Junioři vydřeli důležitou výhru

Radek Bařina • 23.11.2013

Urputnou bitvu se šťastným koncem svedli na lapači junioři VHK Vsetín. V důležitém zápase proti Mladé Boleslavi dvakrát během první periody prohrávali, pokaždé ale dokázali ztrátu smazat. Od druhé třetiny se gólostroj zastavil a k vidění byl bojovný hokej plný nasazení a pečlivých obran. Štěstí se nakonec obrátilo čelem ke Vsetínu, když se po šikovné individuální akci prosadil Dominik Pokorný. Díky 100% víkendu se tak valaši úspěšně vzdálili dnu extraligové tabulky.

ELJ - 20.kolo so 23.11.16:15
BK Mladá Boleslav
3:2(2:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Hajda (Zvonek, Pokorný), 14. Neuwirt (Pokorný), 55. Pokorný – 2. Ďurač, 10. Byakov (Volf, Bernad). Rozhodčí: Jeřábek,ml. – Gebauer, Lederer. Vyloučení: . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Bača – Žabčík, Žák, Hruška, Červínek, Zuzaník, Vašíček, Ščotka, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Surý, Klíma, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Abdul, Pancza, Zvonek, Tobola
BK Mladá Boleslav: Pechek - Lobo, Plíšek, Kulhánek, Žalud, Hes, Bernad, Nedbal – Byakov, Ďurač, Zajíc, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Suchan, Volf, Smrčka, Sonnek, Kuchta

Výborný vstup do utkání předvedli junioři Mladé Boleslavi v duelu se Vsetínem. Domácí Valachy zaskočili útočnou hrou a už po 77 sekundách hry se ujali vedení. Zmatku před domácí brankou využil Ivan Ďurač, který pohotově doklepl puk za záda ležícího Bači. Zaskočení domácí se poté jen stěží dostávali do tempa, problémy jim navíc dělal aktivní hostující forčeking. V sedmé minutě se ale přeci jen dočkali vyrovnání. Pobyt v útočném pásmu zakončila střela Jiřího Hajdy od modré. Tu gólman Pechek neviděl a kotouč nalezl až v síti.

Domácí poté začali pozvolna přebírat iniciativu, nepohlídali si ale výborně hrající Byakovovu formaci. Ta předvedla skvělé střídání, ve kterém zamkla VHK v jeho třetině a zakončila ho vedoucí brankou. Na Volfovu pomalou přihrávku naslepo si skvěle nabruslil právě Dmirty Byakov a zavěsil puk nekompromisně pod víko.

Vedení hostům vydrželo přesně tři minuty. Pak se totiž výborně předvedla první domácí formace. Její tlak korunoval Robert Neuwirth, jehož milimetrová střela z levého křídla vymetla všechny pavouky v horním růžku Pechkovy svatyně. Vyrovnávací trefa odstartovala velký vsetínský nápor, pozorní hosté ale Valachy do větších šancí nepouštěli. Výjimkou byla snad jen tečovaná střela Žáka, která prošla těsně vedle a dělovka Žabčíka, kterou vytěsnil Pechek ramenem nad břevno. Po dvaceti minutách tak svítil na Lapači nerozhodný výsledek 2:2.

Prostřední dějství přineslo výrazně opatrnější hokej. Hosté se zatáhli a pozornou hrou nepouštěli domácí k ohrožení Pechkovy svatyně. Valaši sice byli aktivnějším týmem, šance si ale nevytvářeli a nedařily se jim ani přesilové hry. Jedinou „loženku“ tak přinesla 28. minuta. Abdul prchnul hostující obraně, bekhendovým zakončením ale ztroskotal na betonech gólmana.

Hosté na druhé straně hrozili takřka výhradně Byakovovou formací, Vsetínští si ji ale hlídali mnohem lépe než v úvodu a tak ani nejšikovnější trio hostů si větší šance nepřipravovalo. Výjimkou byla 35. minuta. Bača neudržel nepříjemné bekhendové nahození a v následném závaru dokonce Boleslavští dotlačili puk za brankovou čáru. Bylo to však zjevně po odpískání, na gólovou radost si tak museli nechat zajít chuť.

V závěru třetiny domácí přeci jen začali nacházet skulinky v pevném hostujícím bloku, kýžené vedoucí trefy se ale nedočkali. Šikovný Zvonek ani dorážející Zuzaník neprotlačili puk za záda ležícího Pechka a když už byl výborný hostující gólman přeci jen překonaný, pomohla mu pravá tyč. I po dvou třetinách tak odcházely celky do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Třetí dějství začalo slalomem Byakova. Ten se prokličkoval mezi domácími hráči, na zakončení už měl ale jen minimum času a jeho bekhend tak zamířil pouze do Bačových betonů. Tato akce jakoby předznamenala průběh třetí třetiny. Hosté v ní stále častěji hrozili z rychlých protiútoků, domácí naopak působili stále bezradněji a Pechka v bráně skoro neohrožovali. Nezměnily to ani dvě jejich přesilové hry. Naopak. V obou početních výhodách unikl vsetínským bekům rychlík Podsedníček, poprvé ale po kličce nestihl zakončit přesně a podruhé nevyzrál na Baču střelou mezi betony.

Pak si naopak s výhodou jednoho muže v poli zahráli hosté a domácí jen s vypětím všech sil odvrátili závar ve svém brankovišti. Těsně po skončení hostující přesilovky se branka přeci jen urodila. Radost přinesla domácím. Dominik Pokorný předvedl rychlý výpad po křídle, se štěstím si obhodil beka a pak přesnou střelou na bližší tyč zavěsil. Valaši se tak z čista jasna ujali vedení.

Mladá Boleslav na něj mohla odpovědět hned vzápětí, početní výhodu ale nevyužila a naopak mohla být ráda, že Jirůška, vracejícího se z trestné lavice, vychytal skvělým zákrokem Pechek. To ale bylo jediné mladoboleslavské pozitivum. Faul vysokou holí dvě minuty před koncem totiž uťal hostující sny o závěrečném tlaku. Valaši si díky tomu konec střetnutí pohlídali a po vydřené výhře 3:2 slaví důležitou výhru.