Junioři zaskočili Havlíčkův Brod. Čekání na gól prolomili osmi trefami

Helena Hegeďová • 05.03.2023

Dva zápasy bez gólu stačily. Teď si to navíc junioři všechno vynahradili a Havlíčkův Brod srazili hned osmi brankami. Utkání nabralo správný směr už v úvodních minutách, kdy Valaši vedli v 6. minutě 3:0. Hosté sice snížili, ale Vsetínští ze své efektivity neslevili. Skóre se nakonec zastavilo až na podobě 8:3, čemuž se po předchozích dvou prohrách 0:1 snad ani nechce věřit. Vsetínu zbývá odehrát poslední zápas základní části, který je na programu za týden v Havířově. Aktuálně patří juniorům třetí místo tabulky, na druhou Techniku ztrácí tři body a jejich náskok na čtvrtou Porubu činí body čtyři. Oba soupeři ale mají ještě jeden zápas k dobru.

Liga juniorů - 40.kolo ne 5.3.17:30
BK Havlíčkův Brod
8:3(3:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Ürge (Hrdý, Mošnička), 3. Rigo (Heinrich, Melenovský), 6. Matějíček (Kráčalík, Velikovský), 24. Heinrich (Kráčalík, Ürge), 30. Stodůlka (Melenovský, Hrdý), 52. Hamřík (Melenovský, Mošnička), 59. Ürge (Matějíček, Hrdý), 60. Kráčalík (Ramert, Heinrich) – 8. Přidal (Kuchta, Holenda), 32. Kuchta (Krejčí, Niederhafner), 45. Novotný (Přidal, Niederhafner). Rozhodčí: Vaněk — Šobáň, Peluha. Vyloučení: 3:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 30:29 (10:11, 9:11, 11:7). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 8:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček — Velikovský, Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Machů, Fojtík, Zedek — Ürge, Ramert, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Hrdý, Matějíček, Juráň, Rigo.
BK Havlíčkův Brod: Sigmund (27. Kukeně) — Zych, Korčián, Kuchta, Novotný, Vaněček, Kutlvašr — Niederhafner, Janko, Dymák, Holenda, Machovský, Bulík, Krejčí, Hrdlička, Přidal.