Mladší dorost ztratil zápas s Olomoucí ve třetí třetině

Miroslav Fantal, Tomáš Schmiedt • 28.11.2010

V rámci sedmnáctého kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu zajížděl tým Valachů na půdu druhé Olomouce. Hostující celek byl blízko překvapujícího vítězství, když po dvou třetinách vedl 3:2. Hanáci ale v poslední dvacetiminutovce zabrali a čtyřmi brankami výsledek otočili. Po porážce o tři branky se tak svěřenci trenéra Žilky vrací bez bodu.

EMD - 17.kolo ne 28.11.
HC Olomouc
6:3(0:0, 2:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 38. Konečný (Beták, Augustin), 39. Beták (Konečný), 45. Augustin (Rašner, Nesvadba), 45. Minařík (Markl, Vrána), 51. Markl (Minařík, Vrána), 60. Beták (Augustin) – 26. Helešic (Malý, Kuchařík), 34. Abdul (Grygar, Motloch), 40. Abdul (Motloch). Rozhodčí: Cik – Burda, Štreit. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 6:3.
HC Olomouc: Motálek – Kropáč, Nesvadba, Rašner, Zbořilák, Majer, Horák R., Brandýs – Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Markl, Pavlovský, Horák J, Dittrich, Galeta, Beták.
VHK ROBE Vsetín: Vlach – Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Hajda, Svozílek – Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Kuchařík, Děrkas, Malý, Helešic, Christov.

Úvodní část toho moc nepřinesla. Domácí byli sice ze začátku více aktivní, soupeř však dokázal přidat na své aktivitě, a srovnal tak hru. Největší šanci první třetiny spálil dvě sekundy před jejím koncem Šcotka, jehož rána od modré se od levé tyče odrazila jen do rohu kluziště.

Gólový účet střetnutí tak byl otevřen až v prostředním dějství. Po parádní kombinaci Malého s Martinem Helešicem zírala na druhého jmenovaného prázdná olomoucká klec, kterou hostující forvard nemohl minout.

Valaši po vedoucím gólu začali být lepším celkem na ledě. Potvrdil to i závar před Motálkovou svatyní, ze kterého Děrkas svým pokusem orazítkoval tyč hanácké branky. Vsetín se tak dočkal druhé trefy ve 34. minutě. Další skvělou akci hostů zakončoval do odkryté klece Jindřich Abdul. Jeho gól odstartoval gólovou přestřelku v závěru druhé třetiny.

Hanáci totiž dokázali během jedné minuty vyrovnat. Nejprve se z chumlu před Vlachem dostal Martin Konečný ke kotouči rychleji než vsetínský gólman a svým jemným píchnutím do touše poprvé rozradostnil svůj celek. O druhý přesný zásah se poté postaral Šimon Beták, který si sjel mezi kruhy, odkud bekhendem prostřelil Vlacha.

Hosté ale přece jen ještě do začátku druhé sirény stihli jít opět do vedení. Při vsetínském přečíslení dva na jednoho vyslal Jindřich Abdul svůj pokus do protipohybu Motálka, který stačil puk jenom zpomalit předtím, než nakonec skončil v síti.

Olomouckým se ale v závěrečné části ještě jednou podařilo vstřelit dvě branky během jedné minuty. V přesilové hře se prosadil Vojtěch Augustin, jenž po Rašnerově ráně doklepl odražený puk do hostující svatyně. Po něm z levého kruhu zkusil své štěstí František Minařík, jehož projektil si našel cestičku mezi Vlachovou levou rukou a tělem.

Domácím se nakonec podařilo vsítit ještě dva uklidňující góly. Ten první si do statistik zapsal tvrdou střelou Tomáš Markl, druhý si do opuštěné vsetínské klece dovezl Šimon Beták.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Zápas bych rozdělil na dvě poloviny. V té první jsme hráli hokej, ve kterém jsme si vytvářeli tlak, ale byli jsme nedůslední. V druhé polovině utkání, od stavu 0:2, jsme se chytili a začali hrát důraznější hokej s tahem na bránu. Ve třetí třetině jsme už byli lepší.

Libor Žilka (VHK Vsetín): Dnes to bylo vyrovnané utkání. V poslední třetině jsme udělali dvě chyby, kterých soupeř dokázal využít a během minuty se dostal do vedení. Na to už jsme nedokázali odpovědět.