Odveta pro Havířov, jeden gól juniorům nestačil

Hana Skupinová, Lukáš Jandora • 14.10.2023

Junioři se v pátek vydali do Havířova, který naposledy porazili 2:1. Stejný výsledek se opakoval i tentokrát a bohužel pro vsetínské barvy - opět vyhráli domácí. První třetina byla pvšem přívětivější právě pro Valachy, kteří se probojovali havířovskou obranou a skórovali. Druhá perioda už naopak byla v režii domácích, kteří nejen vyrovnali, ale vybojovali si i gólové vedení. Do třetí třetiny se tak nastupovalo za stavu 2:1 a přes všechnu snahu Vsetína se již skóre nezměnilo. Karta se tak od minulého zápasu obrátila a Valaši prohráli 1:2. Juniory čeká další zápas v neděli, soupeřem jim bude Technika, která se v tabulce nachází o tři místa nad nimi, tedy na druhé příčce.

Liga juniorů - 9. pá 13.10.18:00
2:1(0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23:30 Konesz (Čmiel, Toma; 5/5), 35:40 Lipka (Middleton, Siekierka; 5/4) – 19:59 Hamřík (Cakl, Hrdý; 5/4). Rozhodčí: Blaževič – Veselý, Cygal. Diváci: 30. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

AZ Havířov: Michalik – Kalina, Kreutz, Čmiel, Bortoli, Valouch, Juřík, Maršálek – Vizváry, Kubečka, Lipka, Siekierka, Žák, Toma, Barnošák, Kolat, Middleton, Zálesňák, Jarolím, Konesz.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Machů, Hamřík, Zeťák, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Žárský, Pozděna, Juráň, Cakl, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich, Urbánek.

Úvod zápasu byl dlouho opatrný, bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu, hra se odehrávala především ve středním pásmu, když už jeden z celků podnikl povedený útočný výpad, tak ten většinou nekončil střelou na bránu. Dlouho se hrálo bez toho, aniž by jeden nebo druhý brankář měl výraznější zásah proti zajímavé střele soupeře.

Vše se změnilo ve 20. minutě, přesně jednu vteřinu před koncem úvodního dějství, kdy možná menší koncentrovanosti domácích využil hostující Jan Hamřík, který po přihrávkách Cakla a Hrdého otevřel v přesilové hře skóre.

Vedení Valachů však netrvalo dlouho. Užili si jej sice v přestávce před druhým dějstvím, však po necelých čtyřech minutách jeho trvání bylo srovnáno. Čmiel střílel od modré, bylo to něco mezi střelou a nahozením na teč. Úspěšná teč se opravdu konala, do dráhy puku vložil čepel své hole Filip Konesz a vyrovnal na 1:1.

I po vstřelené brance byli domácí mírně aktivnější, za svou snahu byli odměněni ve 36. minutě, kdy i oni využili přesilovou hru. Ke střele se trochu šťastně dostal z mezikruží Middleton, jeho ránu Pavlíček jen vyrazil ke zcela volnému Jakubu Lipkovi, který z bezprostřední blízkosti dopravil puk prakticky do prázdné brány.

Ve třetí části hosté nevyužili nějaké přesilovky, které jim domácí nabídli, ti kromě zmíněné hry v oslabení průběh třetiny spíše kontrolovali, sami v ní měli několik šancí. Vsetínští se v poslední minutě ještě odhodlali ke hře bez brankáře, však výrazně už velmi dobře chytajícího Michalika neohrozili.