Juniorské semifinále se opět stěhuje na Lapač. Rozhodne až pátý duel

Helena Hegeďová • 02.04.2024

Junioři jeli do Chomutova s vedením 2:0 na zápasy a stačilo tak udělat poslední krok a přidat třetí výhru. Jenže to se nepovedlo. Valaši ve třetím i čtvrtém duelu skórovali pouze jednou, což bylo v této situaci málo. Nepodali však špatný výkon, i tak se ale série ještě jednou přestěhuje na Lapač, a to k rozhodujícímu pátému duelu, který určí, kdo ze soupeřů se ve finále postaví proti pražské Slavii.

Liga juniorů - SF4 út 2.4.14:00
2:1(2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10:03 Vostiňák (Kincl, Hynek; 5/5), 16:39 Hlaváček (Žižka; 5/5) – 59:17 L. Stodůlka (Koláček, Ostrčil; 5/5). Rozhodčí: Valda, Hacaperka – Kubas, Černohlávek. Diváci: 140. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Piráti Chomutov: Vavřena – Žižka, Hynek, Filip, Svoboda, Zachariáš, Česnohlídek – Grosskopf, Hlaváček, Friš Lorber, Kalvoda, Rindoš, Teterja, Pospíšil, Kincl, Vostiňák, Klobouček, Bon.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Machů, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Juráň, Kovář, Cakl, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich.

Domácí začali aktivněji a v první větší šanci se ocitl už Klobouček, který zůstal zcela sám na ose kluziště a měl hodně prostoru pro zakončení. Další pokus se Chomutovu naskytl v momentě , kdy dostal k dispozici trestné střílení. To Pospíšil střelou na lapačku neproměnil, z pobytu v útočné třetině však úvodní branku vytěžil Jan Vostiňák, ke kterému se se štěstím odrazil skákavý kotouč. Hra byla plná nepřesností a puk nakonec doslova doskákal až k levé tyči k domácímu kapitánovi, který jej procedil za vracejícího se gólmana, který byl v tu chvíli na hranici brankoviště a připraven zasahovat proti předpokládáné střele z pravého kruhu.

Od této chvíle byli Valaši lepší a šli si za vyrovnáním, ať už to bylo častými přečísleními nebo tlakem a prací na brankovišti. Jenže hosty trápilo zakončení. Na druhé straně jediný brejk proměnil Tomáš Hlaváček a domácí po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Ve druhé třetině stál Ürge v přečíslení dva na jednoho zcela volný u pravé tyče chomutovské branky. Přihrávka z pravého kruhu ale byla moc dlouhá a nedokázal tak přesně nasměrovat kotouč za přemisťujícího se gólmana.

Chomutov pak v přesilovce dostal kotouč za záda vsetínského brankáře, bylo toho ale dosaženo zásahem vysokou holí a branka po diskuzi nebyla uznána. Valaši svou největší šanci vytáhli ve vlastním oslabení v samotnom závěru druhé třetiny, kdy se Cakl s Lukášem Stodůlkou ocitli v přečíslení dva na jednoho. Gólman Vavřena se proti zakončení z levého křídla stačil přemístit. I po druhé třetině tak Vsetín ztrácel dva góly, v zakončení se Valachům stále nedařilo.

Koláček z levého křídla překonal domácího brankáře, jenže trefil pouze vzdálenější tyč. Hrdý se v přesilové hře mezikružím prokličkoval ke střele, místo dorážky ještě vybídl Kováře, ale ani tomu se z hranice brankoviště nepodařilo propasírovat puk za Vavřenova záda. Minutu a jedenáct sekund před koncem třetí třetiny využili Vsetínští zakázaného uvolnění soupeře pro oddechový čas a odvolání brankáře. A v poslední minutě snížili. Lukáš Stodůlka trpělivě čekal na hranici brankoviště, a jakmile se k němu dostala přihrávka Adama Koláčka zpoza branky, bez váhání vystřelil. Jako první tak ve čtvrtém duelu překonal chomutovského brankáře, jenže pro Valachy už bylo v tuto chvíli v čase 59:17 pozdě.

Jedna branka stejně jako o den dřív na Chomutov nestačila, a rozhodne tak až pátý duel.