Přesilovky rozhodly, mladší dorostenci porazili Havířov počtvrté v sezoně

Václav Trávníček • 18.01.2015

Mladší dorostenci VHK dokázali počtvrté za sebou porazit soupeře v Havířova, když v neděli na jeho ledě triumfovali 3:0. Ve vyrovnaném utkání, kdy oba týmy vyslaly na soupeřovu branku shodně po devětadvaceti střelách, rozhodly o vítězi přesilové hry. Vsetínští se v nich prosadili dvakrát a zásluhou Ondřeje Ševčíka a Tomáše Kristka odskočili celku AZ na dvoubrankový rozdíl. Závěrečnou radost Valachů pojistil trefou do prázdné havířovské svatyně v poslední minutě Daniel Klímek.

ELMD - 11NS ne 18.1.11:30
0:3(0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Ševčík (Fajkus), 54. Kristek (Ondračka), 60. Klímek (Kristek, Fajkus). Rozhodčí: Šeděnka – Vaculík, Janda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:3.
AZ Havířov: Dufek – Szturc, Ševěček, Srníček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Adámek – Pawliczek, Revaj, Ligocký, Piš, Peterek, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný.
VHK ROBE Vsetín: Kořének – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Kollár, Nadymáček, Kamas – Zetocha, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klímek, Gorás, Fajkus, Půček, Paťava, Štědrý.

Zápas začali aktivněji hosté a byli také velmi nebezpeční. V prvních třech minutách mohli hned čtyřikrát otevřít skóre. Jenže Fajkuse a Kristka vychytal Dufek a ani Zetocha nedokázal dostat puk do branky. Další šance hostí se zrodila v 10. minutě. Ondračka střílel od modré, Dufek puk jen vyrazil na hůl Fajkuse, ale i jeho pokus domácí gólman zázračně chytil. AZ se dostal do hry více až díky přesilovce hrané od 11. minuty. Nebezpečné byly zejména pokusy Szturce od modré. V 19. minutě dostali možnost přesilovky i hosté a po minutě ji i využili. Fajkus nabil na modré stojícímu Ondřeji Ševčíkovi a jeho tvrdý projektil skončil za Dufkovými zády – 0:1.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, byť hosté byli z počátku střelecky aktivnější. Dlouho však nebyly vidět brankové příležitosti, až kolem poloviny zápasu. V přesilovce AZetu se dostal dvakrát do úniku Fajkus, ale ani jednou neuspěl, byť v prvním případě dostal dokonce, za faul na svou osobu, k dispozici trestné střílení. Na druhé straně se dostal do nadějného zakončení Pawliczek, ale Kořénka nepřekonal. Další vzrušení přinesla 38. minuta. Adámek předvedl parádní obranný zákrok a následně i krásné sólo zakončené nebezpečnou střelou. Chvíli na to hrál AZ přesilovku, ale bez brankového efektu.

Třetí dějství začalo oboustranně zostra. Za vsetínskou stranu byl brance blízko Klímek, který střelou z pravé strany trefil břevno. Pak našel Hýsek před brankou Skalku, ale Kořének se včas přesunul ke své druhé tyči. A nakonec se podařilo trefit břevno i Havířovu. Srníček objel s pukem celou útočnou třetinu a z otočky napálil puk do horní tyče! To bylo v přesilovce a ještě v té samé vyrazil Kořének střelu Szturce je špičkou betonu.

V 52. minutě nahodil puk obloukem na branku Ševěček a ten skončil jen těsně na horní síťce. Po nevyužitých šancích AZetu se nakonec brankově urodilo na druhé straně. Vsetín dostal k dispozici přesilovku a díky přesné střele Tomáše Kristka do šibenice ji v 54. minutě využil k získání vedení 2:0. Za minutu na to měli obrovské šance Pawliczek a Ševěček, ale ani na několikrát nedokázali doklepnout puk do skoro prázdné branky! V 59. minutě to zkusili domácí v šesti bez brankáře, jenže do prázdné se trefil Daniel Klímek a bylo definitivně rozhodnuto.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): "Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Chtěli jsme navázat na slušný výkon proti Warrioru, ale chyběl nám pohyb a nasazení. Od druhé třetiny už byl náš výkon výrazně lepší a byli jsme Vsetínu vyrovnaným soupeřem. Vypracovali jsme si i několik šancí, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit. Naše produktivita je nízká, nemáme v útoku potřebnou kvalitu. Z hlediska přístupu však nemám klukům od druhé třetiny co vytknout."

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): "Stále ještě nemáme jistotu záchrany, takže jsme chtěli určitě uspět. Podařilo se nám to po dobrém výkonu. Myslím, že jsme v první třetině byli lepším týmem a mohli jsme vést i o tři branky. Od druhé třetiny se domácí zlepšili, dobře bruslili a hráli do těla. My jsme ale měli v průběhu zápasu více vyložených šancí a tak si myslím, že je naše výhra zasloužená. Vzdálili jsme se zase o něco poslední Porubě a máme nakročeno k záchraně."