Mladší dorostenci potvrdili roli favorita a zvítězili v Šumperku 3:1

Filip Bazala, Martin Schwarz • 29.10.2010

Další utkání odehrála družina svěřenců Žilky a Štrauba, když dnes zajížděli do Šumperka na led mladých draků. Vsetín měl jasnou úlohu a to zvítězit, protože dráčata letos zatím ještě ani nevyhrála a tak čekal Vsetín na první pohled lehký úkol. Šumperští dorostenci, ale měli chuť konečně zvítězit, ale valaši potvrdili svou roli favorita a zvítězili 3:1. Dvěma brankami se blýskl Martin Helešic.

EMD - 11.kolo čt 28.10.
Draci Pars Šumperk
1:3(0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Holický (Vomlel) - 7. Helešic (Hořanský, Hajda), 11. Helešic (Kuchařík), 30. Děrkas (Hajda).
Draci Pars Šumperk: Macek – Holický, Adam, Ondráček, Zindulka, Vomlel, Kužílek, Zouhar, Vlásek, Hromádka P., Kukula, Kubíček, Hromádka D., Přibylová, Polách, Skopal, Vegh
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) – Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kucharčík, Děrkas, Ščotka, Hryciow, Vašíček, Skákal, Krček, Krátký, Hajda, Svozílek, Malý, Helešic, Christov

Jediný bod, žádná výhra, utrpení. I těmito slovy můžeme charakterizovat dosavadní výkony Mladých Draků v extralize mladšího dorostu. Vsetín dokázal pozici jasného favorita potvrdit, přestože výsledná prohra je pro šumperský tým druhá nejmenší v sezóně.

Hosté z Valašska tlačili už od úvodního vhazování. Jejich střely však v úvodu 1. třetiny většinou mířily vedle branky Šumperka a nebo do výstroje brankáře Macka. První gólové potěšení Valachů přišlo v 7. minutě, když se před samotným brankářem uvolnil Martin Helešic, který bez sebemenších potíží překonal gólmana Draků. Vsetín dokázal úvodní třetinu ještě o jednu branku vylepšit, a to když opět Helešic tvrdou ránou propálil Macka.

Prostřední část utkání patřila stejně jako ta první hostujícímu Vsetínu. Na brankovém přídělu se to však nějak výrazně neprojevilo. Valašští střelci dostali puk za brankovou čáru Šumperka pouze jednou a to v 11. minutě. Sám mezi obránci prokličkoval Zdeněk Děrkas, který zavěšením pod víko zvyšoval na 3:0 pro Vsetín. Hosté tak po 2. třetině vedli na mladými Draky rozdílem tří branek.

Ve třetím dějství konečně začal útočit i Šumperk. I přesto, že domácí hráli skoro pořád v oslabení, dostávali se do skvělých úniků a šancí. Dlouho to trvalo, ale přeci jenom kotouč za záda vsetínského gólmana padl. Silou vůle puk vystřelený z hokejky Adama Holického doletěl do sítě Vsetína. A tak i Draci se radovali z branky. Ta však padla až v čase 56:28, a to už bylo na srovnání opravdu málo času.

Navíc v posledních dvou minutách utkání přišlo další vyloučení Šumperka a bylo po domácích nadějích. Ani tentokrát se vítězství Mladých Draků nekonalo. Šumperk podlehl na svém ledě Valachům ze Vsetína 3:1.