Mistrovská Žilina byla nad síly Vsetína

Václav Trávníček, Petr Vychopeň, Michal Veselý • 12.08.2006

T r e n č í n – Vsetínští hokejisté zakončili své vystoupení na Rona Cupu v Trenčíně prohrou. V souboji dvou zelenožlutých týmů dnes nestačili na celek mistrovské Žiliny a prohráli 5:1, přestože od osmnácté minuty vedli zásluhou Hrušky. Poté však převzalo iniciativu slovenské mužstvo a po zásluze si připsalo cenné vítězství do tabulky turnaje. Vsetínské může těšit alespoň fakt, že poprvé na Rona Cupu dokázali proměnit více trestných střílení než soupeř. Přátelská odveta se koná v úterý na stadionu Na Lapači v 17:00.

Přípravné zápasy - Rona so 12.8.16:00
HC Vlci Žilina
5:1(0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 27. Gálik (Kontšek), 30. Straka (Gálik, Kontšek), 31. V. Král (Krajčí, Hreus), 57. Dlouhý (Hreus, Kusovský), 60. Tománek (Kadlubiak) - 18. Hruška (Bobček). Samostatné nájezdy: 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Kučera (Štefl) – Bolf, Kučný, Horák, Brincko, Bobček, Štach, Laurila - Grill,Škoda,Duba - Sabol,Dubec, Hruška Petr - Hubáček, Dědek, Freiberg
První třetina se vyznačovala opatrnou hrou. Hned ze začátku měl Vsetín příležitost hrát přes 2 minuty přesilovku 5 na 3. Největší šanci na skórování měl Grill, bránu ovšem přestřelil. Potom se nechal vyloučit hráč Vsetína a výhodu přesilovky dostali i Žilínští. Při obléhání Kučerovy svatyně svou střelou od modré čáry zahrozil Král, jeho projektil hostující gólman zneškodnil. Po přerušení hry se do menší potyčky zapojil vsetínský Hubáček a žilínský Marcel Hanzal. V osmnácté minutě se nejprve dostal do slibné šance Sabol, proti vstřelení gólu byl Laco. O chvíli později rozjásal vsetínské diváky Marek Grill, asistenci si připsal Bobček. Třetina se dohrála v klidném tempu bez větších šancí.

Do druhé třetiny vstoupili Žilinští aktivněji a vynutili si 140 vteřin trvající výhodu dvou hráčů v poli. Šanci na vstřelení branky měl opět Král, jeho pokus těsně minul bránu a zbytek přesilovky Vsetínští ubránili. Ve 25. minutě se o vzrušení postaral slovenský Gálik, když jeho střela propadla za záda Kučery. Hlavní rozhodčí Šatan gól neuznal s verdiktem, že se puk za brankovou čáru nedostal, puk se odrazil od tyčky. Domácí Žilina se dočkala gólu hned o necelé dvě minuty. V čase 26:45 se po nahrávce Kontšeka dostal do zakončení Gálik. Jeho pokus o vyrovnání byl úspěšný. Žilina začala lépe bruslit a byla čím dál tím víc nebezpečnější. Její aktivita se zúročila v 30. minutě, po rozebrání vsetínské obrany dorazil do prázdné brány Straka. Asistenci si na své konto připsali Konšel a Gálik. Vsetín byl očividně zaskočen a toho využil o necelou minutu později ve svůj prospěch Král. Druhá třetina tak dopadla podle představ slovenského celku. Stav otočen na 3:1.

Klidný začátek třetí třetiny nepřinesl moc šancí. Zajímavější okamžik nastal ve 44. minutě, kdy se do sebe pustili vsetínský kapitán Duba a Gálik. Oba poté usedli na trestnou lavici s dvouminutovým trestem. Do desáté minuty se v dobrém světle představili oba brankáři. Nervozita Vsetínských se projevila na součtu trestných minut. V přesilovce Žiliny se z mezikruží prezentoval pěknou střelou Vyhlídal, odnesla to helma strážce vsetínské branky. Při nahození na Laca se pokoušel dorazit puk Hruška, za svou drzost byl nešetrně sražen k zemi. Na ledě se začalo přiostřovat a toho využila ve svůj prospěch Žilina. V sedmnácté minutě po kombinaci Kusovského a Hreuse se do zakončení dostal Dlouhý, který tuto akci dovedl do úspěšného konce. Na zkorigování stavu se Vsetín nezmohl a v poslední minutě se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Při obléhání branky Žiliny vsetínští beci zapomněli na Tománka sedícího na trestné lavici. Kadlubiakovi se podařilo vypíchnout puk ze svého obranného pásma a toho Tománek využil. Svůj úprk vsetínské obraně dokonal pěknou střelou mezi betony Kučery. V poslední vteřině tímto ustanovil skore na 5:1.

Vítězem turnaje se stala díky lepšímu skóre Žilina před Zlínem a Trenčínem, všechny mužstva si připsala po 4 bodech.Vsetín skončil na 4. místě se třemi body. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Igor Murín, obráncem Jiří Kučný ze Vsetína a útočníkem Peter Barinka