Juniorka porazila Třemošnou i podruhé a je krok od semifinále

Helena Hegeďová • 19.03.2024

Po náročném prvním duelu si junioři poradili s Třemošnou i podruhé. Skóre otevřel Lukáš Stodůlka, autor vítězné branky z prvního utkání, na tento gól však Meteor odpověděl a ve druhé třetině srovnal. V tomto případě byl důležitý gól na 2:1, který padl necelé dvě minuty po srovnání. Od té chvíle Valaši svého soupeře do ničeho vážnějšího nepustili a sami výhru pojistili ještě dalšími dvěma přesnými trefami. Série se v pátek přestěhuje do Třemošné, kde juniorka sehraje třetí, případně i čtvrté utkání. Páteční utkání startuje v 18:00.

Liga juniorů - ČF2 út 19.3.12:15
HC Meteor Třemošná
4:1(1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15:04 Stodůlka (Koláček, Heinrich; 5/4), 25:50 Hrdý (Kovář, Urge; 5/5), 46:23 Heinrich (Dědek, Hamřík; 5/5), 49:03 Urge (Koláček, Dědek; 5/4) – 24:39 Skala (Sieger, Reiser; 5/5). Rozhodčí: Poláček – Bubela, Smetková. Diváci: 133. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 4:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Machů, Fojtík, Hamřík, Herman, Zedek – Heinrich, Urge, Žárský, Juráň, Cakl, Dědek, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Stodůlka, Kovář, Urbánek.
HC Meteor Třemošná: Ženíšek – Tran Le, Malý, Holubec, Bláha, Čarda, Skala, Hnát – Pluhař, Kaiser, Reiser, Routa, Krasanovský, Fábera, Chromek, Sieger, Kuneš, Krištof, Albrecht.

Rostislav Vlach (VHK ROBE Vsetín): Obě utkání byla těžká, protože Třemošná má ten tým postavený fyzicky velice dobře. A i když na tom třeba není až tak dobře s hokejovými dovednostmi, tak svou bojovností a urputností zařídila to, že pro nás byly oba zápasy velice těžké. Jsme rádi, že jsme to zvládli a oba domácí zápasy vyhráli, ale série je samozřejmě ještě dlouhá a ten poslední krok je vždycky nejtěžší. Budeme pokorní a budeme se připravovat na další utkání.