SDO: Povedená druhá polovina zápasu na výhru v Havířově nestačila

Helena Hegeďová • 20.10.2017

Vstup do utkání se hostujícímu Vsetínu, i přes střelecké příležitosti, gólově nepovedl. Domácí Havířov šel v šesté minutě do vedení, navýšil pak ve stejné minutě druhé třetiny. Za Vsetínské se jako první trefil Matiaško, paradoxně v oslabení, z přečíslení dva na jednoho. V této situaci se však vsetínský útočník málokdy mýlí. Vyrovnanou a napínavou koncovku zápasu si ale Havířov už pohlídal a nedovolil Valachům otočit skóre na svou stranu.

ELSD - 13.kolo pá 20.10.18:00
4:2(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Janeček (Žídek), 26. Hilšer (Pliska), 51. Janeček (Žídek), 59. Juhász (Bochnak) – 37. Matiaško (Lašák), 56. Půček (Matiaško, Ondračka). Rozhodčí: Šutara – Tkáč, Klimek. Vyloučení: 2:6.Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 113. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:0, 20, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

AZ Havířov: Dufek M.– Pliska, Uhlíř, Thiel, Máca, Pavelek, Grygar – Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Dufek K, Pindel
VHK ROBE Vsetín: Málek – Jenáček, Lašák, Mikulenčák, Ondračka, Vávra, Lukačka, Kožený – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický

AZ, i bez svého nemocného kapitána Vojty Ševěčka, nezačal utkání vůbec špatně. Už ve 3. minutě zahrozil v situaci 2 na 1 Juhász, ale na hostujícího gólmana Málka nevyzrál. Pak se sice domácím nepovedla přesilovka, ale chvíli po jejím skončení si blafákem vymíchal Málka na brankovišti Michal Janeček a bylo to 1:0. Na druhé straně mohl srovnat Klímek, který dostal přihrávku do ideální pozice, ale pozorného Michala Dufka v brance AZetu neprostřelil. Do konce první třetiny ještě byly k vidění dvě šance domácích, ale přečíslení Revaje s Hilšerem na jednoho obránce v 16. minutě vyřešil Málek. A v poslední minutě pak Žídka, pokoušejícího se dorazit střelu Karla Dufka, před poloodkrytou brankou zablokovali obránci.

Do druhé třetiny vstoupili tlakem Havířovští a byli za něj odměněni druhou brankou. Na začátku 26. minuty se Pliskova střela od modré odrazila od zadního mantinelu na druhou stranu branky přesně k Adamu Hilšerovi a ten už neměl problém puk poslat do prázdné brány. Hosté postupně hru vyrovnali a byli blízko snížení ve 32. minutě, kdy se dostal do zakončení zblízka obránce Ondračka, ale Michal Dufek jeho střelu i dorážku skvěle vychytal. Poprvé jej tak paradoxně překonal až ve vlastním oslabení o pět minut později Michal Matiaško, který zakončil perfektní stahovačkou přečíslení Valachů 2 na 1.

Ve třetí třetině dostali i hosté k dispozici přesilovku, ale největší v šanci v ní měl při přečíslení 2 na 1 havířovský Juhász, jenž ale netrefil mezi tři tyče. Skóre se měnilo až v 51. minutě, když předvedl velký důraz na vsetínském brankovišti Michal Janeček a napotřetí dostal puk za Málka. Hosté se však nevzdali a za 5 minut to bylo opět jen o gól. Svou druhou přesilovku sehráli výtečně a po bombě Romana Půčka byli zpět v zápase. Následoval jejich závěrečný nápor, vrcholící střelou Baďury do tyče, ale pak z protiútoku využil Bochnakovu přihrávku Lukáš Juhász a uzavřel skóre na konečných 4:2 pro AZ.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Dneska jsem maximálně spokojen se třemi body proti soupeři, se kterým soupeříme o umístění ve skupině. Už méně s hrou. Myslím, že jsme hráli dobrý hokej do stavu 2:0, pak jsme zbytečně inkasovali v přesilovce. Do třetí třetiny jsme vstoupili slušně, dostali se do vedení 3:1, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát a začali jen bránit výsledek. Naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Byl to vyrovnaný zápas. My jsme hned v prvním střídání mohli dát gól, ale Půčkova střela šla těsně mimo. Pak jsme se dostali do dvoubrankové ztráty, ale nevzdali jsme to. Trochu jsme zredukovali sestavu a dali důležitý gól na 1:2. Pak ale přišly individuální chyby, z nichž padl třetí gól soupeře. Ještě jsme to nevzdali, využili přesilovku a nastřelili tyč, ale čtvrtý gól domácích znamenal konec. Havířov byl trochu lepší, ale myslím, že bod jsme si mohli odvést. Zatím nám dává góly jen lajna Michala Matiaška a potřebovali bychom, aby se přidaly i ty další.