Starší dorost poprvé v nadstavbě odváží z ledu body

Kristýna Zigmundová • 29.01.2016

Chvíle na kterou čekali snad všichni fanoušci staršího dorostu. Poprvé v nadstavbě se jim podařilo vyhrát a získat tak první tři body. Proti Kladnu, které je hned v prvním zápase porazilo 0:7, se jim poštěstilo, a tak se Valaši poprvé za celou nadstavbu mohli radovat z výhry.

ELSD - 9NS pá 29.1.15:30
Rytíři Kladno
4:2(0:2, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky:22. Weintritt J. (Augustin, Dubnický), 24. Kovář (Weintritt J., Dubnický), 39. Augustin (Kovář, Dubnický), 60. Dubnický (Kovář, Weintritt J.) – 6. Řepka (Kalaj, Kubík), 12. Řepka (Kalaj, Kubík). Rozhodčí Mikula – Valentík, Kučera. Vyloučení: 4:2.Využití: 0:0.V oslabení: 0:0.Diváci: 92.Střely na branku:23:20.Průběh utkání: 0:0, 0:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Huzlík – Mikulenčák, Krůžela, Nadymáček, Weintritt j., Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Najvar, Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, Weintritt M., Matiaško, Sušeň, Humplík, Kovář.
Rytíři Kladno: Blažek – Klusáček, Šíma, Kučera J., Veber, Kiml, Smrž – Řepka, Svoboda, Bláha, Kouba, Hrabík, Kučera M., Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal.

Do úvodu utkání nastoupili lépe domácí, to jim ale dlouho nevydrželo. Po dvou minutách se do útočného pásma probojovali hosté, kteří toho v 6. minutě využili. Pavel Řepka se společně s Adamem Kubíkem a Adamem Kalajem dostal do přečíslení před Huzlíka a ten neměl šanci. Poté obrana domácích zbystřila, ale nebylo jim to nic platné. Ve 12. minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Opět zásluhou té samé formace Řepka, Kalaj a Kubík. Do konce třetiny se ještě domácí snažili skóre korigovat, ke střele se jim ale nedařilo dostat. Do šatny se tedy odcházelo za stavu 0:2.

Do druhé periody naskočili domácí, jak nejlépe mohli. Ve 22. minutě se podařilo poprvé skórovat Jiřímu Weintrittovi, který za pomoci svých spoluhráčů Patrika Augustina a Davida Kováře, snížil brankový náskok Kladna. O vyrovnání se v 24. minutě postaral David Kovář, který využil nepřehledné situace před Blažkem. Na rozhodující branku jsme si ale museli počkat. Ve 39. minutě se ke střele odhodlal Patrik Augustin, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení. V závěru utkání došlo ve vsetínské brance ke sporu. Kladno vstřelilo branku, kterou ale brankový rozhodčí neuznal. Hostující Jakub Kučera to psychicky neunesl a byl vyloučen do konce utkání za nesportovní chování.

Třetí perioda nám nenabídla nic zajímavého. Kladno se snažilo vyrovnat a Vsetín se snažil udržet náskok. Tento jejich styl hry vyvrcholil až v závěru utkání, kdy hosté odvolali gólmana. Matěj Dubnický se tedy nemohl zmýlit a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Hosté už poté nedostali šanci k úpravě skóre, a tak Vsetín poprvé v nadstavbě vyhrál.