Vstupenky online
  80. narozeniny

SDO: Třinec zlikvidoval vsetínské naděje již v první třetině

Jan Tajzler • 12.09.2014

Starší dorost neprožívá zrovna ideální vstup do Rako extraligy. Po výprasku ve Zlíně sice přišlo domácí vítězství nad Porubou, ale druhé venkovní utkání opět končilo dvouciferným výpraskem. Třinec vletěl do utkání jako uragán a již v čase 8:59 to bylo 4:0. Hostům se Oceláře nepodařilo zbrzdit ani v pěti početních výhodách, které se jim během úvodní části naskytly. Vsetín bude muset v soutěži bojovat, další příležitost čeká na Čechovy svěřence v sobotu od 13:30 na ledě AZ Havířov.

ELSD - 3.kolo pá 12.9.14:00
HC Oceláři Třinec
VHK ROBE Vsetín
13:0(5:0, 4:0, 5:0)
Branky a nahrávky:4. Sztwiertnia (Flok), 4. Kofroň (Poruba), 8. Mach (Plitko), 9. Stuchlík (Hrehorčák), 11. Adámek, 25. Adámek (Roman), 28. Adámek, 35. Švaňa (Hrehorčák, Sztwiertnia), 47. Stuchlík (Kaukič), 52. Flok (Švaňa, Bartko), 52. Stuchlík (Radzienciak), 54. Roman (Kofroň, Poruba), 60. Hrehorčák (Stuchlík, Kaukič). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:5. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 13:0.

Oceláři vlétli do zápasu ve velkém stylu a poměrně rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve dorazil do branky střelu Floka Eryk Sztwiertina a o pár desítek sekund později se puk doplazil za brankovou čáru po střele Davida Kofroně z mezikruží. Snížit nepříznivý stav utkání mohl hostující Toman, ten ale v brankovišti promáchl a puk tak skončil mimo tři tyče. Nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Na opačné straně nahodil puk před brankáře Plitko a Matěj Mach usměrnil kotouč mezi brankářovy betony. A ani na další úspěšný zásah nemuseli třinečtí mladíci čekat dlouho. Před brankářem zůstal nehlídaný Kryštof Stuchlík, jenž po přihrávce Hrehorčáka uklidil kotouč za záda Hermana. Po této brance hosté střídali brankáře a mezi tři tyče se postavil Daniel Bechný. Ani on však příliš dlouho čisté konto neudržel a o chvíli později ho prudkou střelou od modré překonal Marian Adámek. Hráči Vsetína pak dostali k dispozici hned několik přesilových her, skóre se už ale do konce třetiny neměnilo.

Začátek druhé části ovlivnilo několik vyloučení na obou stranách a z šestého úspěšného zásahu, tentokrát v přesilové hře, se radovali domácí hráči. Roman našel přihrávkou zpoza branky Mariana Adámka a ten poslal puk nad ramenem za záda vsetínského brankáře. Na druhé straně mohl snížit Abadaj, v samostatném úniku ale zapomněl puk za sebou. V další nabídnuté výhodě se pak z gólu radovali Oceláři. Od modré vystřelil obránce Marian Adámek, prostřelil hostujícího brankáře a završil tak hattrick. Krásnou a rychlou akci pak završili třinečtí již osmým gólem. Sztwiertnia nahrával zpoza branky do brankoviště, kde se kotouče chopil Hrehorčák a celou akci pak ještě vylepšil rychlou přihrávkou na Robina Švaňu, který měl už jednoduchou práci doklepnout puk do odkryté sítě.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky měli několik dobrých šancí ke snížení hráči Vsetína, za zmínku stojí únik Abazaje, který ale celou akci zakončil střelou do připraveného Hlaváče. A když pak neuspěl ani Jiří Weintritt, jehož pokus minul branku jen o pár centimetrů, udeřilo znovu na opačné straně, kdy za záda Bechného zamířila prudká střela Kryštofa Stuchlíka. Pak se ale vsetínský brankář blýskl povedeným zákrokem, když zastavil puk po úniku Macha těsně před brankovou čarou. Desítka ale nakonec stejně padla. V brankovišti se ke kotouči dostal Adam Flok a poslal puk do sítě. O chvíli později přidal gól po objetí branky Kryštof Stuchlík. Ale ani toto vedení Ocelářům nestačilo. Po střele Kofroně se po kotouči vrhl vsetínský brankář, kotouč ale minul a Miloš Roman tak střílel do prázdné klece. Vsetínští hráči se nedočkali ani čestného úspěchu, nutno ale říct, že k němu měli v posledních minutách hodně blízko. To by ale nesměl Michal Weintritt přestřelit odkrytou branku. Gólový účet utkání uzavřel několik sekund před koncem Patrik Hrehorčák, který poslal do vsetínské branky poslední, třináctý kotouč.