Nezdary zapomenuty: Junioři porazili Písek a vedou tabulku

Hana Skupinová, Helena Hegeďová • 17.11.2023

Junioři se v pátek utkali s Pískem, což byla pro letošní sezonu premiéra. Písek se nachází na třetím místě v tabulce západ, Vsetín si naopak i přes nedávné prohry drží své místo na čele. První třetina byla velkou přetahovanou, avšak jediný gól dali hokejisti z Písku. Ve druhé dvacetiminutovce Vsetín nejen vyrovnal, ale necelou minutu poté Valaši ještě jednou skórovali. Náskok si zvládli pohlídat, poslední část utkání navíc byla v rukou vsetínského týmu, který po necelých třiceti sekundách potvrdil své vítězství gólem z přesilové hry. Valachům to ale nestačilo a v padesáté minutě utkání vstřelil svůj druhý gól v zápase Matěj Juráň. Duel tak končil za stavu 4:1. Na další juniorský zápas se můžeme těšit už v neděli, kdy na Lapač zavítá Chrudim, která se nachází na posledním místě v tabulce.

Liga juniorů - 15. pá 17.11.16:00
IHC Králové Písek
4:1(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24:27 Heinrich (Machů, Fojtík; 5/5), 25:59 Juráň (Mošnička; 5/5), 40:28 L. Stodůlka (Kovář, Juráň; 5/4), 49:03 Juráň (Kovář; 5/4) – 12:30 Mikeska (Šipla, Dubský; 5/4). Rozhodčí: Čech – Jurčík, Kaprál. Diváci: 112. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 4:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Machů, Hamřík, M. Stodůlka, Kotala, Fojtík, Herman – Ostrčil, Urbánek, V. Smetana, Juráň, Kovář, Cakl, Pozděna, Matějíček, Hrdý, L. Stodůlka, Heinrich.
IHC Králové Písek: Císař – M. Smetana, Prušák, Šipla, Šíma, Mikeska, Čunát, Velíšek – Sládek, Hohenberger, Vlček, Hofrajtr, Kozlík, Dubský, Postl, Zátopek, Pospíchal, Šindelář.

Ve vyrovnaném utkání se jako první prosadili hosté, když ve 13. minutě využili přesilovou hru. Alois Dubský a Tobias Šipla si vyměnili kotouč na modré čáře, přičemž druhý jmenovaný z osy kluziště vystřeli. Tato rána by asi domácímu gólmanovi nenadělala problémy, ale Martin Mikeska ještě kotouč tečoval do levého horního rohu. Vsetínští se snažili o rychlou odpověď, ale v zápalu ofenzivní hry jim unikl Kozlík. Na Pavlíčka si ale hostující forvard nepřišel, protože domácí brankář si zakončení k pravé tyči pohlídal. Domácí pak mohli vyrovnat ještě v poslední minutě první třetiny, kdy to vypadalo, že Kovář vezme celou situace na sebe. Objel branku, ale následně nahrál do lepší pozice Lukáši Stodůlkovi, jeho zakončení z první proletělo těsně kolem pravé tyče.

To bylo v přesilovce, kterou si Valaši přenesli i do druhé třetiny. V té chvíli se Cakl se ujal nahození od modré čáry a poslal kotouč do levé tyče hostující branky. Domácím v této situaci k vyrovnání příliš nechybělo. Vsetínští pak ubránili své oslabení a srdnatě se snažili o srovnání skóre, přičemž jednu ze svých akcí zakládali z hloubi svého obranného pásma.

To Josef Machů našel zpoza branky Davida Heinricha, který čekal na útočné modré čáře. Heinrich se pak po levém křídle nikým nebráněn dostal až na kruh, odkud Císaře překonal střelou na vzdálenější tyč. A přišel i rychlý vsetínský obrat, a to po brance z další brejkové situace. Tentokrát jel sám na gólmana Matěj Juráň, jenž hostujícího brankáře prostřelil mezi betony. A mohlo to být o i dvě branky. Hrdého u levé tyče našla přihrávka z pravého kruhu. Vsetínský střelec po svém zakončení už chtěl zvedat ruce nad hlavu, ale Císař pokus betonem zastavil.

Následovala další série vyloučení na obou stranách, přičemž po jednom z nich si nikdo z Píseckých nepohlídal Mošničku, který naskakoval z trestné lavice. Vsetínský bek tak chtěl zakončovat zcela sám, ale puk mu z hokejky sjel. I tak měl ale Císař problémy, protože tuto situaci nečekal a nevěděl, kde přesně se puk nachází. Ten skončil těsně vedle jeho pravé tyče. Stále však platilo, že Písek najednou musel dotahovat a přišly i velmi těsné situace.

Prušákovu střelu od modré cestou ještě tečovala jedna z hokejek a kotouč tak proletěl kolem tyče a skončil na boční síti. Kdyby zakončení letělo o pár centimetrů více vlevo, neměl Pavlíček šanci zasáhnout. Srovnání se hosté nedočkali, domácí jim naopak zasadili ještě další rány. Vsetínským ve třetí třetině stačilo necelých třicet sekund na to, aby využili přesilovou hru. Pro hostujícího gólmana to byl těžký kotouč, protože po druhé teči Lukáše Stodůlky v předbrankovém prostoru se kotouč otřel o vyrážečku a zapadl za brankovou čáru.

Dlouhého trvání neměla ani další ze vsetínských přesilovek. Hráči se na buly po Císařově pravici zaklesli do sebe a byl to Matěj Juráň, kdo se jako první dostal k ke kotouči, nabruslil si blíže k brankovišti a s pomocí odrazu od brankové konstrukce dostal puk za záda hostujícího gólmana. A trvalo to přesně šest sekund. A pak už se skóre neměnilo, i když šance k tomu byly. Heinrich svou střelu z pravého kruhu zamířil do bližšího horního rohu a domácí po jeho pokusu už zvedaly ruce nad hlavu, ale to puk skončil jen na boční síti. Další Heinrichovu střelu ukryl Císař ve své výstroji.

Valachům pak po levém křídle ujel Šíma, který zahrozil střelou k bližší tyči. Hostující bek trefil brankovou konstrukci a Pavlíčkovi u tyče nezbývalo nic jiného, než vyčkat hvizdu rozhodčího a doufat, že má puk někde pod svou výstrojí. To do konce utkání zbývala přibližně jedna minuta hracího času. Valaši proti Písku vyhráli poměrem 4:1.