Kývala hattrickem sestřelil Hodonín

Filip Bazala • 23.11.2012

V rámci šestnáctého kola Ligy juniorů se doma Vsetín představil proti Drtičům z Hodonína. Hosté po první třetině vedli 2:1. Ve druhé periodě Valaši srovnali a dostali se do vedení 5:4. Ve třetí části už domácí převážně ovládali zápas a nakonec se radují z vítězství 7:4. Vsetín je stále pevně na prvním místě tabulky a v příštím kole si zahraje na ledě zatím druhého Frýdku-Místku.

LJ - 16.kolo pá 23.11.13:00
SHK Hodonín
7:4(1:2, 4:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Štrbík (Hradil), 23. Kývala (Koutník), 25. Ondra (Koutník), 34. Kývala (Štrbík, Báchor.), 37. Kývala (Daněk, Štrbík), 43. Tobola (Baroš), 51. Tobola - 7. Fojtík (Polesný), 20. Charvát (Smetana), 26. Buřič (Duchoslav, Fojtík), 29. Tomi (Smetana).. Rozhodčí: Fiedler – Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 5:6 navíc Vašíček (VSE) 2+10 ZHK a Duchoslav (HOD) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 7:4.
VHK ROBE Vsetín: Urban (21. Vlach) – Vašíček, Valentík, Koutský, Žabčík T., Hradil, Žák, Báchor – Kývala, Daněk, Štrbík – Koutník, Gromus, Kývala, Baroš, Ondra, Zvonek, Tobola, Horák.
SHK Hodonín: Barus – Kulyk, Polák, Kukliš, Strapina, Polesný, Miklík, Výmola – Charvát, Vrba, Buřič, Duchoslav, Fojtík, Tomi, Kučera, Smetana.

Zápas začal opatrně hlavně ze strany Hodonína, který se držel v zadu. Domácí tlačili na branku Filipa Baruse, ale do zakončení se dostávali sporadicky. Hosté se do první šance dostali v sedmé minutě, kdy zpoza brány přihrál puk před Urbana Polesný, který přesně našel najíždějícího Dominika Fojtíka, který poslal puk pod betonem domácího brankáře do sítě. Valaši přidali na tempu a brzy se dočkali vyrovnání. Po střele Hradila od modré čáry Barus jen vyrazil před sebe, kde stál úplně osamocený Martin Štrbík, jenž poslal puk do sítě za záda hostujícího brankáře.

Vsetín i nadále pokračoval v náporu, ale Drtiči dobře bránili prostor před brankou a tak vsetínští jen nahazovali nebo stříleli od modré, ale všechny pokusy Barus likvidoval. Ve čtrnácté minutě navíc Barus zachránil tým od jisté druhé inkasované branky, když střílel Tobola do odkryté klece, ale hostující brankář neuvěřitelně tenisovým způsobem puk odpálkoval pryč z prostoru branky. V závěru třetiny se ze své třetí šance opět radovali hosté. Smetana střílenou přihrávkou před Urbana vyzval k teči Matěje Charváta, který poslal puk mezi betony bezmocného domácího brankáře. Hosté z minima v první třetině vytěžili maximum a do kabin šli spokojenější, protože vedli 2:1.

Před začátkem třetiny nahradil v brance Vsetína Vlach Urbana. V úvodu první třetiny se Valachům podařilo srovnat, když se do samostatného úniku dostal Martin Kývala, který zavěsil pod horní tyč Barusovy brány. Netrvalo dlouho a Valaši šli do vedení. Po střele Koutníka tečoval před Barusem Michal Ondra a i přes protesty hostů, že branka byla dosáhnuta vysokou holí, tak sudí Fiedler branku uznal. Hosté vedení dlouho Vsetínu nedarovali a v 25:22 srovnal stav Michal Buřič, kterému přihrál před branku Duchoslav. Valaši šli opět do čtyř, ale tentokrát si v přesilovce počínali dobře. Bohužel domácí beci na chvíli zapomněli před brankou Vlacha na Jakuba Tomiho, který dostal puk a natřikrát překonal vsetínského brankáře.

Obrany v těchto chvílích opravdu moc nefungovaly, což o chvíli později dokázal Martin Štrbík, který se dostal do samostatného nájezdu, ale trefil jen tyč. O dvě minuty později šli hosté do tří a Vsetín opět skóroval, když Štrbík přihrál přes brankoviště Martinovi Kývalovi, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Martin Kývala před druhou sirénou stihl vsítit hattrick. Valaši opět hráli přesilovku a po přihrávce zpoza brány od Daňka se Martin Kývala trefil potřetí. Domácí vedli 5:4 a do třetí třetiny si zajistili jednobrankový náskok.

V poslední dvacetiminutovce byli viditelně lepší domácí, kteří stále měli dost pohybu, a Hodonín začal nestíhat. To brzy potrestal Dominik Tobola, který dorazil za záda Baruse střelu Baroše. Valaši pokračovali v náporu a v polovině třetiny přišla už rozhodující branka. Na modré čáře sebral puk Dominik Tobola, který se prokličkoval až před Baruse a střelou švihem nad vyrážečku mu vsítil branku číslo sedm. Do konce zápasu se hosté už do větších šancí nedostali a Valaši si pohlídali vítězství 7:4.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Hodonín je v soutěži sice nováčkem, ale v týmu mají hodně kluků, kteří mají zkušenosti i z mužského hokeje. Někteří dokonce hrají pravidelně za áčko Hodonína. V prvním zápase nás porazili, takže jsme jim to dnes chtěli oplatit. Byli jsme dnes poprvé bez gólmanské jedničky Tomáše Kohna, který se omluvil, protože musel zůstat v práci. Chytal tedy Michal Urban, který to měl hodně těžké. První zápas v sezóně, také má práci, takže těch tréninků nemá tolik za sebou, jak by bylo třeba. Bohužel v podstatě dvě nahození s nešťastnou tečí skončily v bráně a tak jsem na druhou třetinu poslal do brány staršího dorostence Jana Vlacha, který odchytal dobré utkání. Chtěl jsem dát týmu brankářskou změnou nějaký impuls. Ve hře jsme měli v zadu mnoho okének, nedůraz kolem vlastní brány, ale v útočné fázi jsme předvedli dobrý výkon a po zásluze jsme dali sedm branek. Hodonín hrál taky velmi dobře, neustále hrozil z protiútoku a jejich přesilové hry byly také nebezpečné. V podstatě to byly nervy až do konce zápasu, protože v hokeji můžou během pár minut padnout i dvě, tři branky.“

Jaroslav Crlík: (SHK Hodonín) „Nezačali jsme špatně. Byli jsme dvakrát ve vedení, ale hokej se hraje šedesát minut. V poslední dvacetiminutovce nedokážeme fyzicky stíhat se soupeřem a pak nemůžeme pomýšlet na body, to dnes bylo myslím rozhodující. Měli jsme moc vyloučených a z přesilovek jsme dostávali branky. Navíc strašně moc prohráváme osobní souboje. Vsetínští hráči byli dnes důraznější, jak u mantinelu, tak v každém jiném souboji. Byli rychlejší, silovější, důraznější a to vše dnes rozhodlo o jejich vítězství a naší prohře.“