První utkání sezony zvládli vsetínští dorostenci na jedničku

Anna Pavlína Sedláčková • 17.09.2020

První utkání sezony mají dorostenci za sebou. Postavili se proti Olomouci, na níž získali náskok již v prvních pěti minutách utkání. Vstup do druhé třetiny se lépe povedl hostům, kterým se podařilo snížit dvougólový náskok Valachů. V poslední periodě si však domácí celek získal svůj náskok zpět, a až do konce utkání se udržel ve vedení.

ELIOD Extraliga dorostu - 1.kolo čt 17.9.
HC Olomouc
3:2(2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Adámek (Fojtík, Dědek), 5. Mikula (Juráň, Čajanová), 46. Dědek (Rigo) – 22. Šenk (Ševčík, Stodůlka), 57. Neoral (Šenk). Rozhodčí: Grygera – Wesley, Poláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 40:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Růžička – Mikula, Fojtík, Machů, Valda, Mošnička – Koláček, Juráň, Rigo, Kovář, Adámek, Matějíček, Dědek, Čajanová, Vaněk, Tomek.
HC Olomouc: Špunar – Němec, Polýnek, Mudrák, Brančík, Tlach, Vrána, Galvas, Sedláček – Šulgan, Szabó, Šenk, Miškovský, Stodůlka, Pastrnek, Unzeitig, Neoral, Ševčík.

Hra začala rychlým rozehráním domácích, kteří nezaváhali a ve 4. minutě se dostali do vedení střelou Matyáše Adámka. Ani ne dvě minuty nato Vsetín opět navýšil, tentokrát střelou Vojtěch Mikula. Během třetiny byla hra vcelku vyrovnaná, obě strany měly šance, ale vyslané puky končily mimo nebo v gólmanově lapačce. Tři minuty před koncem se hosté dostali do početní výhody, ale využito jí nebylo.

Do začátku druhé třetiny vstoupila Olomouc tvrdě a ve 22. minutě snížil náskok domácích Kristián Šenk. Ani poté kohouti neustávali na svém nátlaku a kotouč měli pod kontrolou spíše oni. V průběhu periody došlo také na vyloučení na obou stranách. Početně silnějšímu celku se vždy dařilo držet u soupeřovy brány, ale puk za gólmanova záda nikdy nepadl.

Začátek třetí periody přinesl radost do vsetínské kabiny i mezi fanoušky, neboť střelou Matyáše Dědka se opět dostali do dvougólového vedení. Tento gól byl následován dvojím vyloučením na straně hostů, čehož se Valaši snažili využít a drželi se převážně za modrou čarou, žádná branka však nepadla. To až v 57. minutě se prosadil olomoucký útočník Vojtěch Neoral, čímž nabudil svůj tým, který v posledních dvou minutách na domácí celek tlačil. Do konce třetiny ale žádný gól už nepadl.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Od začátku jsme byli aktivnější, vytvářeli jsme si šance. Soupeř hru postupně vyrovnal. Ve druhé třetině jsme udělali zbytečný faul, soupeř nás pak potrestal. V tu dobu jsme znejistěli, byli jsme nervózní. Ve třetí třetině jsme byli lepším týmem, bohužel naše šance ztroskotávaly na výborném gólmanovi. My děkujeme týmu za skvěle odvedený výkon.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): Utekl nám vstup do zápasu. Dá se říct, že máme hodně mladý tým. Byla tam vidět i nervozita. Soupeře jsme pustili do dvoubrankového vedení. Myslím si, že od poloviny první třetiny jsme hru vyrovnali a podařil se nám vstup do druhé třetiny. Hráli jsme na hranici našich možností. Kluci se snažili, soupeř měl na své straně trošku větší kvalitu. Sezona bude těžká, ale pokud k tomu budou kluci přistupovat tak, jako dnes, tak věříme, že výkony a body časem přijdou.