akci tři na dva zakončoval Robert Neuwirth a jeho pokus Pacl výstrojí tečoval do vlastní klece.

Najednou však výkon domácích pohasl a přišly chyby, které brzy Plzeň potrestala. Schleiss přesnou přihrávkou vyslal Miroslava Indráka do souboje jeden na jednoho a Indrák se šikovně protáhl až před Baču, kterému touš zasunul mezi betony do klece. Před druhou sirénou bylo ještě hůř. Pasivní Vsetín inkasoval znovu, když akci tři na dva zakončoval osamocený Miroslav Indrák před Bačou do téměř prázdné klece, když jej těsně před tím pohybem ramen vymíchal z brány.

V úvodu závěrečné třetiny se Vsetín dostal zpět do zápasu dobrý pohybem a vytvořil si znovu několik šancí, např. Zvonek se protlačil až před branku Indiánu, kde však nadvakrát puk do brány nedostal. V 51. minutě však přišlo vyrovnání. Kopta nahodil puk před Baču, který zaváhal a lapačkou promáchl skákající puk před brankovištěm, dojíždějící Jiří Kepka tak puk jemným dotykem poslal pod výstrojí gólmana do klece. Za minutu a půl už Indiáni vedli. Vyloučen byl Zuzaník a Plzeň zahrávala přesilovku. Na modré čáře napřáhl ke střele Slavík a jeho ránu Bača po trochu vzoru Tomiho Sala jen lapačkou nadzvedl nad sebe a touš zapadla za záda překvapeného gólmana.

Valaši se nevzdávali a snažili se o vyrovnání. Ovšem místo vyrovnávací branky přišel hřebíček do rakve i díky trochu šťastné trefě Indiánů. Richard Kristl zavezl po levé straně útočné třetiny puk do pásma a svižnou přihrávkou trefil přesně brusle Miroslava Indráka, od kterého puk zamířil mezi betony Bače do sítě. Indrák tak trochu kuriózně zakončil zápas hattrickem.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Pro nás velké zklamání. Samozřejmě nemáme takové mužstvo jako Plzeň, kde někteří hráči už pravidelně nastupují v extraligovém áčku. Vývoj utkání nám však hrál do karet. Paradoxně jsme hráli lépe než v zápase s Kladnem. Vytvářeli jsme si šance a dávali branky. Za stavu 3:0 jsme chtěli dohrát v klidu zápas, ale individuální chyby nás stály vítězství. Je to stále stejná písnička. Čeká nás skupina o záchranu v soutěži, pokud neuspějeme, budeme hrát baráž. Je to škoda, protože jsme ztratili několik utkání zbytečně, ale to může říct asi každý tým.“

David Bruk (Plzeň): „Přijeli jsme do Vsetína s vědomím, že domácí hrají na svém ledě velmi dobře. O to víc jsme rádi za tři body. Průběh zápasu byla však pro nás hodně složitý. Vsetín byl v první polovině zápasu lepší a dostal se do náskoku 3:0. Vítězství za tři body je tak pro nás ještě více cennější.“