Série výher je u konce. Dorostenci nestačili na Chrudim

Helena Hegeďová • 29.10.2023

Dorostenci si v 11. kole vybrali slabší chvilku a nevyvedlo se jim domácí utkání proti Chrudimi. Naposledy Valaši tohoto soupeře porazili poměrně jednoznačně 8:3, tentokrát to však bylo úplně jiné utkání. Začátek byl podobný spíše duelu proti polské reprezentaci, v kterém Vsetín také nezachytil začátek utkání. V 9. minutě po dvou trefách Štěpničky hráči VHK ztráceli a ke korekci skóre se dostali až těsně před polovinou zápasu, kdy Štěpán Drozd snižoval na 1:3. Jenže nedařilo se dál. Štěpnička nakonec nastřílel hattrick a dvakrát se trefil i hostující Kafka. Valaši další branky nepřidali a potřetí v sezoně odešli z utkání bez bodu.

Liga dorostu - 11.kolo ne 29.10.14:00
HC Chrudim
1:5(0:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26:13 Drozd (Malý, Hynek; 5/5) – 02:20 Štěpnička (Koudelka; 5/5), 08:32 Štěpnička (Šimonek, Šanc; 5/4), 23:15 Kafka (Smékal, Řivnáč; 5/5), 39:56 Kafka (Valkoun, Kopecký; 5/4), 41:10 Štěpnička (Vaško, Šimonek; 5/5). Rozhodčí: Gebauer – Bezděk, Lainka. Diváci: 85. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 1:5. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski (41. Hanzlík) – Sadílek, Kučný, Hynek, Noga, Dvořáček, Frömel, Kužel – Fusek, Vinklárek, Meissner, Drozd, Šebesta, Němec, Malý, Chalupa, Paták, Vaculík.
HC Chrudim: Veřmiřovský – Krejčík, Urválek, Valkoun, Koudelka, Neruda, Šanc, Řivnáč – Paulus, Vaško, Kafka, Kopecký, Kačírek, Štěpnička, Smékal, Dvořák, Prostřední, Šimonek.

Chrudim duel otevřela ve třetí minutě bleskovým gólem. Uktání sice začalo v pomalém tempu, ale domácím se nepovedla rozehrávka zpoza vlastní branky, což dalo příležitost hostům. Nejprve to zkoušel Prostřední, ale až nahození Robina Štěpničky Cegliňskému propadlo mezi levou rukou a betonem. O šest herních minut později přišla po vyloučení domácího Frömela studená sprcha pro Valachy, kteří do utkání vstupovali v roli favorita. Střelu Patrika Šimonka z pravého kruhu ještě domácí brankář vytěsnil, ale na dorážku Robina Štěpničky z druhé vlny z prostějšího křídla už nedosáhl.

Fanoušci Vsetína se po druhé inkasované brance svého celku zcela pochopitelně dožadovali změny ve hře domácího celku. A ta taky přišla. Valaši přidali na aktivitě a Chrudim se naopak stáhla do obrany. Jakékoliv myšlenky na dohrání zápasu v defenzivním módu však hosté zavrhli hned zkraje druhé třetiny. Chrudim držela Valachy pod tlakem a vypadalo to, jako kdyby hosté hráli přesilovku. Koudelka k hattricku vybídl Štěpničku, který k odkryté pravé tyči nedokázal zakončit.

Vsetínu to nevycházelo ani v útoku, ani v obraně, což se ukázalo u třetího gólu Chrudimi. Samuel Kopecký našel dlouhou přihrávkou z rohu kluziště najíždějícího Štěpána Smékala, který se po levém křídle velmi pohotově dostal za obranu a také do přečíslení dva na jednoho, kdy po jeho přihrávce už jen doklepl puk za rozpohybovaného gólmana Matěj Kafka. Vsetínští snížili z přečíslení tři na jednoho. Akce to byla podobná jako při třetím gólu Chrudimi.

Michal Kučný se s kotoučem dostal po pravém křídle za bránící hráče, stejný kousek se povedl také jeho spoluhráčům. Přihrávku poté na levé křídlo dostal Štěpán Drozd, který bekhendovým zakončením na brankovišti překonal hostujícího gólmana. Druhá část druhé třetiny přinesla spoustu vyloučení, a také vsetínské šance. Vinklárek se po vyhraném vhazování v útočném pásmu nacpal k brankovišti a bleskově zakončoval k levé tyči. Ve velké šanci jej vychytal Veřmiřovský.

Vsetínská střela od modré čáry se zase zastavila na jednom z bránících hráčů těsně před brankou. Toho chtěl využít Šebesta, který se snažil najít mezírku mezi levou tyčí a nohou gólmana. Jenže zakončení tentokrát nešlo. Hosté naopak podruhé v utkání využili přesilovou hru, tentokrát čtyři sekundy před koncem druhé třetiny. Kopeckého střela od modré se od zadního mantinelu odrazila k Tadeáši Valkounovi, který neměl u levé tyče příliš volného místa, a tak poslal puk Matěji Kafkovi do mezikruží. Ten měl naopak velmi mnoho prostoru a času, mohl si rozmyslet, co udělá, a nakonec zamířil přesně do pravého horního rohu.

Ve třetíně třetine nastoupil do vsetínskoho brankoviště Hanzlík, který vystřídal Cegliňského. Ani on však svou nulu dlouho neudržel. Robin Štěpnička si v čase 41:10 na hranici brankoviště počkal na přihrávku Ondřeje Vaška a také na hattrick, který zkompletoval zakončením k levé tyči. Chrudim na Lapači minule prohrála 3:8 a zdálo se, že nyní to chce Valachům vrátit i s úroky. Jenže šance domácí měli. Puk po Patákově zakončení od levé tyče zůstal ležet v brankovišti, odkud do volného prostoru namířil Kučný. Střela mu ovšem nesedla a ani napodruhé hostujícího brankáře nepřekonal.

Po dalším Patákově nahození z vrcholku kruhů zakončoval u levé tyče Vaculík, jehož střela projela podél brankové čáry a zůstala ve hře. K dorážce do odkryté brány se dostal ještě Šebesta, ale ani on neskóroval. A neprosadil se ani nikdo jiný ve žluto-zelené kombinaci. Valaši nepotvrdili své předchozí výkony a prohráli 1:5.