Mladší dorostenci obrátili v Porubě nepříznivý stav a zvítězili 3:4

Filip Bazala, Kateřina Juříková • 16.01.2011

Šestadvacáté kolo Eliod servis extraligy mladšího dorostu mají po dnešku za sebou hráči VHK Vsetín a zvládli jej výborně, když dokázali obrátit nepříznivé skóre zápasu. V polovině utkání domácí vedli již 3:1 a se svěřenci trenéru Žilky a Štrauba to vypadalo nelibě. Výborná týmová práce, bojovnost a dvě trefy v podání Abdula a Děrkase, ale nakonec zařídily vsetínským vítězství a důležité tři body do tabulky. Příští neděli přivítají naši mladíci na svém ledě celek HC Olomouc.

EMD - 25.kolo ne 16.1.10:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4(1:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Kropka (Gola R.), 23. Rataj (Pěnčík), 32. Rataj - 29. Abdul (Helešic), 39. Abdul (Hořanský), 45. Děrkas (Malý), 57. Děrkas (Hajda). Rozhodčí: Janda R. - Parma, Krakovčík. Vyloučení: 4:4 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 70. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Široký - Csomor, Gelnar, Gola R., Gola P., Gřeš, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rataj.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Bechný) - Grygar, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Mikula, Tydlačka, Děrkas, Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Hajda, Svozílek, Malý, Helešic, Christov.

Od první sekundy bylo jasně viditelné, že tento zápas bude velice kvalitní. Obě mužstva se s pukem dlouho nemazlila a střílela, co to jen šlo. Byla vidět akce a dravost obou týmů. Jen tomu něco chybělo. Koření v podobě prvního gólu.

Toho se dočkali ve čtvrté minutě domácí. Robin Gola nahrál zpoza klece na volného a nikým nehlídaného Adama Kropku. Jenže kotouč se mu dostal místo na hokejku k patě brusle a než se vymotal, stačil Vlach zastínit klec. To ovšem porubskému útočníkovi nezabránilo vstřelit gól.

Vsetín se snažil odpovědět na tento zásah také brankou. Neúspěšně. Sice přitápěli Mačkovi u jeho brány, ten ale puky bravurně odrážel.

Při špatné přihrávce domácích se do šance dostal Forch a ihned puk vypálil. Střela však letěla příliš vysoko, a tak se Vsetínští neradovali. Helešic a Kuchařík, dva střelci, kteří také neuspěli, i když stáli sami tváří v tvář domácímu gólmanovi.

Ke konci první třetiny byli hosté pořád v útočném pásmu a nešetřili domácího brankáře. Neuvěřitelnou šanci dostal Hořanský po střele Forcha. Kotouč se odrazil směrem k útočníkovi a nebýt porubského obránce, který jej srazil, dal by Hořanský jistě gól do odkryté klece.

Dvě minuty a dvě vteřiny uběhly od úvodního vhazování druhé třetiny a Porubští skórovali. Tomáš Rataj vypálil na Vlacha a ten puk zachytil mezi ruku a bok. Když už to vypadalo, že to branka nebude, povolil gólman sevření a kotouč se skutálel do brány.

Po této záhadné brance se již domácím dobře nevedlo. Zmatkovali v útočném pásmu a hosté je snadno přehrávali. Nakonec se i Vsetín radoval z gólu. Po několika nezdarech spadl kotouč za Mačka, i když nekonečným dorážením Jindřicha Abdula.

Za hákování na porubského hráče Hryciowem, jel Tomáš Rataj trestné střílení, které zakončil parádním zvedáčkem.

Stav 3:1 přetrval i tvrdou zkoušku domácích. Ti hráli v dlouhém oslabení 3 na 5. Gelnar se svými spoluhráči nedovolili soupeři nic. Porubský útočník si i s pukem vyjel na výlet před Vlacha, kde na sebe natahal čtyři vsetínské hráče.

Ani když se hra přesunula k Mačkovi, nedovolili skoro žádnou střelu. Po návratu na led se kotouče zmocnil Pěnčík, který mohl dát branku, neboť byl úplně sám. Trefil pouze lapačku. Domácí tak přečkali oslabení bez úhony.

Bohužel ne na dlouho. K puku se dostal Jindřich Abdul a po velkých chybách obrany využil nepozornosti brankáře a vstřelil gól.

Tlak ze strany Vsetína se zvedal. Vše vyvrcholilo vyrovnáním stavu. Porubský brankář si myslel že má puk pod kontrolou, když se objevil Zdeněk Děrkas a svou dorážkou akci zakončil.

V poslední části se opravdu bylo na co koukat. Stále se čekalo, jestli někdo vstřelí další branku, ale ono stále nic. Osobních soubojů přibývalo, bohužel i přihrávek, které končily na holi protihráče. Střel na vsetínského gólmana značně ubylo, kdežto Maček dostával zabrat.

Tři minuty před koncem pálil od modré Zdeněk Děrkas a puk prolétl mezi betony. Domácí nakonec odvolali brankáře, vzali si oddechový čas a hráli přesilovku 6 na 4. Ovšem dorovnat a tím pádem získat alespoň jeden bodík, nedokázali. Vsetínu podlehli 3:4.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Jak říkal trenér Žilka, hrálo se opravdu kvalitní utkání. Nahoru - dolů, bojovné a rychlé. Myslím si, že to bylo se vším všudy. Viděli jsme trestné střílení i dlouhou přesilovku 5 na 3. Jenže když to vezmeme z našeho pohledu, tak jsme opět prohráli závěrem. Neumíme to, co předváděli kluci na turnaji, kde jsme se semkli a porazili ty mančafty. Závěr utkání nám utekl, to už je snad šesté nebo sedmé utkání. Jsou to opět individuální chyby.

Libor Žilka (VHK Vsetín): Byl to opět vyrovnaný zápas. Soupeř byl kvalitní a určitě se shodneme v tom, že takových zápasů je potřeba více. Neustále jsme dotahovali a myslím si, že dnes to štěstíčko stálo při nás.