Mladší dorostenci si poradili s Olomoucí

Radek Bařina, Václav Trávníček • 25.09.2009

Cenné vítězství si připisují na konto mladší dorostenci Valašského hokejového klubu. Vsetínští mladíci dokázali v duelu s Olomoucí naplno bodovat, čímž si spravili chuť po výsledkově nepovedeném derby se Zlínem. Svěřenci trenérů Kubo a Štrauba rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 0:3 a odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. Další utkání odehraje vsetínský mladší dorost v neděli doma proti Hodonínu.

- 4.kolo čt 24.9.
HC Olomouc
3:7(1:2, 0:3, 2:2)
Branky Vsetína: Pokorný 3, Stodůlka 3, Hajda.

Se snahou odčinit debakl z derby se Zlínem nastoupili vsetínští mladíci k zápasu extraligy mladšího dorostu na ledě Olomouce. Úvod se jim skutečně povedl, po 7. minutách totiž vedli Valaši 2:0. I v dalších pasážích třetiny hostující tým povětšinou kontroloval průběh hry. Platilo to až do minuty 15. V té se totiž Hanákům podařilo vstřelit kontaktní branku a domácí znatelně ožili. Přes několik šancí se jim ale vyrovnat nepodařilo, za což mohli mladíci VHK děkovat především výborně chytajícímu gólmanu Urbanovi. Do šaten tak odcházeli Vsetínští s těsným náskokem.

Druhé dějství začalo opět lépe pro dorostence z valašských kotárů. Ve 25. minutě předvedli ihned po buly precizní kombinaci, kterou zakončili brankou (1:3). Na hole Vsetínských se tak vrátil dvoubrankový náskok a s ním i potřebný klid. Olomouc se sice snažila snížit své manko, přes pozorně bránící Valachy ve středním pásmu, se ale k Urbanově brance prokousávali jen stěží. Trpělivá hra se Vsetínu vyplatila. Ve 37. minutě se totiž dočkal domácího zaváhání a Pokorný zvýšil na 4:1. Hned po následné rozehrávce se ke kotouči znovu dostal Pokorný a svou druhou brankou během jediného střídání zvýšil náskok hostů na čtyři branky. Po druhé třetině tak odcházeli Hanáci do šaten se svěšenými hlavami, na ukazateli skóre totiž svítilo 1:5.

Nástup do poslední části hry se ale Vsetínu, stejně jako v utkání se Zlínem, nepovedl. Hned ve 41. minutě totiž dovolil Olomouci snížit a vykřesat tak jiskřičku naděje (2:5). Zlínský kolaps se ale tentokrát nekonal. Po důrazné domluvě od trenérů již Valaši další domácí snahy o snížení odvrátili a naopak, v minutě 45. napřáhl obránce Hajda a propálil vše, co mu stálo v cestě (2:6). Těsně před polovinou třetí části hry se ještě Hanákům po zbytečném zaváhání hostů, podařilo zkorigovat stav na 3:6, to však bylo z jejich strany vše. V 57. minutě navíc při vlastním oslabení ujel Stodůlka a svůj únik dovedl do úspěšného konce (3:7). Po výhře v Olomouci si tak Valaši připsali cenné tři body do tabulky extraligy mladšího dorostu.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín):
Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a vnitřní sílu, které bylo po nedělním utkání se Zlínem zapotřebí. Snad se začínají zvedat a budou předvádět podobné výkony i nadále.