Porubští juniorům uzmuli bod

Kristýna Guricová, Radek Bařina • 26.09.2010

Již třetí remízu v sezóně si na své konto připisují ligoví junioři VHK Vsetín. Poté, co v pátek večer remizovali v Třebíči 4:4, dnes na vlastním ledě uhráli nerozhodný výsledek s ostravskou Porubou. Valaši v tomto duelu plném zvratů dvakrát vedli, jednou prohrávali, a byť si v závěru dokázali vytvořit zřetelnou převahu, vítěznou branku se jim do porubské sítě vstřelit nepodařilo. Po závěrečné siréně tak na ukazateli skóre svítil stav 3:3.

Liga juniorů, skupina Východ - 6.kolo ne 26.9.14:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:3(1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Pokus (Studený, Lechner), 34. Hradil (Lechner), 42. Martyčák T. (Motloch) - 24. Peslar, 25. Kofroň (Dominec), 47. Motyka (Zuber, Odsedek). Vyloučení: 3:4 navíc Ferenc (POR) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.
VHK ROBE Vsetín: Šenk - Ondra, Studený, Urban, Zbranek, Stupka, Skýba, Klimek, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Hradil, Žabčík, Lechner, Martyčák, Valigura, Motloch, Martyčák J.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Dusík, Ferenc, Hudeček, Jasiok, Mládenka, Odsedek, Peslar, Barčák, Bystroň, Dominec, Kameníček, Kofroň, Kurovský, Motyka, Vidlák, Zuber.

Do nedělního utkání mezi Vsetínem a Porubou vstoupili aktivněji hráči domácího celku. Hned ve 3. minutě předvedli pěknou akci Lechner s Ondrou, když první jmenovaný nejprve vypálil od modré a Konvičkou vyražený kotouč se v brankovišti pokoušel dorážet Ondra. Valaši však přeci jen svou lehkou převahu přetavili v branku a to v čase 4:59, kdy usměrnil Lechnerovu přihrávku z pravého kruhu mezi tři tyče Mário Pokus (1:0).

Druhou branku mohli Vsetínští přidat ve 14. minutě, kdy Vítek poslal puk zpoza branky na hokejku Jakuba Martyčáka, ten ale kotouč v brankovišti netrefil tak, jak by si asi sám přál. Ani hosté ale v závěru třetiny nezaháleli – v 15. minutě dostal šikovnou zadovku od Bystroně Kameníček, který se tak dostal osamocen do útočného pásma a z pravého kruhu vypálil touš na Šenka, ten ale lapačkou odrazil puk do bezpečí. Do šaten tak po první třetině odcházeli domácí jako lehce šťastnější celek.

O to šťastnější ale byli v úvodu druhé dvacetiminutovky hráči z Ostravy. Již v čase 23:36 ujeli ve 2 na 1 a Peslar, který místo přihrávky zvolil střelu, poslal kotouč Šenkovi přímo pod beton a puk si to rozvážným tempem doklouzal až za brankovou čáru – 1:1. Domácí se ještě ani nestačili vzpamatovat z vyrovnání, když se hned po buly v útočném pásmu napřáhl Lukáš Kofroň a dělovkou rozvlnil síťku vsetínské svatyně – Porubě tak k otočení skóre stačilo pouhých 49 vteřin (1:2).

Zhruba v polovině utkání se do šance probojoval Ondřej Lechner, který si nabruslil před brankoviště, ke smůle domácích ale vypálil vysoko nad. O pár chvil později se ozvala píšťalka hlavního sudí a na časomíře se začal odpočítávat první trest utkání – odseděl si ho Dominec za vražení protihráče na hrazení. Vsetínští přišli hned v prvních vteřinách o útočné pásmo a i přes to, že se do něj znovu dokázali o chvíli později vrátit, nic zajímavého už během této početní převahy nepředvedli.

Co se juniorům Vsetína nepodařilo v přesilovce, přišlo ale chvíli po ní – v čase 33:50 vypálil od modré čáry Hradil, jelikož pokus Konvička v brance přes projíždějícího hráče neviděl, musel tak kotouč vytahovat až z branky – 2:2. Do konce druhé třetiny se již nic podstatného nestalo, proto se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Začátek třetí třetiny přinesl opět rychlou branku. Tentokrát se o ni postarali Vsetínští – Tomáš Martyčák se s pukem protlačil do střelecké pozice a zblízka trefil skulinku mezi Konvičkovými betony -3:2. Po brance následovaly hned dvě vyloučení – po jednom na obou stranách – za podražení usedl za katr Mládenka (POR) a za sekání na druhé straně ještě Vítek. Hra 4 na 4 ale na led nic převratného nepřinesla, za zmínku stojí asi jen šance Gromuse, který dostal přihrávku do jízdy, vytáhl si brankáře Poruby daleko z branky, ale sám kotouč nestačil zpracovat.

V čase 46:54 vypálil v další hostující přesilovce Odsedek ránu od modré, v brankovišti sklepl puk Zuber a to přesně k hokejce Motyky, jenž ze skrumáže dotlačil kotouč za brankáře – 3:3. V minutě 52. se faulem provinil ještě Ferenc, který za úder do oblasti hlavy a krku dostal 2 + 10 minut a utkání ve Vsetíně tak pro něj skončilo. Nejvýraznější akci v přesilovce předvedl Lechner, který mířil mezi betony porubského gólmana, ten ale dokázal včas zareagovat a kotouč do branky nepropustil. Situace na ledě se ještě v 54. minutě obrátila – na trestnou odešel jeden z domácí a Porubští si v této početní převaze vytvořili několik nebezpečných střel, které jen těsně míjeli klec Vsetína.

V závěru utkání ještě stihli Valaši spálit tři obrovské příležitosti – nejblíže ke gólu měl Ondra, který napálil tyč Šenkovy brány a protože ani po time outu hostů se na ledě již nic podstatného neudálo, skončilo utkání smírně – 3:3.

Miroslav Kubo (trenér Vsetína): "Mrzí nás ztracený bod v domácím utkání. Velmi složitě jsme hledali cestu k soupeřově brance a to se projevilo velmi malou efektivitou v útoku."