Mladší dorostenci zakončili sezonu prohrou v Třinci

Václav Trávníček • 16.03.2014

Sezona 2013/14 je pro mladší dorostence VHK minulostí. Svěřenci trenérů Weintritta a Forcha se v derniéře letošního ročníku střetli s favorizovaným Třincem, kterému podlehli 3:7. Nedělní utkání se pro Valachy nevyvíjelo dobře, ve 14. minutě prohrávali už 0:4. Pak se ale brankami Kováře, Šarmana a Michala Koňaříka dostali zpátky do zápasu. Jeho závěr nicméně lépe zvládli Oceláři, když ve třetí části přidali další tři góly a rozhodli. Valachům tak navzdory porážce skončila sezona, kterou mohou s klidným svědomím hodnotit jako úspěšnou.

EMD - 36.kolo ne 16.3.
HC Oceláři Třinec
7:3(4:1, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Przybyla (Molin), 11. Hladoník (Kaukič, Rufer), 11. Valíček, 14. Plitko, 42. Molin, 43. Kalus (Kaukič), 56. Imrich (Najsar) – 17. Kovář (Kostka), 26. Šarman, 35. Koňařík (Kašpar). Rozhodčí: Lotko Lukáš - Stonawski Martin, Tomis René. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 94. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 7:3.
HC Oceláři Třinec: Ovčaří – Imrich, Marguš, Krzak, Rufer, Krása, Valíček – Najsar, Molin, Plitko, Kaukič, Przybyla, Veselý, Kalus, Matějka, Papaj, Hladonik.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Weintritt J., Kašpar, Augustin, Krůžela, Kollár, Kostka, Ševčík – Koňařík, Šarman, Janošek J., Hrňa, Gharibyar, Weintritt M., Kovář, Čechmánek.

Už od úvodních sekund bylo zřejmé, že Oceláři nehodlají polevovat ve svých útočných snahách a gólman Sachr se musel v brance Vsetína hodně ohánět. Zpočátku ale dopláceli domácí mladíci na nepřesnost v zakončení. Nádhernou akcí předvedl třinecký Matějka, který prokličkoval mezi obranou hostů, ale vsetínského brankáře nepřekonal.

První gól tak padl až v následující přesilové hře, kdy se Danu Przybylovi podařilo nadvakrát dorazit puk za záda Sachra. Minutu na to se domácí hráči radovali podruhé. Kaukič sice svůj samostatný nájezd neproměnil, ale vsetínský gólman neměl puk pod kontrolou a po dorážce Jana Hladonika ho mohl znovu lovit ze své sítě.

Časomíra stihla odečíst pouhých třicet sekund a skóre na světelné tabuli se měnilo znovu po střele od modré v podání Martina Valíčka. Ani toto vedení však třineckým mladíkům nestačilo. Ze samostatného úniku se dokázal prosadit Daniel Plitko a bylo to 4:0. Druhá přesilovka už však mladíkům s dráčkem na prsou nevyšla, navíc v ní sami inkasovali kontaktní gól z hole Davida Kováře. Hosty vstřelená branka nabudila, ale do konce třetiny se už skóre neměnilo.

Ve druhé dvacetiminutovce už jsme sledovali poměrně vyrovnanou hru. Hostům se povedlo snížit na rozdíl dvou branek ve dvacáté páté minutě, kdy střelou mezi betony proměnil Daniel Šarman nařízené trestné střílení.

A poměrně rychle mohli hráči Vsetína vstřelit další gól, ale Ovčaří dokázal zabránit hned několika dorážkám. Ve třicáté první minutě se domácí radovali z gólu, který ale podle rozhodčího nebyl uznán. Do akce se pak pustil Vsetín, jehož první pokus na holi Augustina nebyl úspěšný. Ten se jim vydařil o tři minuty později, kdy se do přečíslení hnali hned tři hráči, puk se ale dostal k Michalu Koňaříkovi, a ten snížil na rozdíl jediné branky. Do konce třetiny byly aktivnější Valaši, žádné další změny to ale nepřineslo.

Poslední periodu si zřejmě Oceláři nechtěli jen tak nechat ujít, a proto nastoupili s mnohem větším nábojem. To ukázala i čtyřicátá druhá minuta, Dominik Molin dostal puk mezi kruhy a brankáře prostřelil. O minutu později vrátil svému týmy po přihrávce Kaukiče tříbrankové vedení Jan Kalus.

Oceláři si vypracovali další šance v přesilovkách, ale žádnou nedokázali využít. To se změnilo až čtyři minuty před koncem, kdy domácí pečetili na konečných 7:3. Mezi chumlem před bránou se kotouč dostal na modrou až k Ondřeji Imrichovi, jenž přízemní střelou uzavřel brankový účet zápasu.