Junioři zdolali neškodný Krnov

Radek Bařina • 22.11.2009

Bezproblémovou výhru 6:0 si na své konto připisují junioři VHK Vsetín. Nad Krnovem vedli už od druhé minuty, kdy svůj hattrickový den odstartoval Marek Sýs. Do přestávky Valaši své vedení ještě zvýšili a v polovině utkání přidali v krátkém sledu další tři branky, bylo o vítězi rozhodnuto. Poslední třetina se tak již dohrávala více méně jen z povinnosti a domácí přidali v závěru ještě jednu branku.

- 18.kolo ne 22.11.18:00
HK Krnov
6:0(2:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Sýs (Studený, Kapr), 17. Vítek (Sýs, Djorič), 29. Sýs (Tyralík), 31. Martyčák (Vítek), 33. Sýs (Vítek), 59. Šimko (Valigura). Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 9:10 navíc Vítek (VSE) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 6:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Kapr, Farda, Studený, Zbranek, Tyralík, Šimko, Kubo, Djorič, Červenka, Sýs, Valigura, Hradil, Vítek, Martyčák.
HK Krnov: Barčuk - Faksa, Mrkva, Michálek, Řezníček, Vlašánek, Kostovský, Pavlica, Gulda, Miškov, Vlček, Čermák, Haim, Vrbka.

Velkým náporem vstoupili Valaši do utkání juniorské ligy proti Krnovu. Hned po pár vteřinách minul v ideální pozici mezi kruhy Kubo, v polovině druhé minuty však již udeřilo. Jen patnáct sekund přesilovky stačilo Vsetínu k tomu, aby rozebral krnovskou čtveřici i s brankářem tak, že na zakončujícího Sýse se zubila poloodkrytá branka (1:0). Hosté, kteří přijeli na Valašsko jen s jediným brankářem a třinácti hráči do pole, mohli odpovědět o chvíli později také v přesilovce, šanci si ovšem nevytvořili. Podruhé a skoro naposledy se hosté dostali s pukem do blízkosti Hromadovy branky v minutě 7., laxnost v domácí rozehrávce ale nepotrestal Vlašánek.

Hra poté významně ztratila na tempu. Krnov se úpěnlivě soustřeďoval na bránění středního pásma a ani vedoucí domácí nikam nespěchali. Přesto byli i nadále jednoznačně lepším mužstvem. V 10. minutě ale z úhlu nevyzrál na brankáře Vítek a dojíždějící Djorič branku netrefil, o minutu později neuspěl proti Barčukovi ani Červenka. Až v závěru 17. minuty udeřilo podruhé. Neposedný puk nebyl nikdo z hostujících beků schopen odpálit do bezpečí a tak se do věci vložil Vítek a přímo z voleje zametl skákající puk za bezmocného brankáře. V závěru ještě potřetí v prvním dějství zaútočili hosté, agilní Vlašánek ale z blízka nezamířil přesně a tak první třetina skončila vítězstvím Valachů v poměru 2:0.

Do prostředního dějství vstoupili hostující hráči s mnohem většími útočnými choutkami, než jaké projevovali během úvodní dvacetiminutovky. V rozletu je však brzdily nejen četné nepřesnosti a ztráty puku, ale též vyloučení. Skutečnou šanci si tak Krnov vypracoval až v minutě 26., v přečíslení dva na jednoho ale střílející Miškov neuspěl.

Ani Vsetín toho dopředu příliš nepředváděl, druhá třetina tak dlouho plynulo bez významnějšího vzrušení. Tento stav trval až do času 28:59. Marku Sýsovi už zřejmě došla trpělivost, na půlce převzal přihrávku, prokličkoval se až před brankáře a byť ten jeho bekhendový pokus dokázal vyrazit, na pohotovou dorážku projíždějícího vsetínského forvarda už byl krátký (3:0).

Vstřelená branka jakoby nalila domácím hráčům novou krev do žil a již po 65 sekundách se radovali znovu. Vítek moc dobře věděl co dělá, když na sebe svým kličkováním v útočném pásmu nalákal bránící hráče i s gólmanem. Hned poté totiž poslal křížnou přihrávku na druhou stranu, kde u tyčky osamocený Martyčák mohl, s díky, posunout puk do prázdné branky (4:0). Slepené góly naprosto zlomily hostující elán. Krnovští zcela odpadli, ztratili koncentraci a ve 33. minutě za to také zaplatili. Hrubku v rozehrávce vystihli Vítek se Sýsem a druhý jmenovaný završil bezchybným bekhendovým brafákem svůj hattrick (5:0).

Zdecimovaní hosté i poté džentlmensky vybízeli Valachy ke vstřelení dalších branek, ti však již byli příliš upokojeni náskokem a tak pálili jednu šanci za druhou. Namátkou zmiňme třeba Valiguru, který z blízka těsně minul, nebo Červenku, jemuž v brejku záhadně utekl puk. Krnov se částečně vzchopil až při přesilovce v závěru třetiny, ani v ní toho ale příliš nevymyslel. Skóre po dvou třetinách tak bylo více než výmluvné – 5:0.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartovala šance Kapra, jehož pokus z pravého kruhu zastavila lapačka Barčuka. Pokračovala příležitostí Valigury, kterou znovu zastavil brankář a do třetice neuspěl ani Kubo, jenž v brejku minul branku. Ovšem ani hosté ještě utkání úplně nezabalili a sympaticky se pokoušeli alespoň o čestný úspěch. Blízko mu byl ve 45. minutě Miškov, po chybě domácí obrany ale tváří v tvář neuspěl proti Hromadovi. O dvě minuty později už hosté dokonce zvedali ruce nad hlavu, puk se však po odraze od tyčky zastavil na brankové čáře, odkud jej pohotově schramstla Hromadova lapačka.

48. minuta odstartovala festival oboustranných vyloučení, který ukončila až závěrečná siréna. Přesilovky se ale ani jednomu týmu příliš nevedly. Pět minut před koncem měli hosté poslední velkou příležitost ke vstřelení čestné branky. Suverénně nejlepší hráč Krnova Vlašánek ale v brejku nezamířil přesně. Poslední slovo zápasu si tak vzali domácí. Necelé dvě minuty před koncem využili svou druhou přesilovku. Valigura přihrál Šimkovi a ten lehkým šťouchem dokázal přehodit natažený beton gólmanův (6:0). V poslední minutě ještě spálil tutovku Kubo, Vsetín tak nakonec zdolal Krnov 6:0.