Mladšímu dorostu po první třetině zvlhl střelecký prach, s Třincem tak prohrál

Helena Hegeďová • 28.09.2016

Divoká přestřelka mladších dorostenců odstartovala gólem Třince v 5. minutě. Hosté si vytvořili dvoubrankové vedení, které se domácí snažili dohnat. Srovnat se soupeřem krok, co se vstřelených branek týče, se Vsetínu povedlo. O vyrovnávací gól se však jednalo až v minutě patnácté, kdy na tabuli po přesné trefě Jenáčka svítilo skóre 4:4. Zbytek zápasu už byl střelecky poklidnější, i přes to se však hostům podařilo vsítit ještě pět branek, což jim bylo odměnou za předváděnou hru.

ELMD - 7.kolo st 28.9.11:00
HC Oceláři Třinec
4:10(4:5, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Adámek, 11. Lobodowski (Jenáček, Adámek), 12. Adámek (Kuboš, Jenáček), 15. Jenáček (Mikulík, Kuboš) – 5. Raška (Homola), 7. Marguš (Raška), 10. Marguš (Peterek), 11. Peterek (Raška, Marguš), 19. Matěj (Mikler, Konderla), 21. Raška (Peterek, Homola), 32. Mikler (Marguš, Homola), 40. Peterek (Marguš), 55. Srníček (Mikler), 59. Matěj (Mikler). Rozhodčí: Fiedler – Kučera, Sedlák. Vyloučení: 4:6 + Lobodowski (VSE) 10 min. Využití: 1:3 . V oslabení: 0:1.Diváci: 84. Střely na branku: 21:42. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:10.

VHK ROBE Vsetín: Lidák – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Hradil.
HC Oceláři Třinec: Švančara (12. Kučera) – Konderla, Srníček, Wantulok, Cienciala, Chovaniak, Homola – Králík, Wardas, Jurzyca, Matěj, Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček, Branc, Peterek, Raška.

Fanoušek, který ve sváteční středu zavítal na Lapač na zápas mladšího dorostu, se rozhodně nenudil. Skóre otevřel v páté minutě zápasu Adam Raška, který po vyrovnaném úvodu chopil za pačesy šanci v přesilové hře. Ke gólu mu dopomohla také branková konstrukce, od které se po jeho střele z levého kruhu puk odrazil. Domácí se snažili co nejrychleji vyrovnat, aby jim soupeř neodskočil markantním rozdílem. Jejich snaha se však ukázala být jako marná, znovu se radoval Třinec. Tobiáš Marguš poslal puk od pravé tyčky do odkryté brány. Velkou zásluhu na tomto gólu měl také Adam Raška, který celou situaci připravil. Tato branka už se odpovědi ze strany Vsetínských dočkala. Lukáš Adámek dokázal překonat třineckého gólmana pohotovou střelou z mezikruží. Chvíli se mohlo zdát, že se hra uklidnila, nicméně branková smršť pokračovala dál. Na obou stranách. Vedení se povedlo navýšit Ocelářům, v desáté minutě se totiž opět dokázal prosadit Tobiáš Marguš. Štěstí Ocelářů dokazuje to, že i jemu dopomohla ke vstřelení branky tyčka.

Během následujících 71 vteřin uprostřed první periody padly další tři branky. Peter Lobodowski nabral ve středním pásmu rychlost a za jízdy zavěsil nad lapačku. Naopak za zády domácího gólmana skončila střela Jonáše Peterka z levého kruhu. Trpělivost přinesla růže Lukáši Adámkovi, který si počkal u tyčky a dal gól na 3:4. V této hře na kočku a myš byli na tahu Oceláři, a také to dávali jasně najevo. Ke smůle hostujícího celku však přišlo vyloučení na jejich straně a následně vyrovnávací střela Šimona Jenáčka, která šla mezi betony Kučery, který ve 12. minutě vystřídal v bráně svého kolegu Švančaru. Hosté neměli z vývoje zápasu zrovna velkou radost, po první třetině měli však o něco větší důvod k radosti, protože se ještě minutu a půl před sirénou trefil Pavel Matěj.

Druhá třetina navázala na tu první. Již půl minuty po jejím začátku se nekompromisní střelou do levého horního rohu prosadil Adam Raška. A pro domácí mohlo být ještě hůř. Lidák se totiž následně ocitl ve velkých potížích, kdy kotouč na brankové čáře museli zastavit až obránci. Domácím dělal velký problém přechod do útočného pásma, hosté byli směrem dopředu aktivnějším celkem. Obrana domácích se však nedopouštěla velkých chyb a hodně svému gólmanovi pomohla.

Zadní lajny však v oslabení neuhlídaly Šimona Miklera, který si nejprve mohl sypat popel na hlavu při nevyužité šanci, následně už však ruce nad hlavu zvedal. Forvard, kterého bylo po celý zápas vidět, poslal z mezikruží střelu pod horní tyčku. Domácí gólman byl bez šance. Přesilová hra se naskytla i domácím. Ani jedna z jejich střel však úspěch neslavila. Kučerovi zavařil ke konci periody Baďura. Jeho střela nevypadala nebezpečně, při konečném zákroku si však gólman v červeném nebyl příliš jist. Čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny přišla další chvíle Jonáše Peterka. Pár vteřin po vyloučení Lobodowského se usadil u pravé tyčky, dostal přihrávku od Tobiáše Marguše, s kotoučem si chvíli pohrál, promyslel, co udělá, a nakonec mohl po střele pod víko slavit.

Do třetí periody vstupovali domácí s čtyřbrankovým mankem a přesilovou hrou. Úvodní minuty závěrečné třetiny se nesly na vlně trestů, žádná branka ale nepadla. Hlavně domácímu celku se hra v početní výhodě nedařila, Oceláři jej nepouštěli k bráně gólmana Kučery.

Cienciala jako třetí ze svého týmu nastřelil tyčku, jemu jedinému však kovová konstrukce nepomohla ke vstřelení branky, naopak se od ní kotouč odrazil za vsetínskou síť. Jeho tým to však mrzet nemuselo. O pár vteřin později se totiž o gól postaralo duo Srníček – Mikler. Pavel Srníček si najel před Lidákovu branku, bráněn dvěma domácími hráči si však na střelu netroufl. Na pomoc mu přijel Šimon Mikler, který od Srníčka dostal přihrávku a okamžitě ji vrátil zpátky. Domácí gólman se nestihl přemístit a obránce se sedmičkou na zádech měl tedy před sebou odkrytou branku, do které zakončil. Domácím se nedařilo ani při vyloučení Rybnikára. Ránu na třineckou svatyni mohl vyslat Pochylý, po zadovce Kuboše mu však střela nesedla. Počet třineckých gólů zakulatil Pavel Matěj, který ze vzduchu sklepl kotouč za Lidákova záda. Domácí se ještě pár vteřin před koncem dostali do šance, pátý gól už jim však dopřán nebyl.

Další zápas čeká na vsetínské mladší dorostence v neděli 2.10. na ledě Vítkovic.