Mladší dorost nestačil na Olomouc

Filip Bazala • 15.09.2013

Mladší dorostenci mají za sebou třetí kolo extraligové sezóny. V něm se utkali o body s týmem Olomouce na jejich ledě. Na začátku druhé třetiny bylo skóre zápasu vyrovnané, když jak se později ukázalo vystřelil jedinou trefu vsetínského týmu Matěj Dubnický. Kohouti vsetínský tým dokázali přetlačit dalšími brankami a zařídili tak konečný výsledek na 5:1. V dalším zápase se svěřenci Jiřího Weintritta postaví doma Warrioru Brno.

EMD - 3.kolo ne 15.9.10:00
HC Olomouc
5:1(1:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Skopal (Pěcha, Husták), 32. Hajšman (Urban M.), 41. Dajčar, 45. Pěcha (Husták), 55. Štreit (Husták, Skopal) – 21. Dubnický. Rozhodčí: Cik – Bubela, Doleček. Vyloučení: 4:5, navíc Ševčík 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
HC Olomouc: Schejbal – Beutl (C), Dajčar, Galvas, Piska, Štreit, Mader, Janků, Murla – Podlaha, Horký, Zabloudil M. – Beier, Hajšman, Urban M. – Pěcha, Skopal, Husták – Spatharis, Wolf, Hubáček.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek – Blabla, Kašpar, Krůžela, Nadymáček, Kostka, Spálovský, Ševčík – Maniš, Dubnický, Weintritt (C), Hrňa, Gharibyar, Šarman, Půček, Koňařík, Paťava, Čechmánek.

Na začátku první třetiny se do několika šancí dostaly oba týmy, ani jedna však neskončila gólem. To se změnilo v 6. minutě, kdy se díky svému tlaku dostali do vedení domácí. Zpoza branky střílel Pěcha a jeho střelu dorážel do vsetínské branky Miroslav Skopal. V průběhu první třetiny domácí svůj tlak stupňovali, Vsetín se ale vždy dokázal z krátkého tlaku dostat.

První přesilovky zápasu se dočkali Kohouti, svou početní výhodu ale nedokázali využít a skóre zápasu tak zůstalo nezměněno. Pár minut před koncem se do šance dostal osamocený Horký, z blízka ale střílel pouze do betonů připraveného Matouška. Vsetínským se příliš nedařilo dostat se do útočného pásma, ojedinělé akce hostů překazila obrana domácích nebo dobře chytající Schejbal.

Vyrovnání se hosté dočkali hned v první minutě druhého dějství, kdy od pravého kruhu překonal olomouckého gólmana Matěj Dubnický. Olomouc odpověděla protiútokem. Matoušek si připravil nepříjemné chvilky, když střelu jednoho z olomouckých hráčů vyrazil jen před sebe. Ani z dorážek se ale žádný z Kohoutů nedokázal trefit do poloodkryté brány.

V polovině prostřední třetiny se až k bráně hostů dostali dva z olomouckých hráčů, svou střelou však bránu netrefili. O chvíli později se z navýšení skóre přeci jen radovali domácí. Martin Urban nahrál před Matouškovou bránou Dominikovi Hajšmanovi, který mířil z bezprostřední blízkosti k bližší tyči. Ke konci druhé třetiny se do samostatného úniku dostal vsetínský Koňařík, před olomouckou bránou byl však faulován. Při nařízeném trestném střílení ale Urbana nepřekonal.

Třetí třetinu začali lépe domácí, kteří se hned po pár vteřinách dokázali prosadit. Z mezikruží pod horní tyčku mířil Tomáš Dajčar. Ve vlastním oslabení ujel olomouckým hráčům Weintritt, domácí ho stíhali marně, na připraveného Schejbala ale hostující hráč nevyzrál a domácí tak dál drželi dvoubrankový náskok. Domácí se i nadále tlačili do útoku. Ve 45. minutě navyšoval na 4:1 střelou přes rameno brankáře Martin Pěcha.

Na konečných 5:1 zvyšoval pět minut před koncem střelou od modré Marek Štreit. V polovině posledního dějství se Valachům podařilo na chvíli uzamknout domácí v jejich obranném pásmu, střely hostů ale pochytal Schejbal. Svou prohru hostující hráči psychicky nezvládli a po menším faulu olomouckého hráče napadl vsetínský Ševčík dva z domácích. Za úder do oblasti hlavy dostal trest za nesportovní chování.

Od druhé třetiny získali převahu nad domácím ledem Kohouti, Vsetín tak díky nedisciplinovanosti inkasoval nepopulárního „bůra“ a z Olomouce odjíždí bez bodu. Olomoučtí si připisují další body do tabulky a prodlužují tak svou neporazitelnost.

Ondřej Kavulič (Olomouc): „Byli jsme viditelně lepším týmem, ale až od poloviny zápasu. Do té doby mohlo utkání vypadat úplně jinak, stačilo, aby někdo ujel s pukem nebo se soupeř dostal k odraženému kotouči. Myslím si, že máme velmi kvalitní mančaft a od poloviny zápasu jsme Vsetín přehrávali jak fyzicky, tak herně. Za dnešní výkon bych vyzdvihl především třetí lajnu, která je dost silná na puku. Pochvalu si ale rozhodně zaslouží celý tým.“

Jiří Weintritt (Vsetín): „Dvě třetiny jsme s favoritem zápasu drželi krok, měli dva samostatné nájezdy, ve kterých se nám ale nepodařilo skórovat. Ve třetí třetině jsme se potýkali s velkou nedisciplinovaností, hráči propadali v osobních soubojích, a to všechno zapříčinilo, že v naší síti byly další tři góly. Domácí v poslední části byli zkrátka lepší a nakonec berou tři body.“