Mladší dorostenci si pod stromeček nadělili výhru s Havířovem

Lucie Krampotová • 23.12.2014

Do úvodu utkání vstoupili domácí s nasazením, které se jich drželo po celou dobu zápasu. Bohužel pro ně dokázal soupeř ve třetí třetině vyrovnat a rovnost branek vedla až k samostatným nájezdům, kde se kotouče ze strany zelenožlutých ujali především Jakub Jenáček a Michal Koňařík. A byl to právě Koňaříkův gól, který rozhodl o konečném výsledku. Valaši si tak pod stromeček nadělili další, byť jen dvoubodové vítězství a Havířovští si domů odvážejí alespoň jeden bod.

ELMD - 6NS út 23.12.15:00
4:3sn(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Jenáček (Koňařík, Ševčík), 35. Klímek (Ondračka, Jenáček), 43. Koňařík (Jenáček), rozh. náj. Koňařík – 39. Peterek (Juhász, Potočný), 44. Potočný (Juhász, Peterek), 50. Srníček. Rozhodčí: Dobeš – Smilek, Zetocha. Vyloučení: 5:8, navíc Kristek (VSE) 10 min TO. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Průbě utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Juřička (Sachr) – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Kollár, Nadymáček, Jenáček – Koňařík, Zetocha, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klímek, Gorás, Fajkus, Vilém, Paťava.
AZ Havířov: Velička (Dufek) – Srníček, Ševeček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Adámek – Pawliczek, Smička, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Zíka, Bambula, Hýsek, Potočný.
V posledním zápase roku odstartovali utkání lépe domácí, kteří si ihned vypracovali tlak a mohli si zahrát díky vyloučení soupeře přesilovou hru. V ní však soupeře příliš nepotrápili, a tak se pokračovalo v pěti na obou stranách. Hosté poté zlepšili bruslení a vyrovnali hru. Potočný v jednu chvíli mohl skórovat, ale netrefil prázdnou klec.

Nakonec se branky přeci jen domácí dočkali. Koňařík přihrávkou našel mezi kruhy Jakuba Jenáčka, jenž ranou zápěstím trefil prostor brány nad ramenem gólmana Veličky. Domácí se i nadále tlačili do zakončení a měli viditelně ve hře navrch. Převahu však do konce třetiny už brankou nedokázali potvrdit. Po dvaceti minutách byli tedy spokojenější domácí, kteří vedli 1:0.

Druhá perioda začala tak, jak skončila první, domácí se tlačili do zakončení a hned v úvodu měl k brance blízko Tomáš Gorás, ale jeho samostatný průnik brankář hostí zlikvidoval. Domácí pokračovali v náporu, ale na svou aktivitu doplatil Kristek, který se u hrazení dopustil nedovoleného vražení zezadu a hostující AZet měl na dvě minuty početní výhodu. Sám Kristek musel navíc odsedět deset minut, tak jak se standardně při tomto faulu trest ukládá.

Ani tuto nabídnutou šanci však hosté nezužitkovali a pokračovalo se znovu pět na pět. V polovině zápasu mohli domácí navýšit vedení, ale šanci dva na jednoho, kdy Vilém vracel puk Koňaříkovi, nevyužili, jelikož druhý jmenovaný nedosáhl na puk, aby zasunul do odkryté klece. O chvíli později hráli domácí přesilovku a po krásné kombinaci, kdy Jenáček našel před brankou volného Ondračku, který si všiml na druhé tyči ještě volného Daniela Klímka a ten neměl problém zasunout puk do prázdné klece.

Ani druhá utržená rána pro Havířov hosty k lepšímu výkonu nezvedla a stále to byli domácí, kdo se tlačil do zakončení. Při přesilové hře se to však konečně povedlo. Potočný zavezl puk do útočného pásma, mezi kruhy našel volného Juhásze, který ihned pálil, což Juřička ještě zvládl vyrazit, ale jen k volnému Jonášovi Peterkovi a ten neměl problém uklidit puk do odkryté klece. Vstřelená branka hosty nakopla, ale než stačili vůbec vystřelit na branku, zazněla siréna, která ukončila druhou dvacetiminutovku.

Start třetiny vyšel lépe domácím, kteří ve třetí minutě zvýšili vedení. V oslabení obral Havířov o puk Jenáček, který nabral dobrou rychlost a přebruslil všechny hráče hostů. Do jízdy na druhou tyč mu najížděl Michal Koňařík, kterému Jenáček předložil puk a první jmenovaný neměl problém zasunout touš do odkryté klece. Jenomže hosté dokázali ihned snížit, Juhász přihrál Potočnému, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Juřičku.

Přišlo další vyloučení a i tuto přesilovou hru dokázali havířovští hokejisté proměnit. Patrik Srníček se po levé straně dostal až k brance Juřičky, kde ho rychlou střelou zápěstím propálil u bližší tyčky, a bylo zaděláno na drama. Větší snahu rozhodnout zápas měli poté domácí, kteří prakticky celé utkání byli lepším mužstvem a chtěli to i potvrdit rozhodující brankou. To se jim v nabídnuté přesilové hře mohlo povést hned dvakrát, ale střelu Jenáčka i Ševčíka zastavila tyč. O osudu zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení či samostatné nájezdy.

V prodloužení byl nejvíce vidět domácí Jenáček, který však marně ostřeloval bránu hostů. Půl minuty před koncem prodloužení hráli domácí početní výhodu, rozhodnout mohl Ševčík, ale jeho ránu Velička lapil do lapačky. Více už hráči Vsetína nestihli a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich měli více štěstí domácí, když o bodu navíc rozhodl Michal Koňařík.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Nakonec jsme spokojeni alespoň se dvěma body. Samozřejmě měly být tři, ale dneska se projevilo to, co tým provází celou sezónu. Herní projev byl už dříve slušný, s tím, že dnes jsme soupeře pustili asi do čtyř šancí. Havířov byl dnes velice efektivní, měl asi osm střel, my nějakých pětatřicet plus tři tyčky. V minulých zápasech, viz ta série pěti vítězství, jsme měli štěstí, dnes nebo i minule s Přerovem jsme ho moc neměli. Gólman soupeře dnes chytal velmi dobře, náš byl tak trochu studený. Havířov má pár velmi šikovných kluků, kteří když dostanou šanci, umí ji dobře zrealizovat, což jsme viděli i v nájezdech. Naštěstí jsme tam dali šikovné hráče, nakonec jsme i vyměnili gólmana, David Sachr se chopil šance a dobře vychytal. Jsme rádi i za ty dva body a věřím, že i domácí zápas s Porubou třetího zvládneme a udržíme extraligu na Vsetíně.