Liga dorostu vstoupila do druhé poloviny. Vsetínští porazili Břeclav

Hana Skupinová • 09.12.2022

Vsetínští dorostenci se s Břeclaví utkali naposledy v říjnu, kdy na jihu Moravy nastříleli devět branek. Proti stejnému soupeři Valaši také otvírali letošní sezonu, což znamená, že se základní část Ligy dorostu přehoupla do své druhé poloviny. Po náročné první třetině vzali Vsetínští vývoj zápasu do svých rukou a potom ovládli druhou i třetí třetinu. Skóre se tak nakonec zastavilo na podobě 6:1 pro Vsetín.

Liga dorostu - 20.kolo pá 9.12.18:45
HC Břeclav
6:1(1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Frolo, 36. Koláček (Kovář, Kučný), 38. Kovář, 45. Herman (Frolo), 54. Frolo (Ostřížek), 60. Miklas (Stodůlka, Bartoněk) – 1. Prchal (Kočica). Rozhodčí: Hranoš — Veselý, Onderka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 72. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

VHK ROBE Vsetín: Kroupa — Stodůlka, Kotrla, Zeťák, Kučný, Sadílek, Herman — Drábek, Ostřížek, Frolo, Koláček, Miklas, Ostrčil, Bartoněk, Kovář, Drozd, Palan.
HC Břeclav: Šimšálek — Nemrava, Kaňa, Osička, Burian, Voráč, Řimák, Koubek — Marek, Zálesňák, Prchal, Vaculík, Pečner, Kočica, Šťastný, Huleja, Meissner.

První třetina přinesla nebezpečný hokej. Šance byly na obou stranách a ve vyrovnaném utkání se hrálo u obou branek stejně často. Jako první skórovali Lvi, když se Vojtěch Kočica vydal ke vsetínské bráně a nahrál Jaroslavu Prchalovi, který zvládl dostat puk za vsetínského brankáře. Břeclavští si ale svůj náskok neudrželi dlouho. Jakub Frolo vybojoval puk a obehrál obranu Břeclavi, svým pokusem dal poslední gól třetiny a také vyrovnal.

Druhá část utkání už patřila Vsetínu. Ze začátku byl opět k vidění poměrně vyrovnaný hokej, ovšem v 35. minutě Michal Kučný nahrál na hokejku Adamu Koláčkovi, který skvěle dostal puk za Šimšálka. O necelé dvě minuty později Vsetín skóroval znovu, a to ranou do odkryté branky od Filipa Kováře. Stav utkání byl po druhé třetině 3:1 pro Vsetín.

Třetí perioda opět patřila Valachům, kteří v ní potvrdili své vítězství. S přehledem se Jakub Frolo dostal přes obranu soupeře, nahrál Tomáši Hermanovi, který puk usměrnil do břeclavské brány. Zeleno-žlutým to stále nestačilo a Jakub Frolo v tomto zápase už podruhé skóroval a zvýšil tím náskok Vsetína. Poslední gól zápasu patřil opět Vsetínským. V poslední minutě zápasu se David Miklas chopil šance a štěstí mu pomohlo dostat puk do sítě.