MDO: Vsetín na Warrior umí! Brno jede domů s prázdnou

Helena Hegeďová • 18.01.2018

Dnešní utkání bylo třetím ze čtyř vzájemných duelů, které vyšlo lépe Vsetínu. Valaši se od úvodního buly tlačili do útoku, góly ale nepřicházely. Naopak na druhé polovině kluziště padla branka z jedné z prvních vážnějších situací. Ze strany Warrioru to bylo vše. Domácí potvrdili svou střeleckou převahu, když v poslední minutě druhé třetiny vyrovnal ve vlastním oslabení Půček. Ve třetím dějství přidal gól také Calaba a na 3:1 pojistil přesnou trefou opět Jan Půček.

Extraliga mladšího dorostu - 2Č/8 čt 18.1.17:00
HCM Warriors Brno
3:1(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 40. Půček (Calaba), 54. Calaba (Kunst, Turek), 60. Půček (Kunst, Turek) – 13. Novotný (Kuchař, Marčík). Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Kunst, Navrátil, Fencl, Kočí, Houser, Sviták – Bednařík, Babeliak, Vrána – Calaba, J. Půček, Turek – Čajanová, Zemánek, Liss.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Fojt, Mrkvica, Kopřiva, Hykl, Hanák, Ludvík, Mahdal – Kubíček, Kuchař, Schweitzer, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný, Heinrich.

Do útoku se jako první vydal hostující Warrior, který Málkovi hned zatopil. Na delší dobu to ale bylo ze strany Brněnských všechno. Už po 37 sekundách bych totiž za podražení vyloučen Kubíček a Valaši si zahráli první přesilovku. Tato početní výhoda nepatřila k těm úspěšným, Vsetín se ale po jejím skončení i nadále držel v útočném pásmu a soupeře ke své brance vůbec nepustil. Brankou mohla skočit předbranková kombinace mezi Zemánkem a Čajanovou nebo akce Fencla s Turkem. Valaši vysílali na Atanasiadise jednu střelu za druhou, v první třetině však ještě Valaši nebyli tak přesní v zakončení a brněnský gólman moc práce neměl.

V sedmé minutě se pokusil překazit vsetínskou nadvládu Schweitzer, s tím ale nesouhlasil Půček a hru opět přestěhoval do útočného pásma domácích. V deváté minutě byl za podražení vyloučen Hanák a ani tato přesilovka se Vsetínu nepovedla. Její druhou polovinu navíc strávili před Málkem a museli se bránit. Z tlaku v oslabení vytěžil Warrior úvodní branku, když měl domácí brankář starost se dvěma dotírajícími hráči na hranici brankovišti a neměl výhled na střelu Jana Novotného, která zamířila mezi jeho betony. Valachům se naskytlo další přesilovky, ve které se usilovně snažili o srovnání. Vylučovalo se také na druhé straně, při vyloučení Lisse byl vidět hlavně Kočí, který často napadal přihrávky Brna a osvobozoval Vsetín od tlaku.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, hra domácích byla spíše opatrná. To ale Vsetínu nezamezilo v rychlém protiútoku. V přečíslení tři na dva nejprve z mezikruží zakončoval Vrána, s jehož střelou si Atanasiadis hravě poradil. Jen o jedenáct sekund později se do brejku dostali Calaba s Půčkem. Nebyli kolem nich žádní obránci, takže si mohli v klidu vyměnit kotouč. Druhému jmenovanému puk přeskočil hokejku, a tak trefil pouze levou tyčku brněnské branky. Ze stejné situace, jako padla první branka, mohla padnout i ta druhá, tentokrát na druhé straně. Místo toho však domácí v nepřehledné situaci před Atanasiadisem faulovali a na trestnou lavici se za sekání odebral Turek. Vsetín rychle vyhodil a následný tlak Warrioru dokázal ubránit.

V přesilovce byl velmi vidět Mrkvica, který byl nejaktivnějším střelcem v utkání. Po návratu Turka na led dostal přesnou přihrávku do úniku Calaba. Zakončoval mezi betony, netrefil se však přesně a brankář Warrioru zasáhl pravým betonem. Také zbytek třetiny se nesl ve znamení vyloučení a lepším týmem byl Vsetín. V přesilovkách se dokázal držet v pásmu a při oslabení naopak vyhazovat. Skóre ale bylo stále příznivější pro Warrior. Píle v ofenzivě se domácím vyplatila a vyrovnávací branka přišla v oslabení. Dva na jednoho ujeli obraně Tomáš Calaba s Janem Půčkem. Půček si vyměnil puk s Calabou, který od levé tyčky trefil Atanasiadisovu lapačku. Z té kotouč vypadl do brankoviště, kde jej našel právě Půček, kterému už nedělalo problémy poslal puk nad pravý beton. Do konce třetiny zbývalo 52 sekund a bylo srovnáno.

Hosté si do třetí třetiny přinesli přesilovku, ale po úvodním vhazování tohoto dějství se vůbec nestihli dostat do útoku. Ve 42. minutě byl naopak vyloučen Mrkvica a v početní výhodě se ocitl Vsetín. Oba celky se zahrály hodně přesilovek, přesné zakončení v těchto situacích však chybělo. V polovině třetí třetiny začal Vsetín více riskovat a přidal také rychlé střely po buly. Brnu se nakonec stala osudnou nepřesná rozehrávka, kterou vystihl Adam Turek a vyslal do přečíslení Stanislava Kunsta s Tomášem Calabou. Kunst poslal dlouhou přihrávku na Calabu, a ten od pravé tyčky poslal kotouč za přemisťujícího se brankáře.

Do konce zápasu zbývalo 7 minut, Warrior prohrával. Brněnští přitvrdili. V přesilovce Brna se opět do útoku dostali Vsetínští a hostům čas rychle utíkal. Minutu a půl před koncem se naděje Warrioru podstatně snížily, jelikož byl za sekání vyloučen Snášel. Domácí si vzali i oddechový čas a tohle všechno se jim vyplatilo. V čase 59:09 se dostal odražený puk k Janu Půčkovi, který druhým gólem v zápasu pojistil vsetínské vítězství. Hosté to ještě zkusili v šesti a po vyloučení Bednaříka dokonce v šesti proti čtyřem, ale stav už se neměnil.