Mladší dorost podcenil poslední třetinu a prohrál v prodloužení

Kristýna Zigmundová • 26.01.2017

První dvě třetiny byla Olomouc pro Valachy vyrovnaný soupeř. V prvním dějství se podařilo Valachům skórovat, ale Olomouc ve druhé třetině vyrovnala. Do třetí třetiny tedy nastupovaly oba dva celky se stejnou šancí na výhru. Valaši se hned na začátku dostali do vedení, ale Olomouc dvěma brankami otočila skóre a Valaši museli zápas zachraňovat v poslední minutě bez gólmana. To se jim podařilo a zápas se přehoupl do prodloužení, ve kterém ale jako první skórovali hosté, kteří si z Lapače odvážejí dva body.

ELMD - 2Č/11 čt 26.1.15:30
HC Olomouc
3:4p(1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Fojtášek, 42. Vávra (Šánek), 60. Vávra (Lobodowski) – 37. Tichý J. (Tichý O., Pernický), 50. Tomajko (Harabiš, Handl), 51. Přecechtěl (Dvořák), 63. Handl. Rozhodčí: Smilek – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Lidák – Fojtášek, Vávra, Houser, Lukačka, Mikulík, Kunst, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Calaba, Šánek, Mlýnková, Hradil.
HC Olomouc: Špunar – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, Přecechtěl L., Vinter, Pírek – Tichý O., Handl, Tomajko, Pospíšil, Tichý J., Vašíček, Pernický, Dvořák, Vašenka, Rosecký.

Valaši nastoupili do utkání v roli favorita. To se jim dařilo plnit na výbornou, hnali se do útoku, perfektně bránili a soupeře do žádné nebezpečné akce nepustili. Na vstřelení branky jsem si ale museli počat až do samotného závěru třetiny. Michal Fojtášek vyslal kotouč na hostujícího gólmana, který si ho do brány dokopl bruslí.

Ve druhé třetině se hrálo podobně jako v předešlé. Oba týmy předváděly vyrovnané výkony a snažily se střílet na bránu co to šlo. Na další branku v utkání jsme si ale opět museli počkat do samotného závěru periody. Jan Tichý dostal nahrávku od Ondřeje Tichého a poslal kotouč k pravé tyčce. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný a oba týmy věděly, že pokud chtějí brát body, budou muset v poslední třetině zabrat.

Valachům se podařilo ve 42. minutě opět odskočit. Matěj Vávra dokončil snažení svých spoluhráčů, kteří již nějakou dobu svírali hosty v útočném pásmu. V 50. minutě se Olomouci podařilo vyrovnat. Matěj Tomajko využil chaosu před Lidákem a protlačil kotouč do brány. O pár sekund později se Olomouc poprvé v utkání ujala vedení. Lukáš Přecechtěl skóroval na 2:3. Vsetín se poté celou dobu snažil vyrovnat, aby mohl své snažení přenést do prodloužení. Poslední minutu základní hrací doby se proto domácí rozhodli hrát bez brankáře. Tato snaha Vsetínu vyšla. Matěj Vávra si připsal druhý bod, když vyslal střelu od modré, která prošla pod betonem Špunara.

Prodloužení netrvalo ani tři minuty a Tobiáš Handl poslal kotouč nad pravé rameno Lidáka, který nechal volny pravý roh, který hostující hráč perfektně trefil. Vsetín tedy prohrál proti Olomouci 3:4 po prodloužení a z domácího ledu si odváží aspoň jeden bod.