Souboj titánů pro Vsetín! Dorost ovládl utkání proti B-týmu Varů

Helena Hegeďová • 18.12.2022

Že se předehrávka 28. kola Ligy dorostu stane šlágrem bylo už nějakou dobu jasné. Jak Vsetín, tak Karlovy Vary "B" totiž vedou tabulku své skupiny. A utkání opravdu mělo ten správný náboj. Vsetínu se sice zkraje zápasu při pohledu na skóre nedařilo, ale to nebylo nic, co by Valachy položilo. Domácí se dokázali dostat do zápasu, a nakonec zvítězili 7:4.

Liga dorostu - 28.kolo ne 18.12.12:00
HC Energie Karlovy Vary „B“
7:4(1:2, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 20. Koláček (Kovář, Stodůlka), 24. Kovář F. (Bartoněk, Ostrčil), 39. Kučný (Koláček, Stodůlka), 41. Kovář F. (Ostrčil, Bartoněk), 42. Ostřížek (Stodůlka, Koláček), 49. Bartoněk (Koláček, Kovář F.), 60. Bartoněk (Ostřížek, Stodůlka) – 3. Teuchert (Vojáček), 7. Uhlík P. (Teterja), 39. Kovář M. (Uhlík J.), 45. Klíma (Teuchert, Uhlík P.). Rozhodčí: Hranoš — Rychlý, Mikler. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 94. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 7:4.

VHK ROBE Vsetín: Kroupa – Vašička, Pala, Stodůlka (C), Zeťák, Kučný (A), Herman – Ostřížek, Koláček, Ostrčil, Žárský, Bartoněk, Palan, Malý, F. Kovář, Drozd, Vlk.
HC Energie Karlovy Vary „B“: Kříž – Příplata, J. Uhlík, Roštejnský, Teterja, Postl, Klíma, Magner – Vimr (A), Skuhravý (A), Teurchert, Kožík, M. Kovář, Šilhan, Chromek, Vojáček, P. Uhlík, Šuma (C).

Zápas s velkým Z měli v předvánočním čase na programu dorostenci. Na Lapač totiž přijel B-tým Karlových Varů, který vede tabulku západní skupiny. Sešlo se tak to nejlepší, co může aktuálně Liga dorostu nabídnout. Valaši do utkání vkročili správnou nohou, ale jejich aktivita nebyl zprvu moc platná, protože po levém křídle ujel Tomáš Teuchert a z jedné z prvních šancí hostů se okamžitě prosadil střelou ke vzdálenější tyči. Inkasovaná branka se na domácím týmu podepsala a jeho hra začala být nervózní, čehož využil Pavel Uhlík k navýšení skóre svého celku.

Aby toho nebylo málo, přišlo vyloučení v řadách Vsetína. Ale už teď hráči VHK ukázali, kde bude o pár minut později jejich síla. Ve vlastním oslabení se totiž v šanci na snížení objevili Kovář s Ostrčilem nebo Koláček. A brejky šly Vsetínu i při hře pět na pět, protože hned v další nebezpečné šanci byl opět Koláček, tentokrát spolu s Malým. A ve stejném trendu se pokračovalo dál. Vary odolávaly až do 20. minuty, kdy se Valaši dočkali a z brejku ve vlastním oslabení skóroval Adam Koláček.

Valaši individuálně zářili dál. 23. minuta přinesla vyrovnání, když se nejproduktivnější hráč soutěže Filip Kovář ocitl sám před gólmanem Křížem a bekhendem poslal puk mezi jeho betony. Se srovnáním se hosté nehodlali smířit a okamžitě svého soupeře zamkli v pásmu, což vyvrcholilo nastřelenou tyčkou. Karlovarští se svého opětovného vedení přece jen dočkali, a to na konci druhé třetiny.

V 39. minutě při hře čtyři na čyři vsítil šťatsný gól Marcel Kovář, který od pravé tyče přehodil rameno vsetínského brankáře. Jenže domácí to nepoložilo. A stačilo jim 45 sekund. Za 45 sekund vyslal Adam Koláček Michala Kučného, aby v individuání akci poslal kotouč bekhedem pod nadzvednutý levý beton hostujícího brankáře. Do kabin se tak šlo za stavu 3:3. Splnilo se přesně to, co od šlágru soutěže všichni očekávali.

A to nejlepší mělo ještě přijít. Valaši vyhráli úvodní vhazování třetí periody a vydali se do útoku. Filip Kovář nejprve nastřelil bránícího hráče, ale poté už vystřelil přesně mezi betony. O 35 sekund později se prudká střela Marka Stodůlky odrazila od zadního mantinelu k připravenému Janu Ostřížkovi, který se ranou z první z ostrého úhlu nemýlil. V čase 41:06 najednou vedl Vsetín o dvě branky. Hosté reagovali oddechovým časem a také díky následné přesilovce se jim podařilo trochu zvednout a také snížit.

Proti střele Šimona Klímy neměl domácí brankář Kroupa vůbec šanci, protože na přesně mířenou dělovku k levé tyči neviděl. Vary se mohly opět dostat do hry, ale srazila je vlastní vyloučení. Matyáš Bartoněk skóroval v přesilovce pět na tři, kterou Vsetínští dobře rozehráli. Pět minut před koncem, při vyloučení domácího útočníka Kováře, nezbývalo vedoucímu celku západní skupiny nic jiného, než hrát bez gólmana. Hra v šesti se ale příliš nevyvedla a hosté byly dokonce jen centrimetry od toho, aby sami poslali kotouč do vlastní prázdné sítě. Nakonec se o pojistku postaral Matyáš Bartoněk, jenž přidal sedmou branku Vsetína.

Marek Melenovský (VHK ROBE Vsetín): Zápas se pro nás na začátku neodvíjel výsledkově dobře, ale herně byl i za stavu 0:2 z naší strany dobrý. Postupně se to přiklánělo na naší stranu i výsledkově a naše výkonnost šla čím dál výš. Já si myslím, že výsledek odpovídá jak průběhu zápasu, tak dnešní výkonnosti obou týmu.

V obou víkendových zápasech nastoupili i hráči 9. třídy. Jak jste s jejich výkony spokojeni?
Je vidět, že kluci v kategorii pod námi mají obrovskou kvalitu. My jsme byli mile překvapeni. Hráli jsme teď v sobotu i v neděli, takže v sobotu jsme si je zkusili a svým výkonem nás přinutili k tomu, aby šli v neděli znovu do zápasu. Z jejich výkony jsme moc spokojeni.