Mladší dorost si poradil s Šumperkem

Radek Bařina, Václav Trávníček • 13.02.2010

Ač nastoupili v improvizované sestavě, dokázali mladší dorostenci Valašského hokejového klubu porazit ve čtvrtek Šumperk a připsat si další body do tabulky EMD. Vsetínští nastoupili do zápasu s hráči, kteří se zároveň účastnili Olympiády dětí a mládeže a sehráli tedy osmé utkání během dvanácti dnů. Příští duel čeká mladé Valachy v neděli, kdy zajíždějí na "horký led" rivalského Zlína.

- 29.kolo čt 11.2.
Draci Pars Šumperk
4:1(2:0, 0:1, 2:0)
Branky Vsetína: Grygar,Kohout,Helešic,Machala.

Do utkání extraligy mladšího dorostu mezi Vsetínským VHK a Draky ze Šumperka sice vstupovali domácí v roli favorita, současně však v hodně improvizované sestavě. Z důvodu zranění, či nemoci chybělo Valachům hned několik hráčů a příležitost dal dostali i hráči úspěšných osmých tříd – Hořanský, Ščotka, Motloch a Grygar. A právě posledně jmenovaný mladík byl tím, kdo otevřel skóre utkání. Ve 4. minutě prostřelil po průniku Bojtoše brankáře Šumperka a Vsetín vedl 1:0. I v dalších minutách měli Valaši značnou převahu, koncovka ovšem tentokrát velice skřípala. Přes množství velmi dobrých příležitostí tak Vsetínští až do sirény dokázali vsítit pouze jednu branku, po 20 minutách tak svítilo na ukazateli skóre 2:0.

Trápení v koncovce pokračovalo i ve druhém dějství. Hostující celek navíc zlepšil svou hru a povedlo se mu dokonce vsítit kontaktní branku. Jednoznačně se vyvíjející střetnutí se tak rázem začalo měnit v drama. Po dvou třetinách totiž bylo skóre zápasu 2:1.

Závěrečnou dvacetiminutovku si ale domácí hráči pohlídali. Draci sice zarputile kousali, domácí však působili hokejovějším dojmem a když se jim konečně podařilo prolomit trápení v zakončení bylo u vítězi rozhodnuto. A protože obrana vsetínského VHK už další branku ve své síti nepřipustila, připsali si vsetínští mladší dorostenci další vítězství nad Šumperkem – tentokrát v poměru 4:1.