Rozhodla třetí třetina, junioři poprvé porazili Šumperk za tři body

Helena Hegeďová, Andrea Harmuthová • 13.12.2019

Divoká první třetina skončila vyrovnaným skóre 2:2. Všechny branky padly během čtyř minut uprostřed prvního dějství. Do vedení se nejprve dostali Valaši, na druhou stranu to byli právě oni, kdo v 13. minutě srovnával. Následná vyrovnaná hra přinesla rozuzlení až v 54. minutě, kdy se za hosty trefil Pospíšil. Draci po třetí inkasované brance přidali na tempu a tlačili se do brány, vše ještě zkusili vystupňovat při závěrečné power-play. Další branka už ale nepadla a Vsetín zvítězil poměrem 3:2.

Extraliga juniorů - 25.kolo pá 13.12.19:30
HK MD Šumperk
2:3(2:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Horký, 12. Haluza (Blaháček) – 9. Vavřík (Klímek, Hilšer), 13. Zeman (Hilšer, Ondračka), 54. Pospíšil (Liss, Vrána). Rozhodčí: Rapák – Rožánek, Rychlý. Vyloučení: 2:3 + navíc Málek (VSE) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 51. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HK MD Šumperk: Venouš – Blaháček, Holub, Štrbík, Plhal, Cekr L., Cekr F., Ott – Horký, Štefanišin, Drlík, Šembera, Haluza, Kesler, Vogel, Poledna, Kavan, Habrman.
VHK ROBE Vsetín: Málek (35. Tkadlec) – Pernický, Zeman, Liss, Holáň, Kožený, Houser, Ondračka – Novosad, Baďura, Zemánek, Pospíšil, Vrána, Hilšer, Klímek, Frimel, Vavřík, Apolenář.

První třetina zápasu byla vyrovnaná. Oba týmy na tom byly stejně jak bruslařsky, tak gólově – na své konto si za první třetinu připsaly po dvou gólech. První šanci měl Vsetín, když Pospíšil trefil tyč. O pár minut později už svou šanci proměnil Michael Vavřík, a tak si Valaši připsali první branku. Šumperk si to nenechal líbit a během několika minut skóre vyrovnal Jakub Horký, který kotouč poslal nad beton Málka. Krátce na to se trefil ještě David Haluza, který tím Šumperk ve vlastním oslabení poslal do jednobrankového vedení. Střelou z levého křídla vyrovnal obránce Vsetína Patrik Zeman. V závěru první třetiny se ještě pokusil vystřelit Kavan, skóre ale zůstalo ve stavu 2:2.

V druhé třetině nasadily týmy rychlejší bruslařské tempo, ve kterém měli místy navrch Draci, kteří také dostali jako první šanci změnit skóre. Málek se ale nenechal vyvést z míry a včas zasáhl. Dostat kotouč do brány domácích se poté pokusili i Vsacané, ale neúspěšně. Velkou šanci měl Klímek, jenž se dostal do brejku a pokusil se zakončit mezi gólmanovy betony, jeho pokus ale zastavil Venouš. V druhé třetině měly oba týmy velké šance, nikdo se však neprosadil. Stav tedy zůstal stejný jako po první části. Změna nastala pouze v hostujícím brankovišti, kdy vyloučeného Jakuba Málka nahradil David Tkadlec.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy poměrně váhavě, u žádné z branek se nekonala žádná větší akce. Postupně ale rostl tlak na branku, jak ze strany domácích, tak ze strany hostů. Do přečíslení dva na jednoho se proti Vránovi dostali Holub se Šemberou. Do odkryté brány zakončoval Holub, brankář hostů však dokázal rychle zasáhnout svou hokejkou. Naopak Vsacanům se podařilo dostat až před Venouše a poslat tak Vsetín opět do vedení. Tadeáš Pospíšil dostal přihrávku od Richarda Lisse na modré čáře a zakončil k pravé tyči. Tři minuty před koncem utkání si domácí vzali oddechový čas, po kterém zůstal brankář Venouš na střídačce, a hrálo se v šesti. Poslední minuty zápasu ale už žádný gól nepřinesly, tři body si tak poprvé v zápase proti Šumperku odváží Valaši, výsledkem 3:2.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Bylo to bojovné utkání se šťastným koncem pro nás a určitě jsme za tři body z Šumperka rádi, protože jsme proti nim poprvé naplno bodovali.

K utkání se vyjádřil také brankář Jakub Málek: Chtěl bych se omluvit našim fanoušků, realizačnímu týmu a spoluhráčům za svůj trest v utkání se Šumperkem. Mrzí mě, co se stalo, a i když jsem to udělal omylem, bohužel je každý hráč zodpovědný za svou hokejku, takže trest byl oprávněný. Všem se moc omlouvám a už se to nebude opakovat.