Starší dorost brankové dostihy v Olomouci nezvládl a po boji podlehl Moře 6:5

Dominik Tobola • 23.09.2013

Starší dorostenci se představili v dalším kole na ledě Olomouce. Svěřenci trenéra Hlobila pokračovali v dalším boji o body, ke kterým měly přispět dvě posily z juniorského celku. Jindřich Abdul a navrátilec po zranění ramene do sestavy Jan Ščotka sice zařídili čtyři branky z pěti, ovšem ani tento mohutný příspěvek k vítězství nepomohl. Na to Valaši stále od počátku mistrovské sezóny čekají.

ELSD - 8.kolo po 23.9.16:15
HC Olomouc
6:5(1:1, 3:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Kropáč (Janás), 32. Janás (Nesvadba), 37. Janás (Rašner, Nesvadba), 40. Kuba (Ministr, Horák R.), 43. Marek (Horák J.), 52. Janás (Marek) – 18. Grygar (Abdul, Tydlačka), 31. Ščotka (Abdul), 34. Lainka (Hořanský, Hohl), 50. Strmiska (Abdul), 55. Ščotka (Hohl, Abdul). Rozhodčí: Šír – Bryška, Lučan. Vyloučení: 9:5, navíc Metelka (VSE) 10 min. [NESP] a TS pro OLO. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 111. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5.
HC Olomouc: Šoustal M. (Molnár) – Rašner, Nesvadba, Spurný, Horák R., Hes M., Tomek, Škoda, Hrabica – Melichárek, Kropáč (C), Janás – Horký, Kuba, Ministr – Marek, Horák J., Hajšman – Holibka.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (Bechný) – Metelka, Haničák, Ščotka, Lejska, Svozílek, Hohl (C) – Rýpar, Hořanský, Lainka, Abdul, Mikula, Janošek, Škrabánek, Tydlačka, Grygar, Dobiáš, Strmiska.

Několik minut po úvodním buly chybělo utkání patřičné tempo. Ani jednomu z celků se nedařilo přesně si přihrát či výrazněji ohrozit branku. Zlom přišel až v polovině prvního dějství, kdy ve vlastním oslabení ujel hostující obraně kapitán Mory Jan Kropáč, který se natlačil až před brankáře Gottwalda a bekhendovým pokusem uklidil puk do horního růžku branky.

Následně mohl poslat Kohouty do dvoubrankového vedení Janás, klec Valachů ale netrefil. Svěřenci kouče Tomajka však poté jakoby usnuli na vavřínech. Nenápadná akce jejich soupeře se ujala a bylo srovnáno. V situaci dva na jednoho adresoval Abdul puk na Ondřeje Grygara, jemuž se povedlo puk poslat mezi Šoustalovy betony.

Pět vteřin před koncem první části se ale mladý Kohout zaskvěl. V olomoucké přesilovce ujel Abdul, kterého fauloval Nesvadba, a sudí Šír tak nařídil trestné střílení. Ke slovu přišla lapačka Michala Šoustala, proto se skóre těsně před první sirénou neměnilo.

Olomouc přestávala ve druhé třetině diktovat tempo hry, čehož hostující celek využil ve svůj prospěch. Jan Ščotka z mezikruží pálil přesně nad beton Šoustala. Netrvalo to však ani minutu a radovat se mohli také domácí, když si před Gottwaldem nejlépe počínal David Janás.

Valachy to ale neodradilo a v jejich početní výhodě se opět měnil stav zápasu. Petr Lainka dostal před klecí Kohoutů dostatek času na to, aby nahrávku Hořanského proměnil v další gól. Tím však brankové hody ani zdaleka nekončily. Podruhé v utkání se prosadil David Janás, jenž zužitkoval parádní pas od Alexe Rašnera. Necelou minutu před koncem druhé části šla Mora dokonce do vedení, když početní výhodu využil skvělou prací na brankovišti Vsetína Miroslav Kuba.

Ve třetí části se přelévala hra ze strany na stranu. Lépe si však zpočátku vedla Mora, která díky neuvěřitelně tvrdé a přesné střele Dominika Marka odskočila do dvoubrankového náskoku. Ten trval do 50. minuty, kdy se totiž chyby dopustil brankář Kohoutů Šoustal. Ten nestihl přikrýt puk pod lapačku a pro Petra Strmisku nebyl problém skórovat.

Klid na domácí hokejky však svou brankou zajistil David Janás, jenž svižnou střelou dovršil hattrick. Olomouc si ale i tak konec utkání protrpěla, podruhé v utkání totiž využili Vsetínští svou přesilovku, a to díky bombě od modré čáry v podání Jana Ščotky.

Starší dorostenci Hanáků si však závěrečné vteřiny pohlídali, a po výhře 6:5 berou v sezóně potřetí tři body.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme rádi za každou výhru, i když je naše hra pořád poměrně kostrbatá, ale body jsou body. Skoro každý zápas máme spoustu vyloučených, častokrát se nám stává, že je to až zbytečná nedisciplinovanost. Musíme ji odbourat. David Janás odehrál nejlepší zápas za Olomouc, předtím to nebylo nic moc, ale v tomto utkání byl velice nebezpečný.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Potřebujeme už body jako sůl, bohužel se vlastními chybami o ně připravujeme. Vyskytuje se u nás velká nekázeň, oslabení se nám vůbec nedaří, hrajeme je špatně. Jsou to pořád jedny a ty samé hrubky. V přesilovkách se vždy spoléhá jen na jednoho hráče, obránci nepomohou svou střelbou a útočníci mají málo pohybu. Asi nemáme natolik zručné hráče, abychom početní výhody využívali.