Starší dorost doma bez problémů přehrál Olomouc

Radek Bařina • 27.11.2010

Pohodovou výhru 4:1 si v domácím utkání s Olomoucí připsali starší dorostenci VHK Vsetín. Ti, ač nastoupili bez Pelce a Slováčka, po celých šedesát minut bez problémů kontrolovali průběh zápasu a proti odevzdaně působícím Hanákům vybojovali zasloužené tři body. O branky Vsetínských se postarali Ptáčník, Štědrý a hned dvakrát mířil do černého Dominik Pokorný. Zítra čeká vsetínský starší dorost utkání ve vítkovické ČEZ aréně.

ESD - 27.kolo so 27.11.14:00
HC Olomouc
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Ptáčník (Gajdoš), 23. Pokorný (Kohout), 25. Štědrý (Kohout), 50. Pokorný (Stodůlka) - 48. Tomiga (Kunce). Rozhodčí: Langer - Novák, Škrobák. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 50:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (41. Bača) - Urban, Žák, Štědrý, Hradil, Kovář, Báchor, Gajdoš - Ptáčník, Daněk, Kývala - Tobola, Janeba, Štrbík - Kohout, Stodůlka, Pokorný - Surý.
HC Olomouc: Lukáš - Schejbal, Škůrek, Vondra, Paxi, Novotný, Tomiga, Kebza, Kunce, Jergl, Hánl, Ostřanský, Bauer, Boubeníček, Zitka, Hes, Koutský, Rašner, Brandýs.

Do utkání extraligy staršího dorostu mezi Vsetínem a Olomoucí vstoupili od úvodních minut aktivněji hráči domácího VHK. Ti mnohem lépe bruslili a již ve 2. minutě si díky tomu vytvořili první vyloženou příležitost. Štrbík se protáhl hostující obranou, jeho pokus brankář Lukáš vykopl a dorážku Toboly zastavila levá tyč olomoucké svatyně. V zápětí si domácí zahráli přesilovku, ani zde ale výrazný tlak v branku nepřetavili. Úvodní trefy se tak Lapač dočkal až v čase 6:03. Gajdošova vyražená střela se dostala k bruslím číhajícího Ptáčníka, ten si pohotově přikopl touš na hokejku a bekhendem z blízka neomylně trefil odkrytý kout branky (1:0).

Domácí převaha pokračovala i nadále a hosté se často bránili jen za cenu faulů. Kohn v brance VHK se mezitím nudil, první opravdový zákrok si připsal až v čase 10:00. V dalších minutách se hosté přeci jen začali dostávat do tempa a částečně vyrovnali hru. I zmrzlý Kohn si tak občas přišel na své. Nejvíce práce měl v početní výhodě Hanáků od 17. minuty, s několika pokusy ze střední vzdálenosti si ale domácí muž s maskou poradil. Samotný závěr třetiny patřil znovu domácím. Ti nejprve zahrozili dalším průnikem agilního Štrbíka a o pár sekund později se dokonce dostali do brejku zásluhou Toboly, unikajícího útočníka ale v poslední chvíli rozhodilo seknutí přes hokejku od vracejícího se beka a střela se mu tudíž nevyvedla. Přesto skončila úvodní dvacetiminutovka zaslouženým vítězstvím Valachů.

I začátek druhého dějství patřil Vsetínu, který navíc dokázal korunovat svou převahu brankami. V minutě 22. se Kohoutova přihrávka zpoza branky dostala na hůl Pokorného a ten střelou po ledě zvýšil náskok domácího celku (2:0). Takřka ihned po rozehrávce mohli hosté kontrovat, průnik po levém křídle a následný pokus ale zneškodnil pohotový brankář Kohn ramenem. Byli to tudíž znovu domácí, kdo udeřil. Ve 25. minutě poslal Kohout puk na Štědrého a domácí obránce překonal střelou z levého křídla Lukáše potřetí (3:0).

Třetí gól jako by definitivně zlomil víru Hanáků v dobrý výsledek. V pohodě hrající domácí bez problémů kontrolovali dění na ledové ploše a byť se hosté tu a tam pokusili o rychlý protiútok, příliš vrásků defenzívě Valachů nepřidělali. Nejatraktivnější olomoucký moment ve druhé třetině tak přinesla 31. minuta, kdy Jakub Schejbal ukázkovým bodyčekem poslal do vzduchu domácího Janebu. Co se ale týče šancí, sbírali je jen hokejisté valašského celku. Po ideální přihrávce v akci dva na jednoho ale nezamířil přesně Kývala, vniveč přišla i takřka dvouminutová vsetínská přesilovka pět na tři. Nejblíže trefě v ní byl Tobola, jeho teč ovšem branku Lukáše těsně minula. Tentýž hráč se dostal do nadějné příležitosti i v minutě 38., puk mu ale neposlušně utekl z hokejky. Přesto po druhé třetině neměli domácí nejmenší důvod k nespokojenosti.

Do závěrečné periody vystřídal vsetínskou brankářskou jedničku Kohna Bača a hosté jej záhy přivítali nepříjemnou střelou Schejbala. Domácí brankář odolal a poradil si i v minutě 43. kdy znovu zneškodnil velkou šanci Schejbala a o pár sekund později předvedl výborný zákrok betonem proti Novotnému. Ve 48. minutě byli Hanáci za svou zvýšenou útočnou aktivitu přeci jen odměněni. Bača promáchl svou holí po ledě jedoucí puk, ten mu prošel mezi betony a číhající Tomiga měl před prázdnou bránou úlohu více než snadnou (3:1).

Z kontaktní branky se ale Olomoučtí radovali pouze dvě minuty. Pak se totiž Pokorný s naprostou lehkostí protáhl kolem laxních hostů a střelou o tyč pokořil Lukáše (4:1). Po této brance Hanáci definitivně rezignovali a až do konce zápasu se do statistik zapisovali pouze fauly. Domácím dnes ale přesilovky vůbec nešly, mimo jiné promrhali i další dlouhou přesilovku pět na tři. Šance v ní sice Valaši měli, Pokorný ale v ataku na hattrick trefil jen brankovou konstrukci a často střílejícímu Tobolovi dnes pro změnu nebylo souzeno skórovat. Vsetínu to ovšem tentokrát rozhodně nevadilo. Olomouc v jednoznačném zápase porazil snadno 4:1.