Kobra uštkla vsetínskou juniorku ve druhé třetině

Jan Grulík • 28.10.2021

Utkání přineslo setkání dvou skupin ligy juniorů. Východní byla zastoupena vsetínskými hokejisty, západní reprezentovala pražská Kobra. Po první, spíše oťukávací, třetině padaly branky zejména v prostřední dvacetiminutovce, kdy sice Vsetínští vedli, ovšem jen několik desítek sekund. Hosté rychle skóre otočili a i přes značnou snahu domácích si již vítězství nenechali vzít. Důležité tři body získávají hosté z Kobry Praha a Vsetín se propadá tabulkou, i když nutno říci relativně vyrovnanou.

Liga juniorů - 13.kolo čt 28.10.18:00
HC Kobra Praha
3:4(0:0, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Janíček (Bachánek, Liss), 37. Horský (Sviták), 53. Vrána (Broža, Horský) – 22. Pražák (Rejna), 29. Pražák (Rejna), 30. Bareš (Černý), 41. Čermák (Senčák). Rozhodčí: Blaha Petr – Jurčík Radek, Šobáň Martin. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Janura – Sviták, Sýkora, Fojtík, Čapka, Liss, Machů, Macík – Bednařík (C), Bachánek, Vrána (A), Matějíček, Maštalíř, Horský, Broža, Jurek, Sopek, Janíček trenér: Bachánek
HC Kobra Praha: Iliev – Svach, Vinš, Cichoň, Červenka, Šesták, Bečvařík, Skorčík (A) – Čermák, Svoboda, Štípek, Ribarovski (C), Bareš, Senčák, Černý, Pražák, Rejna trenér: Vrzal

První třetina branku nepřinesla. V úvodu se do šance po chybě v rozehrávce hostí dostali domácí hokejisté, ovšem přihrávkou na paty zakončujícího hráče nabídli možnost ke skórování soupeři, který rozezvonil pouze tyč Janurovy branky. Zanedlouho nabídli Vsetínští hráčům Kobry opět příležitost ke změně stavu, když Bachánek zapomněl puk přímo před domácí brankou a střílející Senčák jej nedokázal dostat za brankovou čáru.

Následovala bitva o střední pásmo a ani jednomu z týmů se nedařilo trvaleji usadit v pásmu soupeře. Za zmínku stojí šance Černého a Pražáka na straně Kobry a Janíčka a Bachánka na straně Valachů. Konec třetiny ovlivnilo špatné střídání domácích, kdy musel Janura zasahovat hlavně při střelách Skorčíka a Senčáka.

Prostřední část hry byla již podstatně živější a také bohatší na kotouče za zády brankářů, a to na obou stranách. Nejprve využili přesilovku domácí, když střela Martina Janíčka proklouzala pod betony až za brankovou čáru. Valaši se neradovali dlouho, po třinácti sekundách hry bylo totiž srovnáno po střele Sebastiana Pražáka. Ten samý hráč Kobry byl i u druhého gólu v domácí síti, tentokrát si počkal na modré za obranou Vsetínských, což se mu vyplatilo, puk k němu doskákal a on poté nedal domácímu gólmanovi šanci, střelou mezi betony obrátil skóre zápasu.

Stav utkání se po půlminutě měnil znovu a opět na straně straně pražské Kobry. U mantinelu vybojoval puk Albert Bareš, a ten tváří tvář domácímu strážci svatyně nedal šanci. Vsetín při snaze o napadání v útočném pásmu vyprodukoval faul, přesilovku domácí ubránili a nedlouho po jejím skončení se podařilo Svitákovi vystihnout rozehrávku hostí. Pokusil se střelou z úhlu překvapit hostujícího gólmana Ilieva, ten jej vychytal, ale puk vyrazil před sebe zpět na hůl Svitáka, který ho poslal k druhé tyčce, kde již Matyáš Horský jen nastavil hůl.

Závěrečnou třetinu začali domácí inkasovaným gólem, když u pravé tyče nechali nepokrytého Jáchyma Čermáka, ten zkusil dvakrát zakončit, jakmile zjistil, že to tudy nepůjde, objel branku a úspěšně zakončil z druhé strany. Další minuty se nesly v ostřelování hostující svatyně vsetínskými střelci Macíkem, Bachánkem, Vránou nebo Lissem, nikdo však nebyl úspěšný. Když už to vypadalo, že Bachánek překonal ležícího Ilieva, zastoupil hostujícího gólmana obránce Cichoň.

Domácí se přece jen dočkali v 53. minutě se po několika střelách a dorážkách přeci jen ocitl kotouč za zády hostujícího gólmana, úspěšný pokus zapsán Vojtěchu Vránovi. Hokejisté z Lapače se nadále tlačili do zakončení, střely Lisse či Bachánka většinou skončily mimo nebo sraženy daleko mimo tři tyče. Ke konci zápasu se domácí pokusili o hru bez brankáře, kýžený úspěch a branku jim to nepřineslo, a proto všechny tři body putují do hlavního města.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Výkon týmu se oproti minulému zápasu trošku zvedl. Chtěli jsme utkání rozhodnout, ale po našich chybách jsme dostali zbytečné góly. Víme o tom a máme na čem pracovat. V útočné fázi bychom potřebovali trochu chladnokrevnější zakončení, protože jsme měli šance, ale nevytěžili jsme z nich branku. Vedli jsme 1:0, ale po rychlých gólech soupeře se to na nás sesypalo. Ve třetí třetiny jsme se ale zase zvedli a za mě jsme byli jasně lepší, jen musíme proměňovat šance.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Zápas hodnotím pozitivně. Vyhráli jsme v Mekce československého hokeje, takže máme radost, že jsme po strastiplné cestě získali tři body. Klukům jsem v šatně říkal, že z naší strany byla výborná první třetina. Skončila 0:0, ale hráli jsme dobře a myslím si, že jsme si zasloužili vedení. Ráz utkání v podstatě udělala druhá třetina, v které jsme byli o gól lepší. Za tu první třetinu si ale myslím, že zasloužíme největší pochvalu. Potom už bylo utkání vyrovnané.