permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Šlágr plný obratů. Junioři udolali Techniku v prodloužení

Helena Hegeďová • včera

Páteční souboj o čelo tabulky východní skupiny Ligy juniorů dostál všem předpokladům. V napínavé bitvě se dvakrát otáčelo skóre, nejprve to byli Valaši, kdo otočil z 0:1 na 3:1, jenže pak vzala nepříznivý vývoj do svých rukou Technika a třemi góly strhla vedení na svou stranu. Valaši nicméně své první místo v tabulce a neporazitelnost (i když se ztrátou jednoho bodu) uhájili, protože přišlo vyrovnání 36 sekund před koncem třetí třetiny a v posledních pěti sekundách prodloužení došlo i na vítěznou branku Vsetína.

Liga juniorů - 6.kolo pá 4.10.18:30
HC Technika Brno
5:4p(1:1, 2:0, 1:3 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18:21 Stibůrek (Ostrčil, Fojtík; 5/5), 37:04 Heinrich (Stibůrek; 5/5), 37:21 Urge (Fojtík; 5/5), 59:24 Heinrich (Urge; 4/4), 64:55 Vančura (4/3) – 17:02 Straka (Frimel, Čaňo; 5/5), 45:34 Sladký (Urbánek, Nekrasov; 5/5), 46:59 Mráz (Sladký; 5/5), 55:17 Urbánek (Sladký, Čaňo; 4/5). Rozhodčí: Poláček – Vengřín, Valášek. Diváci: 166. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 5:4. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 5:4.

VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Vaněk, Sadílek, Herman, M. Stodůlka, Šedlbauer, Fojtík, Labuzík – L. Stodůlka, Stibůrek, Heinrich, Kovář, Zezulka, Juráň, Ignatenko, Urge, Ostrčil, Hrdý, Plško, Vančura.
HC Technika Brno: Kalinichenko – Svoboda, Čaňo, Vasyliev, Kadaňka, Hrabinec – Straka, Hamák, Večerka, Smrž, Nekrasov, Čermák, Urbánek, Frimel, Šulla, Mráz, Sladký, Šebela.

Vyrovnaný start utkání rozsekl Zbyněk Straka, který v závěr první třetiny otevřel skóre. Do mezikruží dostal přihrávku zpoza branky od Filipa Frimela, byl těsně bráněn vsetínským obráncem, ale i tak se mu podařilo najít vhodnou pozici a prostřelit Uhrina nad vyrážečku. Valaši poprvé v této sezoně ztráceli. V tomto případě to ale netrvalo moc dlouho, protože Matěj Stibůrek proměnil individuální průnik pásmem přesným zakončením k pravé tyči. A druhá třetina opět patřila domácím, i když branky opět padaly až v jejím závěru. Během 17 sekund předvedli dva pohledné góly David Heinrich a Tomáš Ürge

Zdálo se, že Vsetínští jsou najednou v pohodlném náskoku, který byl na leckterého soupeře stačil. Jenže na Techniku ne. Hosté napodobili svého soupeře a dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut, o které se postarali Jindřich Sladký a Tomáš Jan Mráz, vyrovnali. A Štěpánek Urbánek v 56. minutě tečoval střelu Jindřicha Sladkého z levého kruhu a skóre otočil. Technika držela soupeře v šachu. Vsacané se uchýlili ke hře bez gólmana, v této situaci jim mělo pomoct i vyloučení Sladkého, ale nakonec na trestnou lavici usedl také domácí kapitán Šedlbauer. Tentokrát se ale risk vyplatil.

36 sekund před koncem třetí třetí dostal kotouč za Kaliničenkova záda David Heinrich. Zasloužené vyrovnání přišlo a následovalo prodloužení. V něm byli v psychické výhodě domácí a potvrdili to opravdu last minute. Pět sekund před koncem nastaveného času se z téměř nulového úhlu trefil Jan Vančura a Valachům tak vystřelil bonusový bod.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Dvě třetiny jsme měli víc ze zápasu a měli jsme odskočit na více branek. Ve třetí třetiny jsme byli porestání na neproduktivitu a chyby takovými lacinými góly. Nakonec jsme ještě dostali po další chybě gól na 3:4. Kluci ale v závěru ukázali charakter, nepoložilo je to a zaslouženě jsme to otočili k vítězství, za což jim patří dík. Musíme si ale dávat pozor na takové obraty v zápasech.

Tomáš Frimel (Technika Hockey Brno): Byl to vyrovnaný zápas. Ze stavu 1:3 jsme dokázali výsledek otočit na 4:3, což je z naší stray určitě pozitivní. Bohužel se to pak ale přiklonilo na stranu soupeř, který si za tím šel víc. Pro nás je ale škoda, že tam třicet sekund před koncem padl špatný gól, ale dělali jsme hlavně osobní chyby, kterých se musíme vyvarovat. Teď to ale ze sebe smyjeme a budeme pokračovat dál, čeká nás Olomouc a už se díváme před sebe.